Worldcard Kredi Kartı Başvurusu (World Özellikli Kredi Kartı Başvurusu)

 
Worldcard Kredi Kartı Başvurusu (World Özellikli Kredi Kartı Başvurusu)
 

Worldcard kredi kartı sahibi olmak isteyenlere birden fazla seçenek sunulmakta. Kart portföyü bir hayli fazla olan World’ün, bu anlamda seçeneklerini değerlendirmeniz esas alınıyor. Nitekim herhangi bir şubeye gitmeden de direk olarak başvurulara yer vermeniz söz konusudur. Bunun için karşınıza çıkacak olan seçenekler;

   

 

-Yapı Kredi Mobil; Öncelikle akıllı telefonlardan yana mobil uygulamalara yer vermeniz gerekiyor. Yapı Kredi Mobil uygulamalarını indirmeniz ve kurulumunu gerçekleştirmeniz halinde işiniz bir hayli kolay olacaktır. Direk olarak mobil hizmetleri içerisinde ‘başvurular’ seçeneğinin olduğunu göreceksiniz. Buradan ‘kredi kartı başvurusu’ sekmesine tıklayarak ilerlemeniz mümkün olacaktır.

 

-Online Kredi Kartı Başvurusu; Worldcard kredi kartına başvur seçeneklerinden bir tanesi olarak ifade edilir. Direk olarak internet üzerinden de işlemlerin gerçekleşmesine izin veriliyor. Web sitesinden yana ‘hemen başvur’ duyuruları yapılmakta. Sonuç olarak bu seçenekten başvuru formu ile karşı karşıya kalacaksınız. Formlardan talep edilen bilgilerin girilmesi halinde değerlendirmelere geçilir. Bu değerlendirmelere göre de kredi kartınız hazır olacaktır.

 

-SMS İle Kredi Kartı Başvurusu; Hemen başvuru hizmetlerinin SMS yoluyla da gerçekleşmesi söz konusudur. Bunun için yapılması gereken 4421 numaralarına istenilen şekilde mesajın iletilmesidir. ‘WORLD’ yazarak boşluk bırakmanız ve akabinde T.C. Kimlik numaranızı girmeniz isteniyor. Son olarak ise numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. Başvuru takipleri için de yine WORLD yazarak T.C. Kimlik numaranızı girmeniz ve 4407’ye göndermeniz gereklidir. SMS’ler sayesinde başvuruları takip etmek çok kolay.

 

-Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Başvurusu; Kredi kartı sahibi olmak isteyenlerin telefon bankacılığından da yola çıkmaları esas alınır. Bu anlamda 444 0 444 telefon numaralarından yana görüşmelere geçilmesi söz konusudur. Direk olarak temsilcilerinden yana başvurular alınmakta. Üstelik aynı numaralar üzerinden başvuru takibinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

 

Worldcard Kredi Kartı Aidatı

 

Web sitesinden yana Worldcard kredi kartı aidatı ne kadar soruları için listelerine göz atabilirsiniz. Nitekim her sene düzenli olarak fiyat listelerinde değişim meydana geliyor. Güncel fiyat listelerinden yana ilerlemeniz bu anlamda faydalı olacaktır. Burada kartlara bağlı olarak farklı fiyat listeleri sunulacaktır. Öyle ki birden fazla kart türünün desteklenmesi söz konusudur. Sonuç olarak öncelikle Worldcard için asıl kartlara 83 TL ödemeler çıkıyor. Ek kart için de bu değerin 41,5 TL olduğunu söylemeliyiz. Arkasından gelen diğer popüler kartlardan bazılarını sıralacak olursak;

 

 • World Gold kart sahibi olanların ödemesi gereken tutuar 95 TL olarak ifade edilmekte.
 • World Platinum kartına yer verenlerin ise 107 TL ödemelerle karşı karşıya kalmaları söz konusudur.
 • Crystal kartlar için 435 TL, Adios adına da 110 TL ödemelere yer verilir.
 • Fenerbahçe Worldcard sahibi olanlar ise yıllık 83 TL ödemelidir.

