Xrp Ripple 2019 Yılı Tahminleri (Yatırımlık Tavsiyeler)

 
Xrp Ripple 2019 Yılı Tahminleri (Yatırımlık Tavsiyeler)
 

Xrp Ripple kaç TL sorusu, kripto para sektörünü yakından takip edenlerin en çok sorduğu sorulardan birisidir. Bitcoin’in yükselişi ile birlikte, pek çok firma yeni kripto para çeşitleri ortaya koymaya başladı. Ripple nedir diye merak edenler için en çok rağbet gören kripto para çeşitlerinden birisi olarak nitelendirilebilir. Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para olma yolunda hızla ilerlemektedir. Ripple, yalnızca iki hafta içerisinde değerini dokuz katına çıkararak tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı. Son dönemlerde Ripple grafik üzerinden incelendiğinde yatay bir performans sergilese de, ani bir yükseliş göstereceği tahmin ediliyor.

   

Xrp Riddle Gelişimi

Xrp Ripple, kripto para sektörünün lideri olma gibi bir amaca sahip değildi. Ulaşılabilir rakamlar hedef gösterilerek, paranın değer kazanması sağlanıyordu. 2017 yılında Xrp Ripple’nin yıl sonu hedefi, 1 dolar değerine erişmekti. 2018 yılı için ise 2 dolar hedef konuldu. 2018 yılına girmeden önce ani bir çıkış yakalayan Ripple, 2,5 dolar seviyesine çıkmayı başardı. Bu sıçrama ile dikkatleri üzerine çeken Ripple hakkında 2018 yorumları yapılmaya başlandı. Ripple yorumlarına göre bu kripto paranın, 2018 yılı içerisinde 10 dolara ulaşması bekleniyor. Televizyon, internet gibi kaynaklar kullanılarak, Ripple ile ilgili tanıtım kampanyaları düzenlenmektedir.

Kripto para sektörüne ilgi gösteren çok sayıda yatırımcı bulunmaktadır. Bu yatırımcılar, Ripple ile ilgili çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladı. Ripple’nin Coinbase sistemine eklenmesi için çalışmalara başlandı. Bu konu hakkında dilekçe ile başvuru yapıldığı da bilinmektedir. Coinbase’in bu kadar önemli olmasının sebebi, Ripple’nin katılması halinde gösterebileceği yükselme potansiyelidir. Yatırımcılar, işlem hacminde tekrar bir patlama yaşanması için Coinbase konusunda çabalamaktadır. Kripto para çeşitlerinden biri olan Litecoin, Coinbase’e ilk eklendiğinde değerini iki katına çıkarmıştı. Ripple, henüz sisteme dahil olmadan da bu başarıdan daha yüksek başarılar elde etmektedir.

2018 Yılı İçin Ripple Hakkında Tahminler

Ripple ne kadar yükselir 2018 yılı için sorular gündeme gelmeye başladı. Ripple 2018’de ne olur diye merak edeler için, Ripple’nin 10 dolar üzerinden işlem görmesi bekleniyor. Tahminciler, bunun olabilmesi için kripto para piyasasının 1 trilyon doları aşması gerektiğini düşünüyor. Pek çok insan, gerek güvenli olmaları gerekse merkezi bir sisteme sahip olmamaları nedeniyle kripto paralara güvenmekte ve ciddi yatırımlar gerçekleştirmektedir. Spekülasyonlara açık bir sektör olduğu için Ripple satın almak isteyenlerin dikkatli bir şekilde adım atmaları önerilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yanlış Hesaba EFT Yapıldığında Yapılması Gerekenler (Yanlış Hesaba Gönderilen Para Nasıl Geri Alınır)

Ripple Neden Bu Kadar İyi?

Ripple, adından en çok söz ettiren kripto paralardan birisi oldu. Bu durumun arkasında çeşitli sebepler de yer almaktadır. Ripple ile anlaşması olan kurumlar incelendiğinde, dünyanın en büyük finansal kurumlarına rastlanmaktadır. Kripto para çeşitleri, maliyetlerin belirli bir kısmında işlem yapılarak finans sektörünü güçlendirmeye çalışmaktadır. Bu nedenle pek çok kurum, bu yeni teknolojiye ve yeni para çeşidine sıcak bakmaktadır. Blockchain teknolojisi ise küresel boyutta gerçekleştirilen fon transferlerinin ücretsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. Kripto paraların bu avantajları sayesinde bazı ödeme sağlayıcıları ve bankalar, genel giderleri en aza indirme amacıyla Ripple’yi tercih etmektedir.

Günümüzde uluslararası bir ödeme gerçekleştirileceği zaman, SWIFT sisteminden faydalanılmaktadır. Bu sistem kullanarak transfer gerçekleştirebilmek için banka şubesinin SWIFT kodunun bilinmesi gerekir. SWIFT, 11 binin üzerinde finansal kurum ve 200 ülke ile ciddi bir ağa sahiptir. Ripple ise SWIFT sisteminin yerini alabilecek potansiyelde bir üründür. Ripple kullanılarak da benzer genişlikte bir ağ yaratılabilir. Ripple ile saniyede 1500 işlem gerçekleştirmek mümkündür. Bu sayı, Bitcoin’in yapabileceğinden oldukça fazladır. Ripple içerisinde bulunan teknoloji, finans sektöründe maliyeti azaltmaya ve hızlı bir şekilde transfer gerçekleştirebilmeye imkan tanımaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.