TOKİ’den Borç Kapatma 2019 Kampanyası (Toplu Toki Borcu Ödeme)

 
TOKİ’den Borç Kapatma 2019 Kampanyası (Toplu Toki Borcu Ödeme)
 

TOKİ’den borç bitiren kampanya sloganı ile duyurulan ve TOKİ borcunu kapatmak isteyen kişiler için oldukça büyük avantaj sağlayan bir kampanya olarak oldukça büyük ilgi toplamıştır. Kampanya kapsamında borcunun en az yüzde 25’ini ödeyen kişiler için yüzde 20 indirim yapılmıştır. TOKİ’nin bu ilgi çeken kampanyası 24 Nisan 2018 tarihinde başlamış olup 18 Mayıs 2018 tarihinde sona ermiştir. TOKİ’nin kampanyasında borcunun tamamını kapatan kişiler TOKİ tapusunu hemen teslim alabilirken, borcunun yüzde 25’lik bölümünü kapatan kişiler için yüzde 20 indirim fırsatı sağlanmıştır.

   

TOKİ indirim 2018 hesaplama işlemi için bir örnek vermek gerekirse; kampanyadan faydalanmak isteyen kişinin TOKİ’ye kalan borcunun 100 bin TL olduğu düşünülürse 25 bin TL’lik ödemesi için kalan 75 bin TL borcu üzerinden yüzde 20 indirim alacaktır. Bu indirim net olarak 15 bin TL olacak ve kişi ödemesine 60 bin TL üzerinden devam edecektir.

TOKİ 2018 Borç Kapatma Kampanyası Şartları

TOKİ borç kapatma işlemleri için başvuru yapmak isteyen kişinin belli şartlara uygunluk sağlaması gerekmektedir. Bu şartlar;

  • TOKİ’den konutlarını 2016 sonuna kadar almış olan kişiler bu kampanyadan faydalanabilmektedir.
  • Borcunun bitmesine 12 aydan daha az kalan kişiler kampanyadan faydalanamamaktadır.

TOKİ tarafından her yıl düzenlenen bu kampanya 2017 yılı içinde oldukça büyük bir ilgi görmüş ve yaklaşık 18 bin kişi kampanyadan faydalanmıştı. 2017 yılında bu kampanya sayesinde TOKİ yaklaşık 951 milyon lira tahsil etmişti. 2018 yılı için de büyük bir ilgi gören kampanyaya birçok kişi katılım göstermiştir. Nakit para sıkıntısı yaşayan kişilerin de kampanyadan faydalanabilmesi için bankalar üzerinden konut kredisi kullanımı sağlanmıştır. TOKİ yeni kampanya duyurusu 2019 yılı içinde yapılacaktır.

TOKİ Borç Kapatma Kampanyası İçin Kredi Veren Bankalar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İş Bankası Konut Kredisi Hakkında Güncel Bilgiler

TOKİ borç kapatma kampanyası için nakit sıkıntısı yaşayan kişilerin kampanyadan faydalanabilmeleri amacıyla bankalar tarafından oldukça uygun faiz oranları ile konut kredisi seçenekleri sunulmuştur. TOKİ indirim kampanyası 2018 faiz oranları oldukça uygun şekilde sunulmuş olup birçok kişinin oldukça karlı bir yatırım yapması sağlanmıştır.

Halkbank TOKİ Konut Kredisi: Halkbank tarafından TOKİ indirim kampanyası için 500 bin TL ve altı çekilecek olan konut kredilerinde %0,98 faiz oranı uygulanmış ve kredi tahsis ücreti alınmamıştır. Maksimum 120 aya varan vade seçenekleri sunulan kredi de 500 bin TL ve üstü çekilmek istenen krediler için %1,09 faiz oranı uygulanmıştır.

Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi: Ziraat Bankası tarafından TOKİ indirim kampanyası için 120 aya Varan vade seçenekleri sunulmuştur. Kampanya için çekilecek olan kredilerden kredi tahsis ücreti alınmamıştır. 500 bin TL ve altı krediler için %0,98 faiz oranı uygulanmış olup 500 bin TL ve üstü krediler için %1,09 faiz oranı uygulanmıştır.

TOKİ Online Taksit Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

TOKİ borç sorgulama için TOKİ’nin resmî web sitesi olan https://www.toki.gov.tr/ adresine giriş yapabilirsiniz. Ana sayfada çıkan ‘Online Taksit Sorgulama’ seçeneğini tıklayarak açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı veya vergi numaranızı girerek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. TOKİ indirim kampanyası nasıl hesaplanır? sorusu için en güzel hesaplama yöntemi öncelikle kalan borcun sorgulanmasıdır. Kalan borç toplamından, ödenecek tutar çıkarıldıktan sonra yüzde 20’si üzerinden sağlanacak indirimin hesaplanması kolayca yapılabilmektedir. Kampanyadan faydalanmak isteyen kişiler borç toplamının en az %25’lik kısmı için ödeme yapmaları durumunda kampanyadan faydalanabilmektedirler. Her sene düzenli olarak tekrarlanan bu cazip kampanya için 2019 yılını beklemeniz gerekmektedir.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.