 

Worldcard kredi kartı yıllık ücreti adına güncel olarak duyurulara yer verilir. Geçerli ücretlerin içerisine BSMV ile KKDF’de dahildir. Tahsilat periyotları çerçevesinde tüm kartların yıllık ücretlerine ve aidatlarına göz atmanız esas alınır. Sonuç olarak bu ödemelere göre ilerlemeniz önemlidir. Ödemelerin akması halinde belirli faiz uygulamalarına gidilecektir. Bu anlamda yıllık ücretlere göz atarak kart kullanmanız faydalı olacaktır.

 

Worldcard Kredi Kartı Borç Sorgulama

 

Genel anlamda adrese teslim olan hesap özetlerinden Worldcard kredi kartı borcunu öğrenme seçeneklerine yer verilir. Öyle ki kartla yapılan harcamaların ve borcun detaylı olarak ifade edilmesi söz konusudur. Aynı tarihler aralığında gelen bu hesap özetlerinin yanı sıra borcunuzu öğrenmek için birden fazla seçeneğe yer veriliyor. Kredi kartı sahibi olanların borç sorgulamak için değerlendirmesi gereken diğer seçenekler ise;

 

 • ATM üzerinden ‘borç sorgula’ butonlarına tıklayarak incelemelere geçebilirsiniz.
 • Direk olarak internet şubeleri sayesinde de hesap özetine göz atılabilir.
 • Telefon bankacılığı olarak 444 0 444 numaralarından da borç sorgulanabilir.
 • Mobil uygulamaları sayesinde de müşterilerin kısa sürede Worldcard kredi kartının ekstresini sorgulama işlemlerine yer vermeleri mümkün.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Paraf Kredi Kartı Başvurusu (başvuru Şartları, Faiz Oranları)

 

Mobil uygulamalardan yana direk kart borcunu ödeme işlemlerine de geçilebilir. Şubeye ya da ATM’ye gitmek yerine telefonlardan kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Hizmet menülerinden yana müşterilerin pek çok işlemi gerçekleştirmeleri hedef alınıyor. Sorgulamaların arkasından direk olarak ‘borç öde’ kategorilerine giriş yaparak ilerlemeniz de mümkün olmakta.

 

Worldcard Kredi Kartı Mobil Uygulama

 

Worldcard kredi kartı Android uygulaması ücretsiz olacak şekilde indirilebilir. Direk olarak geçerli telefon mağazaları üzerinden indirme seçeneklerinin değerlendirilmesi temel alınır. İndirme işlemlerinin arkasından da ayarlara yer vermeniz önem arz ediyor. Nitekim NFC aktif ise uygulamalardan yana sonuç alabilirsiniz. Sonrasında da uygulamalardan kredi kartı işlemlerine yer vermeniz söz konusudur. Uygulamalardan yana ‘kartlarım’ menüsü ile karşı karşıya geleceksiniz. Mobil ödemeye açık olması halinde kredi kartı borçlarına göz atarak ödemeye geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra POS’a yaklaştırarak cep telefonlarından da kredi kartı kullanımlarına yer verilmektedir. Cep telefonu uyanık haldeyken POS makinesine yakınlaştırmak bu anlamda yeterli olacaktır. Worldcard kredi kartı IOS uygulaması sayesinde ödemelerin gerçekleşmesi bir hayli zahmetsiz hale gelmiştir.

 

Worldcard Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri

 

Aklınıza takılan sorular ya da talepler için Worldcard kredi kartı müşteri hizmetleri numarası üzerinden ilerlemeniz hedef alınmıştır. Bu anlamda çözüm kanalları olarak birden fazla destek hattına yer veriliyor. Başta şikayetlere yönelik 444 0 444 kanalının aktif durumda olduğu ifade edilir. Geçerli olduğu saat aralıkları ise 09.00 ile 24.00 şeklinde karşınıza çıkacaktır. Bunun akabinde ‘bize yazın’ duyurularından mail adreslerine de erişim sağlanıyor. Direk olarak görüş, soru, şikayet ya da talepler için mail sisteminden faydalanabilirsiniz. Son olarak ulaşım seçenekleri arasında sosyal medya hesapları da bulunuyor. Nitekim Worldcard kredi kartı müşteri temsilcisine direk bağlanma adına 0850 222 0 444 numaralarından yola çıkmanız daha doğru olacaktır.

