Ziraat Bankası Düşük Faizlerle Çiftçi Desteği (Ziraat Bankası Tarım Kredileri)

 
Ziraat Bankası Düşük Faizlerle Çiftçi Desteği (Ziraat Bankası Tarım Kredileri)
 

Faizsiz olacak şekilde çiftçilere özel kredi olanaklarının sunulması söz konusudur. Öyle ki TTK kapsamında Ziraat Bankası üzerinden faizsiz kredi dönemine yer verilmekte. Bu anlamda Ziraat Bankası çiftçi desteği için belirli konular ifade ediliyor. Bunlar;

   

 

  • Hayvansal üretim alanına yönelik kredilere yer verilmekte.
  • Çiftçilerin bitkisel üretim için de yine kredilere başvurmaları mümkün.
  • Muhtelif konular ve tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretimi ile alakalı da krediler bulunuyor.

 

Tüm bu konuların göz önünde bulundurulması halinde çiftçiye destek veren bankalar kapsamında ilerleyebilirsiniz. Öncelikle de faizlerden kaynaklı olarak Ziraat Bankası ilgi görmekte. Faizlerinin yanı sıra kolay ödeme imkanları dahilinde çiftçileri karşılaması söz konusudur. Hem konuya hem de şahıslara bağlı olarak belgelere yer verilmesi halinde krediler hazırlanmakta.

 

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri Nasıl?

 

Çiftçiye destek veren kuruluşlar üzerinden belirli kategoriler sunulur. Örneğin Ziraat Bankası kapsamında hem hayvansal hem de bitkisel olarak üretim konuları karşınıza çıkacaktır. Başta hayvansal üretim konularına yönelik sunulan kredilere göz atabilirsiniz. Bakanlar Kurulu kapsamında çiftçilerin çekecekleri kredilere yönelik şartlar belirlenmiştir. Başta hangi projeler üzerinden kredilerin sunulduğunu söylemek gerek. Örneğin damızlık süt sığırı, damızlık düve, büyükbaş hayvan besiciliği ya da arıcılık gibi alanlar karşınıza çıkacaktır. Kanatlı sektörüne özel olarak da yine krediler bulunuyor. Bunun gibi tüm hayvansal üretim için sunulan kredilerin detayları ise;

 

  • Kredi yatırım dönemine yönelik genel anlamda %100 faiz indirimleri yapılmakta.
  • İşletme dönemi sırasında da faiz indirimlerinin %50 oranında yapılması söz konusudur.

 

Çiftçiye destek kredisi faiz oranları üzerinden indirimlere yer verildiği için Ziraat Bankası ön planda tutuluyor. Sonuç olarak faizsiz olacak şekilde uygun kredi imkanlarından yana ilerlemek daha kolay olmakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Nedir? (Kosgeb Destekler Alma Şartları)

 

Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri Nasıl?

 

Hayvansal üretimin yanı sıra bitkisel alana özel olarak da krediler sunuluyor. Çiftçi destek kredileri için yine belirli konular ön planda tutuluyor. Örneğin kontrollü olacak şekilde örtü altı tarımı ya da yaygın bitkisel üretim için krediler alınabilir. Yem bitkisi ile süs bitkisinin de aynı şekilde kredi konuları arasında bulunması söz konusudur. Stratejik olarak bitkisel üretimler için de yine yatırım ile işletme dönemlerine özel krediler sunuluyor. Yine karşınıza çıkacak olan faiz indirimleri ise;

 

  • Bitkisel konuda sunulan kredilerin yatırım dönemine özel %75 faiz indirimi sağlanır.
  • İşletme döneminde ise %50 değerinden indirimleri karşımıza çıkıyor.

 

İşletme olarak çiftçi sera desteği gibi seçeneklerle karşı karşıya kalacaksınız. Bağ, bahçe, kümes ya da tarla gibi işletme seçenekleri sunulmakta. Bunlar arasında tercihlerde bulunmak ve belgeleri hazırlamak önemlidir. Ancak belgelerden yana incelemelerin akabinde işletme desteğinden ya da kredilerinden faydalanabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Çiftçilere Özel Muhtelif Krediler Nelerdir?

 

Bitkisel ve hayvansal konuların yanı sıra muhtelif olarak da kredi imkanları karşınıza çıkacaktır. Genç çiftçi destek şartları kapsamında ilerleyenlerin yine kredilere de yer vermeleri mümkün. Muhtelif olarak da başta iyi tarım uygulamalarına göz atılır. Hemen arkasından tarımsal mekanizasyon üzerinden de krediler karşınıza çıkacaktır. Traktör ya da arazi alımı ile alakalı olarak da krediler sunuluyor. Yani çiftçi tarım makinaları desteği için bu alandan kredi başvurularına yer vermelidir. Yine yatırım dönemine özel olarak Ziraat Bankası üzerinden %100 faiz indirimi yapılmakta. Faiz indirimi uygulamaları çerçevesinde daha avantajlı olmanız esas alınır.

 

Ziraat Bankası Çiftçiye Özel İşletme Kredisi Var Mı?

 

Çiftçi tarla desteği gibi konulara özel olarak da işletme kredilerine yer verilmekte. Bu anlamda tarla, bahçe ya da örtü altı gibi kategoriler üzerinden değerlendirmelere geçilir. Değerlendirmeler için çiftçilerin tapu ya da kira kontratlarını hazırlamaları gereklidir. Genç çiftçi desteği şartları gibi kredilere özel olarak da belirli talepler bulunmakta. Başta şahsi arkasından da işletmelere yönelik belgelerin hazırlıkları üzerinden kredi başvurularına geçilebilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.