Kredi Notu Öğrenme Nasıl Öğrenilir? (Ücretsiz Yöntemle Notunuzu Öğrenin)

 
Kredi Notu Öğrenme Nasıl Öğrenilir? (Ücretsiz Yöntemle Notunuzu Öğrenin)
 

Sahip olduğunu kredi kartlarının borcunu ve kullanmış olduğunuz kredileri geri ödemelerini gerçekleştirme durumunuza göre Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından sizin ile ilgili bir kredi sicili oluşturulur. Ödeme alışkanlıklarınıza göre size bir kredi notu belirlenir ve bankalara yaptığınız başvurularda kredi notunuz tüm bankalar tarafından görüntülenebilir. Kişiler bankalardan olumsuz cevap almamak için başvuru öncesinde farklı yollar kullanarak kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirerek kredi notlarını öğrenebilirler. Bu işlemler ücretli olup, öğrenmek için kullandığınız kuruluşa göre farklı ücretlendirme yapılabilmektedir. Öğrendiğiniz kredi notu 0 ila 1900 arasında bir değer olacak olup, 700 ile 1099 not aralığı orta riskli, 1100 ila 1499 arası az riskli, 1500 ile 1699 arası iyi, 1700 ile 1900 arası çok iyi olarak değerlendirilmektedir.

   

Puanlamadan görüldüğü gibi 0 ila 699 arasında skora sahip olanlar, kara listeye alınanları temsil etmekte olup bu grupta bulunanlar kredi başvurularında olumsuz cevap alacak kesimdir. Bankaya kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notu nasıl öğrenilir sorusuna cevap arayanlar, Findeks aracılığı ile, cep telefonu operatörlerinin SMS hatları ile ve müşterisi oldukları bankanın uygulamaları üzerinden kredi notlarını öğrenebilmektedirler. Kredi notu öğrenme işlemi ücretli olup, ücretsiz kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirmek isteyenler için tek bir yol vardır. Bir banka çalışanı tanımanız halinde, TC kimlik numaranızı verdiğiniz banka memuru kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde size söyleyebilir.

Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankası Nasıl Gerçekleştirilir?

Garanti Bankası müşterileri, kredi notlarını bankaları aracılığıyla kolay bir şekilde öğrenerek, mevcut not durumlarını yükseltmek veya sabit bırakmak için yapmaları gerekenler için vakit kazanırlar. Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notu öğrenme Garanti Bankası işlemini gerçekleştirmek için banka müşteri olmanız ve bankanın internet bankacılığı hizmetini kullanmanız gerekmektedir. Garanti İnternet Şubesini kullanarak kolayca kredi notunuzu sorgulatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloke Edilen Kredi Kartları İçin Yapılması Gerekenler (Kartı Bloke Olanlar Buraya)

Kredi Notu Öğrenme İş Bankası İle Nasıl Gerçekleştirilir?

İş Bankası müşterileri, kredi notu öğrenme hizmetinin yanı sıra risk raporlarına da kolayca ulaşabilmektedirler. Banka, bu işlem için müşterilerine pek çok başvuru platformu sunmuştur. Kredi notu öğrenme İş Bankası İnternet şubesi aracılığı ile kolayca yapılabildiği gibi, İşCep mobilden ve İş Bankası bankamatiklerinden kolayca öğrenilebilmektedir. Başvuru kanallarını kullanarak edinmiş olduğunuz risk raporunda, son 5 yıl içerisinde yapmış olduğunuz kredi ve kredi kartı ödemelerine detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme Ziraat Bankası Nasıl Gerçekleştirilir?

Ziraat Bankası, Risk Merkezi Rapor başvuru, teslim ve başvuru ücreti tahsilat işlemlerine aracılık etmektedir. Kredi notu öğrenme Ziraat Bankası şubeleri ve internet bankacılığı ile gerçekleştirilmekte olup, 2 TL işlem ücreti ile ücretlendirilmektedir.

Kredi Notu Öğrenme QNB Finansbank İle Mümkün Müdür?

QNB Finansbank müşterileri, 2273 banka SMS hattı veya internet bankacılığı aracılığı ile kredi notlarını kolayca öğrenebilirler. Kredi notu öğrenme QNB Finansbank işlem ücreti azami 6,20 TL olup, tüm vergilendirmeler ücrete dahildir.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme Numarası Nedir?

Bazı bankaların SMS bankacılığı sayesinde SMS ile kredi notu öğrenme mümkün olduğu gibi, cep telefonu operatörleri de müşterilerine tanımladıkları numara ile 9 TL’ye kredi notu sorgulaması yapmaktadırlar. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom müşterileri, TC kimlik numaralarını 1122’ye kısa mesaj ile göndererek birkaç dakika içerisinde kredi notlarını öğrenebilmektedir. Turkcell ve Vodafone için TC kimlik numarasından sonra boşluk bırakarak doğum yılınızı mesaja eklemeniz gerekmektedir. Banka ve cep telefonu operatörlerinin ücretlendirmelerini kıyaslayarak en uygun ücretlendirme ile kredi notunuzu öğrenmek sadece dakikalarınızı alacaktır.

Findeksin Kredi Notu Hakkındaki Bilgilendirme Videosu

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.