 

Worldcard Kredi Kartı Kampanyaları

 

Tarihlerine dikkat etmeniz halinde Worldcard kredi kartı avantajları üzerinden ilerlemeniz zor olmayacaktır. Nitekim belirli günler temel alınarak kampanyalara yer verilmesi söz konusudur. Örneğin kapsamlı olarak Worldpuan kampanyalarının duyurulduğunu göreceksiniz. Son olarak yurt dışında yapılan harcamalara özel olarak toplamda 75 TL Worldpuan verdiğini duyurmuştur. Öyle ki kampanya sadece 10 Nisan ile 10 Mayıs 2018 tarihleri aralığını kapsıyor. Bunların devamında dikkate alınan diğer kampanyalar ise;

 

-Taksit Kampanyası; Worldcard kredi kartının kampanyaları 2018 yılı içerisinde taksit seçeneklerini sunuyor. Şöyle ki optik, saat, giyim ya da ayakkabı mağazalarından yana alışverişlere özel olarak verilmektedir. Burada temel alınan limit 100 TL’dir. 100 TL ve üzeri harcamalar için +2 taksit fırsatlarını sunuyor. Bunun dışında eğitim harcamaları için +3 taksit bulunmaktadır. Otomatik sektöründe ki harcamalara ise +3 taksit veriliyor.

 

-İndirim Kampanyası; World Platinum kredi kartına yer verenlerin daha fazla kampanya ile karşı karşıya kaldıkları açıktır. Nitekim ISG Lounge üzerinden %50 olarak indirim kazanmanız mümkün olacaktır. Bunun gibi çoğu mekandan yana özel indirim kampanyalarının da duyurulduğunu göreceksiniz. Kartlara ve harcamalara özel olacak şekilde kampanyaların sunulması söz konusudur. Müşterilerin kart kullanımları sırasında tüm bunları göz önünde bulundurmaları önemlidir. Ancak bu şekilde indirim ya da Worldpuan kazanmalarına izin verilir.

 

Worldcard Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

 

Peşin alışverişlere yönelik Worldcard kredi kartının borcu nasıl taksitlendirilir soruları sıklıkla karşımıza çıkıyor. Nakit harcamalar üzerinden taksit yapmak isteyenlerin SMS ya da internet bankacılığından ilerlemeleri gereklidir. Bunun yanı sıra direk olarak borcun taksitlendirilmesi için de faiz oranlarına dikkat edilmelidir. Öyle ki belirli vadelere özel faiz oranları karşınıza çıkacaktır. Son olarak yıllık toplam maliyet oranlarına dikkat ederek ödemelere geçebilirsiniz. 1000 TL limitlerinden yana Worldcard kredi kartı borç yapılandırma ya da taksitlendirmeler için sunulan tablo şu şekildedir;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En Kolay Ve En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar (bekleme Süresi Olmadan)

 

 • 6 ay vadeli ödemeler için %1,84 faiz oranından aylık 177.84 TL ödenmelidir.
 • 9 ay vadeli olanlar için de %1,84 faiz oranına aylık ödemelerin 122.40 TL olduğunu göreceksiniz.
 • Son olarak 12 ay vadeli ödemelere ise %1,49 faiz oranı ile aylık 92.50 TL değeri sunuluyor.

 

Worldcard Kredi Kartı Borç Erteleme

 

Worldcard kredi kartı boru nasıl ertelenir seçeneklerine yönelik ‘harcama ertele’ açıklamalarına yer veriyor. Bu fonksiyon kapsamında hem peşin hem de taksitli olan alışverişlerin temel alınması söz konusudur. Erteleme yapmak isteyenlerin bunun için Yapı Kredi internet şubesi üzerinden ilerlemeleri gereklidir. Sonuç olarak ilgili şubelerden 1, 2 ya da 3 ay şeklinde erteleme seçenekleri sunulacaktır. Geçerli olan seçeneklerden yana erteleme yapmanız esas alınır. Nitekim hesap özeti kesilmeden önce ertelemelere yer vermek burada önem arz ediyor. Aynı zamanda 2 kere üst üste erteleme talebi verenler de olumsuz yanıt alacaktır. Worldcard kredi kartının borç atlatma işlemlerine karşılık olarak nakit çözümler üretilmeye devam ediliyor. Örneğin taksitli olarak borç transferlerine dahi yer verilmekte. Bunun için uygun faiz oranlarından yana taksit taksit ödemeler gerçekleşmektedir.

