Türkiye Ekonomi Bankası Kredi Başvurusu Sonucunu Öğrenme Yöntemleri,

 
Türkiye Ekonomi Bankası Kredi Başvurusu Sonucunu Öğrenme Yöntemleri,
 

1982 yılından beri bankacılık sektöründe hizmet veren Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB, çok farklı kredili ürün kampanyaları ile müşterilerini buluşturmaktadır. Kredili ürünlere, TEB’in internet sayfası üzerinden, sms yöntemiyle, telefon bankacılığı aracılığıyla, ATM’lerden, mobil bankacılık uygulamalarından ya da bankanın şubeleri üzerinden başvuru yapılabilir. Başvuru yapıldıktan sonra da TEB kredi başvurusu sonucu öğrenme işlemi için bankanın sunduğu iki yol tercih edilmelidir. Bunlardan biri, bankanın resmi internet sitesi üzerinde yer alan online sistem Başvurum Nerede alanı olmalıdır. Diğer yöntem ise bankanın çağrı merkezi aranarak, müşteri temsilcileriyle yapılan görüşme olmaktadır.

   

TEB Kredi Başvuru Sonuçlarının İnternet Üzerinden Öğrenilmesi

Teb kredi başvurusu sms yöntemi, ATM’ler, internet yoluyla, mobil uygulamalar ya da telefon bankacılığı aracılığı ile yapıldıktan sonra, başvuru sonucu hızlı ve kolay bir şekilde bankanın internet adresi üzerinden öğrenilebilmektedir. Bankanın internet sitesi üzerinden kredi kartı için yapılan başvuru sonuçları da öğrenilebilmektedir. İnternetin kullanılarak başvuru sonuçlarının öğrenilebildiği sistemler ise şu şekilde olmaktadır:

  • Mobil bankacılık uygulamasının kullanılması: Akıllı telefonlara yüklenen TEB’in mobil uygulaması ile kredi başvuru sonucu öğrenilebilir. Bunun için mobil uygulama seçeneklerinde yer alan başvurular kısmına girilmesi, buradan başvuru yapılan kredili ürünün tercih edilmesi gerekmektedir. Ardından sonuç anında görünür. Bu uygulama bankanın müşterileri için sunduğu bir uygulamadır.
  • Kredi başvuru takip işlemi için cepteteb.com.tr adresi bilgisayarlar ya da cep telefonları aracılığıyla ziyaret edilmelidir. İnternet adresinin ana sayfasında yer alan başvurum nerede kısmına tıklandıktan sonra kişinin karşısına T.C kimlik numarasının ve cep telefonu numarasının istendiği sayfa çıkacaktır. İstenilen bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır. Ardından sayfada yer alan güvenlik numarası da girilerek başvuru sonucu anında öğrenilebilir. Her iki yöntemde de başvurulan ürünün seçilmesi önemlidir. Şayet kişi başvurduğu kredi ürününü ya da başvuru sonucunu görüntüleyemezse, kendisine en yakın TEB şubesine gitmeli ya da durumu telefon bankacılığı aracılığıyla müşteri temsilcilerine aktarmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? (Sadece İptekle Kredi Veren Bankalar)

Telefon Bankacılığıyla TEB Kredili Ürün Başvuru Sonucunu Öğrenme

Teb kredi kartı başvurusu ve kredi başvurusu telefon bankacılığı aracılığıyla yapılabildiği gibi başvurulan ürünlerin sonuçları da telefon bankacılığıyla öğrenilebilir. Bunun için bankanın 0 850 200 06 66 çağrı merkezi numarasının aranması gerekmektedir. Çağrı merkezinde, başvuru sonucunu öğrenmek için müşteri temsilcileriyle görüşme sağlanmalıdır. Müşteri temsilcileri, kredili ürün başvuru sonucunu bildirmek için kişiden birtakım bilgiler ister. Önemli olan bu bilgilerin eksiksiz ve de doğru bir biçimde verilmesidir. Bilgiler doğru verildiği takdirde, kredi başvuru sonucu da müşteri temsilcileri tarafından kişilere bildirilir.

Başvuru sonucunu öğrenmek için belirtilen iki yöntemde de kişiler olumsuz bir durumlar karşılaşırsa, yani başvuru sonucunu öğrenemezlerse kendilerine en yakın TEB şubesine gidip, banka yetkilileri ile durumu paylaşmalılardır. Banka yetkilileri oluşan aksaklığı en kısa sürede giderebilirler.

TEB Kredili Ürünleri Başvurusunda Gerekli olan Evraklar

Teb kredi kartları ve kredili ürünler için yapılan başvuruların olumlu sonuçlanmasıyla bankaya birtakım belgelerin götürülmesi ve de bankayla kredili ürün sözleşmesi yapılması gerekmektedir. Bankanın genel olarak kredili ürünler için istediği belgeler;

  • Başvuru yapan kişin kimlik örneği, pasaportu ya da sürücü belgesi örneği,
  • Çalışan kişilerin aylık gelirlerini gösteren maaş bordrosu,
  • Çalışmayan kişilerin ise gelirlerinin olduğunu ispatlayan belge, ( Örneğin banka hesabı üzerinden faizle aylık gelir elde eden kişilerin bu durumu ispatlayan banka belgeleri)
  • Yine geliri olmayan kişilerin taşınmaz bir mülkü ipotek gösterebilmesi için tapu belgesi,
  • Banka talep ederse kefil,
  • İkametgah belgesi, şeklindedir.
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.