Yapı Kredi Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları (Konut Kredisi Başvurusu)

 
Yapı Kredi Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları (Konut Kredisi Başvurusu)
 

Yapı Kredi Konut Kredisi faiz oranları 2017 yılında yaptığı indirim ile oldukça avantajlı konut kredileri sunmuştu. Ödeme kolaylığı konusunda cazip fırsatlar sunulduğu için ev alma hayali olan pek çok kişi, Yapı Kredi tarafından sağlanan konut kredileri ile ev sahibi oldu. Kirada yaşamak, her ailenin ve bireyin sıkıntı çektiği konulardan birisidir. Kişinin bir eve sahip olması, hayatındaki en önemli adımlardan biri olarak kabul edilir. Emlak sektöründeki fiyatların artması, ev hayallerinin ertelenmesine neden olurken bankaların konut kredilerinde getirdikleri avantajlar ile ev sahibi olma hayalleri gerçeğe dönüştürülebilir. En kısa sürede ev sahibi olmak isteyenler, Yapı Kredi Konut Kredisi avantajlarını incelemelidir.

   

Yapı Kredi Konut Kredisi Avantajları

Yapı Kredi Konut Kredisi’ni avantajlı kılan en önemli özelliği, esnek ödeme planıdır. Kredilerin geri ödenmesi en çok endişe edilen konular arasındadır. Özellikle de konut kredisi gibi yüksek limitli kredileri kullanmak isteyenler genellikle iki kere düşünmeyi tercih eder. Aylık taksitlerin oldukça yüksek olması, bütçe sıkıntılarının yaşanmasına neden olabilmektedir. Yapı Kredi Konut Kredisi’ne başvuru yapanlar aylık eşit faizli taksitlerden yararlanabilmektedir. Bu sayede her ay aynı miktarda ödeme yapılması gerekecektir. Kullanılan kredi limiti değişse bile tüm banka müşterileri aynı faiz oranından etkilenmektedir. Vade süresindeki değişiklik de faiz oranında değişime neden olmamaktadır. Ödeme planlarının bu şekilde düzenlenmesi, kredi geri ödemelerinin aylık kira ödemesine benzemesini sağlamıştır. Bu sayede, kira öder gibi ev sahibi olunabilir. Geri ödemeler ile ilgili hesaplamalar yapmak isteyenler, Yapı Kredi kredi hesaplama araçlarını kullanabilir.

Yapı Kredi Konut Kredisi’nin Faiz Oranları ve Vade Süreleri

Yapı Kredi Konut Kredisi ile 120 ay vade seçeneğinden yararlanmak mümkündür. Vade süresinin bu kadar uzun tutulması, aylık taksitlerin daha düşük olmasını sağlar. Yapı Kredi Konut Kredisi faiz oranları ise %1.11’dir. 200 bin TL’lik kredi 120 ay vade ile kullanıldığı takdirde ödenmesi gereken aylık taksit tutarı 3.024 TL’dir. Kredi için toplamda geri ödenecek tutar ise 367.980 TL’dir. Kredi tahsis ücreti olarak 1000 TL alınmaktadır. Yapı Kredi Konut Kredisi faiz oranı, her müşteri için sabittir. Kredi tutarı ve vade süresinin az ya da fazla olması, faiz oranında değişikliğe neden olmamaktadır.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Konut Kredisi’ne başvuru işlemleri tahmin edildiğinden daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde pek çok banka, teknolojiye ayak uydurmaya çalışır. Bu sayede mobil bankacılık ve internet bankacılığı gibi bankacılık hizmetleri ortaya çıkmıştır. Bu hizmetler sayesinde, banka şubelerinden gerçekleştirilen çoğu işlemi kısa sürede tamamlamak mümkündür. Konut kredisine başvuru yapmak için de bu kanallar kullanılabilir. Üstelik mesai saati ya da mesai günü gibi ayrıntılara dikkat etmeye gerek kalmadan işlem yapılabilmektedir. İnternet üzerinden başvuru gerçekleştirecek olanlar, bankanın resmi internet sitesi üzerinden hesaplarına giriş yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme (Kredim Onaylandımı)

Mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek için Android ya da iOS marketlerinden Yapı Kredi’ye ait olan uygulamanın telefona indirilmesi gerekmektedir. Müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarası kullanılarak uygulama üzerinden hesaplara giriş yapılabilmektedir. Başvurularını bu şekilde gerçekleştirmek istemeyenler banka şubelerini ziyaret edebilir ya da 7/24 aktif hizmet veren ATM’ler üzerinden işlem gerçekleştirebilir.

Krediye başvurmadan önce satın alınacak eve karar verilmesi gerekmektedir. Başvuruların hemen arkasından ekspertiz işlemleri ve kredi ile ilgili diğer işlemler banka tarafından başlatılır. Ekspertiz işlemleri için bir ev gösterilemediği takdirde, bazı sıkıntılar yaşanabilir. Ev bulunduktan sonra en yakın Yapı Kredi şubesine gidilerek işlemler başlatılabilir. Hafta içi gerçekleştirilen başvurular  iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.