 

Worldcard Kredi Kartı Limit Arttırma

 

Müşteri limitinden ya da direk olarak Worldcard kredi kartı limitini yükseltme seçeneklerinden yana ilerlemek zor olmayacaktır. Şöyle ki Yapı Kredi müşterilerinin tüm kartlarına özel müşteri limiti uygulamalarına yer verilir. Tüm kartların toplam limitleri bu şekilde belirlenir ve ödemelerini yapmak kolay hale gelir. Müşteri limitinden ziyade direk olarak kredi kartı limitlerinden yana arttırma taleplerinin de kısa sürdüğünü söylemeliyiz. Taleplere yönelik birkaç tane kanala yer veriliyor. Karşınıza çıkacak olan bu kanallar ve açıklamaları ise;

 

-Telefon Bankacılığı; 444 0 444 telefon numaralarından yana müşterilerin temsilcilere ile görüşmelere geçiş yapmaları söz konusudur. Limit arttırma taleplerini ifade etmek için sırasıyla 1 – 2 – 1 tuşlamalarında bulunmanız gereklidir. Menüleri çerçevesinde müşterilere uygun tercihler sunulur. Sonucunda tercihlerde bulunmanız ve limiti arttırmanız zor olmayacaktır. Geçerli limitlerin kısa süre içerisinde karta işlenmesi ve değerlendirilmesi de mümkün olmakta.

 

-SMS Talepleri; Worldcard kredi kartının limitini sms ile arttırma işlemlerinde talimatlara uymak önemlidir. Başta LIMIT yazarak boşluk bırakmanız gereklidir. Hemen arkasından da kartın son 6 numarasını girmeniz bekleniyor. Bunların devamında aylık net gelirin de yazılması isteniyor. Sonuç olarak tüm bu bilgilerin 4411’e gönderilmesi yeterlidir. Tüm bu bilgilerin değerlendirmeleri çerçevesinde limit arttırma işlemlerinin gerçekleşmesi söz konusudur. Nitekim yine SMS üzerinden taleplerin yanıtını almanız da sağlanıyor.

 

-İnternet Şubesi; Telefonlar ya da SMS taleplerinin yanı sıra internet şubelerinden de ilerlemek mümkün. Worldcard kredi kartı limit aşımı için internet şubelerinden de gerekli yönlendirmelere yer verilir. Örneğin önce ‘kartlarım’ bölümünden yana ilerlemeniz gerekiyor. Arkasından ‘kart hizmetleri’ ve ‘limit işlemleri’ gelecektir. Tüm bu adımları takip etmeniz halinde limit aşımına yönelik taleplerinizi sunmanız zor olmayacaktır. Hızlı ve güvenli kanallardan yana kredi kartı limit aşımına yer verilmektedir. Dilediğiniz seçenekten yana uzun sürmeden kart limitlerinizi arttırmanız hedef alınmıştır.

 

Worldcard Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi

 

Worldcard kredi kartının nakit çekim faizi ne kadar sorularına karşılık %1,84 değerine yer veriliyor. Nakit çekimlerin yapıldığı günden itibaren belirli faiz uygulamalarına yer verildiğini baştan söylemek gereklidir. Hesap kesim tarihine kadar da geçerli faiz oluşumlarının yansıtılması esas alınmaktadır. KKDS ile BSMV dahil değildir. Bunların yanı sıra taksitli olarak nakit avans çekenlerin de yine faizleri göz önünde bulundurmaları isteniyor. Taksitli olan nakit avanslar için sunulan faiz oranları ise;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kredi Kartı Yapılandırma Kaç Taksit Olarak Yapılabilir? (Kredi Kartı Harcamasını Taksitlendirme)

 

 • Minimum 5 maksimum 11 ay aralığı için %1,84 faiz oranına yer veriliyor.
 • 12 ay vadeli olan ödemeler için ise faiz oranının %1.80 olduğunu göreceksiniz.

