Turkish Bank Bireysel Emeklilik (Başvuru Yöntemleri)

 
Turkish Bank Bireysel Emeklilik (Başvuru Yöntemleri)
 

Turkish Bank bireysel emeklilik başvurusu Turkish Bank tarafından müşterilerine sunulan bireysel emeklilik ve hayat sigortası hizmetlerinin tamamlanmış bir şeklidir. Türkiye’de son dönemde bankacılık sektöründe yıldızı gittikçe parlamaya başlayan Turkish Bank, müşterilerine sunduğu kredi ve kredi kartı ürünlerinin yanında hem mevcut ülke şartlarına hem de müşteri ihtiyaçlarına göre bireysel ve hayat sigortası ürünlerini beraberce sunmaktadır. Bu ürünleri Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. vasıtasıyla müşterilerine sunarken Turkish Bank bireysel emeklilik iptal yapılabilmesi de istenilen an mümkün olmakla birlikte bireysel emeklilik hizmetleriyle alakalı güncel olarak yapılacak her türlü düzenleme de Turkish Bank müşterilerine farklı kazanımlar sağlayabilecektir.

   

Turkish Bank Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Hizmetleri

Turkish Bank hayat sigortaları ve bireysel emeklilik hizmetleri Fiba Emeklilik işbirliği içerisinde Turkish Bank müşterilerine sağlanan kompakt bir hizmet olmasının yanında, bankacılık sektörü özelindeki bireysel emeklilik hizmetlerinde sağlanan her gelişme de eş zamanlı olarak müşterilere yansıtılmaktadır. Turkish Bank tarafından “memnuniyet verici” bir hizmet olarak tanımlanan bu ürünlerin ana dayanağı “insan” olarak belirtilmektedir. Katılım emeklilik sorgulama olarak da isimlendirilebilen bireysel emeklilik ve hayat sigortası sözleşmeleri çerçevesinde kişilerin bağlı oldukları sosyal güvenlik kurumlarına ek olarak kişilerin herhangi bir sağlık problemi yaşadıklarında ya da karşılaşılabilecek her türlü risklerin çözümlerinde finansal çözümler sunulması amaçlanırken, kişilerin günlük yaşamlarında karşılaşabilecek her türlü mali sıkıntılarda ya da yaşanması muhtemel durumlarda da güvence sağlaması amaçlanmaktadır.

Turkish Bank Bireysel Emeklilik Sözleşmesi Hangi Durumları Kapsamaktadır?

Turkish Bank’ın bireysel emeklilik ve hayat sigortası ürün ve hizmetlerinin beraberce verilmesi detayına inildiğinde özellikle koruma özelliği ön plana çıkmaktadır. Daimi malüliyet gibi sıkıntılı durumlarda tasarruf boyutu hiç bulunmadığı ya da çok az miktarlarda bulunduğunun belirtilmesi de gerekirken, bu durum üzerinde önemle durulması gereken bir özelliktir. Bu konuda Fiba Hayat’ın sunduğu koruma ürünlerine göz atılacak olursa;

 • Yıllık Hayat
 • Kredi Hayat
 • İşsizlik Sigortası
 • Mutlak Eğitim
 • Pembe Kurdele
 • Çok Yaşa
 • Çok yaşa Plus
 • KOBİ Kreditör
 • Business Kart Koruma Sigortası
 • KOBİ KMH Koruma Sigortası olarak açıklamak mümkünken; Grup Hayat Sigortası adı altında grup koruma ürünleri de bulunmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gece Yapılan Para Transfer İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler (Nelere Dikkat Etmek Gerekir)

Turkish Bank Bireysel Emeklilik Planlamaları:

Sosyal devlet ilkesi gereğince bireysel emeklilik sistemleri de bu doğrultuda tamamlayıcı özelliklerini daima sürdürürken, kişilerin emeklilik yaşına geldiğinde sosyal güvencelerinin haricinde hayat standartlarını sürdürücü tamamlayıcı bir ek destek olarak da nitelendirilebilir. Özellikle son yıllarda bireysel emeklilik taleplerine devlet tarafından da önemli destekler verilmesiyle birlikte, 18 yaşından büyük herkes “BES” olarak da adlandırılan bu sisteme kolaylıkla girebilirken, Turkish Bank bireysel emeklilik sözleşmesi sistemde en az 10 yıl kalan ve 56 yaşını tamamlayan herkes için emeklilik hakkı verilmesini sağlamaktadır. Bireysel emeklilik sistemleri sadece ek gelir elde edilmesi olarak tanımlanmaması gereken, bunun yanında tasarruf konularında da oldukça büyük kazanımlar içerebilen sistemlerdir.

Turkish Bank Bireysel Emeklilik Sistemlerine Nasıl Girilebilir?

Öncelikle Turkish Bank bireysel emeklilik sistemine girilmesi için halihazırda herhangi bir sosyal güvenlik kuruluna üye olunması şartı da aranmamaktadır. Katılımcıların;

 • Risk profili
 • Bireysel emeklilik beklentileri
 • Ortalama gelir düzeyi
 • Gelir beklentileri
 • Öncelikleri tümden belirlenerek sisteme katılımları sağlanarak gelecekleri için bir an önce birikim yapmaya başlamaları oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalar, bireysel emeklilik konusunda Turkish Bank katılımcılarının diğer muadil sistemlere göre çok daha memnun oldukları ve sistemden çıkma oranlarının da oldukça düşük seviyelerde seyrettiği görülmektedir. Tüm hayat sigortası ve bireysel emeklilik sözleşmeleri ayrıntılı bilgisi Turkish Bank internet sitesinden öğrenilebilir.
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.