Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik (Nasıl Başvuru Yapılır)

 
Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik (Nasıl Başvuru Yapılır)
 

Ziraat Bankası bireysel emeklilik başvurusu Ziraat Bankası’nın önemli bir devlet bankası olmasının yanı sıra, özellikle verilen devlet desteğiyle birlikte başvuru sayısı her geçen gün artan oldukça önemli bir tasarruf ve birikim desteğidir. Ziraat Bankası özelinde de oldukça fazla bireysel emeklilik planı bulunmakla beraber, her birinin kendi içerisinde önemli avantajlar içerdikleri de gözlemlenmektedir.

   

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Tanımı:

Bireysel emeklilik konusunda özellikle 1 Ocak 2016’dan sonra devlet tarafından katılımcı lehine yapılan düzenlemelerle ve bu sistemin banka müşterilerine ayrıntılı olarak anlatılmalarıyla birlikte her geçen gün artan talepler ve zorunlu bireysel emeklilik sistemi ismiyle özel sektör ve kamu çalışanlarının da bireysel emeklilik sözleşmeleri yapmaları tüm dikkatlerin bu yönde yoğunlaşmasını sağlamıştır. Bireysel emeklilik sözleşmeleri temelinde kişilerin gelir sahibi olduğu zamanlarda tasarruf yapmaları, devlet tarafından tasarruflara yönlendirmeleri; emekli olduklarında da yaşam standartlarının aynı ölçüde hatta artarak devam etmesi planlanırken, kişilerin emekli olduklarında ek bir gelire sahip olmaları da oldukça önem taşımaktadır.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Plan Çeşitleri:

Ziraat Bankası bireysel emeklilik sistemi ürünlerine “bireysel emeklilik planı” adını verirken, bu yönde her geçen yıl daha farklı ve avantajlı ürünler hazırlayarak planlarının albenisini arttırmayı amaçlamaktadır. Ziraat Bankası bireysel emeklilik sistemi plan çeşitleri:

  • Gençlere Bireysel Emeklilik Sistemi
  • Gençlere Bireysel Emeklilik Planı
  • Bereket Bireysel Emeklilik Planı
  • Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı
  • Şemsiye Bireysel Emeklilik Planı
  • Pırlanta Bireysel Emeklilik Planı
  • Emeklilik Gelir Planı olarak isimlendirilmektedir.

Bir devlet bankasının olması avantajıyla da Ziraat Bankası’nın kurumsal anlamda da bireysel emeklilik şartları ve kurumsal planları da bulunmaktadır. Bunlara da göz atmak gerekirse;

  • İşveren Grup Emeklilik Planları
  • Gruba Bağlı Bireysel Emeklilik Planları
  • Vakıf, Dernek ve Sandıklardan Aktarım olarak ön plana çıkan oldukça avantajlı kurumsal planlar da bulunmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Genç Çiftçilere Devlet Desteği Hakkında (Başvuru Ve Kullanma Şartları)

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Fonları:

Özellikle bankalar için bireysel emeklilik katılımcılarının her ay verdikleri katılım payları fonlarda değerlendirilerek, bu yönde portföy yöneticilerinin önemli müdahaleleriyle de şekillenen yatırımlar kendine has özellikler de içermektedir. Ziraat Bankası verdiği tüm desteklerde olduğu gibi, fonlar konusunda da oldukça farklı alternatiflerle bireysel emeklilik katılımcılarının yanında olmaktadır. Bu yönde Ziraat Bankası’nın yirmiden fazla fon seçeneği bulunurken, bazı fonların gerekli riskler alınabilmesi durumunda oldukça agresif getiriler sağladığı da görülmektedir.

Bireysel Emeklilik Devlet Katkıları:

Bireysel emeklilik katılımlarında devlet tarafından sağlanan %25 ek katkılar, Ziraat Bankası için de geçerli olmakla birlikte, kişilerin en az 10 yıllık sistem üyelikleri durumunda 56 yaşına gelindiğinde toplu bir gelir ya da her ay maaş gibi kazanımlar elde edinmesi kaçınılmaz olacaktır. Kesin bir rakam belirtilmemekle birlikte elde edilecek kazanımların 100 bin TL’nin üzerinde olacağı söylenebilir.

Ziraat Bankası Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Sistemi:

Ziraat Bankası özelinde de katılımcıların 18 yaşına girdikleri ilk günden itibaren sisteme girebilmeleri ve Ziraat Bankası bireysel emeklilik yorumları takip edildiğinde de görüleceği üzere her yaş ve meslek grubu için sağlanan büyük avantajlar katılımcıların yüzünü güldürmekte ve gelecek yatırımları konusunda da kendilerine itici bir güç olmaktadır. Bunun yanında bireysel emeklilikle alakalı dillendirilen Ziraat bireysel emeklilik cayma durumu, katılımın her aşamasında mümkündür. Cayma haricinde istenilen süre boyunca sözleşmenin dondurulması ve sistemden çıkışta 3 gün içerisinde fondaki paranın geri alınabilmesinde hiçbir zorluk bulunmadığı da söylenmektedir. Konuyla alakalı ayrıntılı bilgi Ziraat Bankası internet sitesi ve telefon bankacılığı vasıtasıyla da öğrenilebilir.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.