 

Worldcard kredi kartı nakit çekim miktarı kartın limitlerine göre değişim gösterir. Örneğin 5000 TL ve üstünde kart limitlerine sahip olanların gün içerisinde maksimum 10.000 TL’ye kadar para çekmelerine izin verilir. Taksitli nakit avans talepleri için ise 300 TL limitlerine yer veriliyor. Gerek telefon bankacılığı gerekse mobil uygulamalar sayesinde nakit çekim miktarına göz atmak zor olmayacaktır. Akabinde faiz oranlarından yana hesaplamaların dahi yapılması mümkün.

 

Worldcard Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

 

Nakit paraya ihtiyacı olanların Worldcard kredi kartı taksitli nakit çekim faiz oranı gibi detaylara göz atarak ilerlemeleri zor olmayacaktır. Öyle ki bu detaylara özel hesap makineleri dahi bulunuyor. Müşterilerin ihtiyaç duydukları nakiti ve vade seçeneklerini girmeleri halinde otomatik hesaplamalar yapılacaktır. Hesaplamalara göz atarak kısa sürede çekim işlemlerine geçmeniz esas alınır. Worldcard kredi kartı taksitli nakit çekim vade seçenekleri ile faiz oranlarına göz atacak olursanız;

 

-6 Ay Vade; Vadelere göre farklı faiz oranlarına yer verilir. 1000 TL limitinden yola çıkacak olursak 6 ay vadeye %1,84 faiz oranı işleyecektir. Bunun akabinde taksit tutarının 177,84 TL olduğunu göreceksiniz. Aylık toplam maliyet oranı ise %2.21 şeklindedir. Son olarak yıllık maliyet oranı ise %26,50 olarak ifade ediliyor.

 

-9 Ay Vade; 6 ay vade seçeneklerinde olduğu gibi sadece %1,84 faiz oranının göz önünde bulundurulması söz konusudur. Taksit tutarının ise bu anlamda 122, 40 TL olduğunu söylemeliyiz. Yine aylık toplam maliyet oranı için %2.21 değeri sunuluyor. Ve yıllık toplam maliyet oranı da %26,50 şeklinde kalmıştır.

 

-12 Ay Vade; 6 ile 9 ay vade seçeneklerine nazaran farklılıkların meydana gelmesi söz konusudur. Başta nakit avansların faiz oranı olarak %1.80 değerine yer verildiğini görüyoruz. Hemen arkasından otomatik olarak taksit tutarı 94,48 TL’te düşmüştür. Uzun vadeli olan ödemeler için aylık maliyet oranı %2,16 şeklinde gösterilir. Son olarak yıllık toplam maliyet oranı olarak da %25,92 değerini göreceksiniz.

 

Worldcard Kredi Kartı Kapatma

 

Worldcard kredi kartı nasıl kapatılır sorularına karşılık olarak bir takım talimatlara yer veriliyor. Bu talimatlara göre ilerleyen müşterilerin kısa sürede sonuç aldıkları açıktır. Örneğin kredi kartlarından yana herhangi bir borcun olmaması önem arz eder. Temiz ve sıfırlanan kartlardan yana kapatma işlemlerinin geçerli olması söz konusudur. Sonuç olarak kartın hesap özetlerinden ya da mobil uygulamalardan yana içeriğine göz atabilirsiniz. Emin olduktan sonra da kapatma işlemleri için başvurulara geçebilirsiniz. Bunun için izlenmesi gereken yol ise;

 

 • Yapı Kredi Bankası’nın size yakın olan şubelerinden yana ilerleme sağlayabilirsiniz.
 • Şubelerden kısa süre içerisinde temizlenen kredi kartlarının kapatılması söz konusudur.
 • Telefon bankacılığından yana da kapatma taleplerinin alındığını göreceksiniz.
 • Kapatma işlemleri için müşterilerin 444 0 444 numaralarından görüşmelere yer vermesi gerekiyor.

 

Kredi kartının iptali işlemi için dilediğiniz adımı atabilirsiniz. Genel anlamda telefon bankacılığından yana ilerlenmesi söz konusudur. Nitekim gerekli talimatlara göre kısa sürede sonuç almanız söz konusudur. Şubeye gitmeden de kısa sürede kartların iptali gerçekleşecektir. Sadece kartın herhangi bir borcunun kalmadığına dikkat ederek taleplerinizi sunmanız bu anlamda yeterli olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.