Yapı Kredi Kredi ve Kredi Kartı Borç Yapılandırma (Kesin Başvuru Yöntemi)

 
Yapı Kredi Kredi ve Kredi Kartı Borç Yapılandırma (Kesin Başvuru Yöntemi)
 

Kredi kartı borçlarını yapılandırmak, yeni bir vade süresi ve faiz oranı ile borçların daha kolay bir şekilde kapatılmasına yardımcı olur. Bazı bankalar bu konuda müşterilerine bekledikleri hizmeti sağlayamasa da, Yapı Kredi borçlarını ödemek isteyen müşterilerine pratik çözümler sunmaya çalışmaktadır. Kredi ya da kredi kartı borçları ile ilgili yapılandırma için bankaya başvuru yapıldığı takdirde gerekli ilgi gösterilecektir. Yapı Kredi yapılandırma işlemi, borcun bir kısmı peşin olarak ödendiği takdirde daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirilebilmektedir. Ödenemeyen borçlar varsa en kısa sürede bankaya başvurulması gerekmektedir. Borçların ertelenmesi, daha kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.

   

Borç Yapılandırmasının Sağlayacağı Faydalar

Yapı Kredi ya da herhangi bir bankaya borç olduğu takdirde, borcun son ödeme tarihlerinde ödenmesi gerekmektedir. Borçların ilk kez aksatılması durumunda, bankalar genellikle uyarı mesajı atmakta ve son ödeme tarihinin geçtiğini hatırlatmaktadır. Bazı bankalar, son ödeme tarihinden sonraki her gün için gecikme faizi de uygulamaktadır. Borçların üst üste birkaç ay ödenmemesi, kredi kartının bazı işlemlere kapatılmasına neden olur. Borcun tamamı ödenene kadar da bu işlemleri gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır. Kredi kartı borçları konusunda esnek olan bankalar bulunabilir ancak kredi borçlarının geri ödenmemesi durumunda ciddi yaptırımlar uygulanabilmektedir.

Kredi başvurularında talep edilen limitler, kredi kartı limitlerine göre oldukça yüksektir. Bu nedenle, kredi borcunun geri ödenmemesi bankaların harekete geçmesine neden olur. Kredi borçlarını ödeyemeyenler, yapılandırma başvurusu gibi işlemleri de gerçekleştirmedikleri takdirde icraya verilebilmektedir. Hem kredi hem de kredi kartı borcunu ödeyemeyen banka müşterileri, uzun süre borçlarını ödememeleri halinde kara listeye alınırlar. Bu listede olan kişilerin, borçlu olmadıkları bankalardan bile hizmet almaları çok zordur. Borçların zamanında ödenmemesi, kredi notunun da düşmesine neden olur. Düşük kredi notu, kredi başvurularının reddedilmesine neden olmaktadır.

Yapılandırma İşleminden Sonra Neler Değişir?

Yapılandırma talebinde bulunanlar, genellikle borçlarının aylık taksitlerini karşılayamayan kişiler olmaktadır. Bu kişilere yapılandırma ile daha uzun süre vade seçeneği sunulabilmektedir. Örneğin, 48 ay vade ile alınan bir kredi, yapılandırmanın ardından 72 ay vade ile ödenebilir. Yapılandırma, ödenmesi gereken borç miktarını değiştirmemektedir. Sadece ödeme planında değişiklik yapılmasını sağlar. Bazı durumlarda, yapılandırma yapıldığı için eskiye oranla daha yüksek faiz oranı uygulanabilmektedir. Bu durum, toplamda geri ödenecek miktarın artmasına neden olabilir. Vade süresi daha uzun olduğu için faizde yükselme olsa da aylık ödenecek taksitler daha makul seviyelerde olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Müşterilerine Kolayca Kredi Kartı Veren Bankalar (En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar)

Yapı Kredi’ye Kredi Kartı Borcu İçin Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi’ye kredi kartı borcu olanlar, Yapı Kredi kredi kartı borç yapılandırma telefon numarası olarak 0850 222 44 88 ya da 444 0 448 numaralarını tuşlayabilir. Telefon bankacılığında gün içerisindeki yoğunluğa bağlı olarak uzun bir süre hatta kalınması gerekebilmektedir. Yapı Kredi kart yapılandırma telefon aracılığı ile gerçekleştirmek istemeyenler, şubeleri gitmeyi tercih edebilir. En yakın Yapı Kredi şubesinden yapılandırma aktif edilebilir. Kredi kartını ödemelerini geciktiren ya da ödemelerini uzun bir süredir gerçekleştiremeyen herkes bu hizmetten yararlanabilir. Kredi kartı borcunun taksitli alışveriş ya da tek çekim olarak oluşması da dikkate alınmamaktadır. Tek çekim ile borçlanmış kişiler, yapılandırma işleminden daha iyi bir şekilde yararlanabilmektedir. Kişilerin gelir durumları ve borçlanma miktarları incelenerek, en uygun ödeme planları için Yapı Kredi borç yapılandırma hesaplama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Birkaç seçenek halinde sunulan ödeme planları arasından en uygun olanı seçilebilir. Yapılandırma işleminden sonra ödenmesi gereken aylık taksitlerin, günü geçmeden ödenmesine dikkat edilmelidir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.