Taşıt Kredisi Kullanılacak Araç Modeli Ne Olmalıdır? (Kaç Yaşına Kadar Olan Araçlara Kredi Çıkar)

 
Taşıt Kredisi Kullanılacak Araç Modeli Ne Olmalıdır? (Kaç Yaşına Kadar Olan Araçlara Kredi Çıkar)
 

Bankaların 2.el taşıtlar için kredi vermesiyle birlikte kaç model arabaya kredi çıkar sorusunun cevabı, 2.el araç almayı düşünenleri merakta bırakıyor. 2.el taşıt kredisi kaç yaşa kadar verilir sorusunun cevabına göre araba seçerek bankaların yolunu tutacak olan kişilere bankalar, 5 ve 10 yaşa kadar taşıt kredisi vererek gerekli finansmanı sağlıyor. Bankadan bankaya değişse de en fazla 15 yaşına kadar olan araçlara taşıt kredisi çıkmaktadır.

   

Şekerbank Araç Kredisi Başvuru Şartları

Şekerbank araç kredisi hayallerinizi süsleyen aracı almak çok kolay. 0 km ve 2.el taşıt kredisi kullanmak isteyenler, Şekerbank’ta 48 aya kadar vadeli %1,86 faiz oranı ile kredi kullanabiliyorlar. Şekerbank 2.el araç kredisi yaş sınırı 15 yaş olup, dilediğiniz 2.el aracı almak için Şekerbank şubelerine kimlik fotokopiniz ve gelir belgeniz ile başvurmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Araç Kredisi Başvuru Şartları

0 ile 5 yaşına kadar 2.el araç satın almak isteyenler, Ziraat Bankası araç kredisi kullanarak ihtiyaç duydukları finansmanı sağlayabilirler. Ruhsatında hususi yazan araçlar için kullanılabilen bu kredi %1,37 faiz oranı ile 48 aya kadar taksitlendirilmektedir. Araç teminat olarak gösterilecek olup, kredi boyunca kasko ve hayat sigortası yapılacaktır.

Halkbank Araç Kredisi Başvuru Şartları

Halkbank araç kredisi ile 0 km araçlar için %1,41, 2.el araçlar için %1,42 faiz oranları ile 48 ay vadeli taşıt kredisi verilmektedir. 105 TL tahsis ücreti ödeyeceğiniz taşıt kredisinde kredi geri ödemesi süresince zorunlu hayat sigortası yapılmaktadır. Taşıt kredisine başvuru için en yakın Halkbank şubesine başvuru evrakları ile birlikte gidebilirsiniz.

Vakıfbank Araç Kredisi Başvuru Şartları

Vakıfbank araç kredisi, araç yaşına göre değişen vade seçenekleri ile taşıt almak isteyenlere gerekli finansmanı sağlamaya devam ediyor. 8 yaşına kadar olan araçlar için 36 ay, 5 yaşına kadar olan araçlar için 48 ay vadeli taşıt kredisi kullanabilirsiniz. 3’er aylık periyotlarla geri ödeme yapacağınız taşıt kredisinde satın alacağınız araç ipotek edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  75 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (Kesin Onaylı)

İş Bankası Araç Kredisi Başvuru Şartları

İş Bankası araç kredisi ile satın almak istediğiniz 0 km ve 2.el araçlar için finansman bulmak çok kolay. 48 aya kadar vade ile %1,54 faiz oranı ile taşıt kredisi kullanmak için araç kaskonuzu İş Bankası’na yaptırmanız yeterlidir. Gelir belgeniz ve kimliğiniz ile başvurabileceğiniz taşıt kredisi için internetten, İş Bankası şubelerinden ve İşCep’ten başvuru yapabilirsiniz.

Akbank 2.El Araç Kredisi Yaş Sınırı Nedir?

Akbank, 2.el taşıt kredisinde kasko ve rehin zorunluluğunu kaldırarak 48 aya kadar vadeli %1,51 faiz oranı ile 50.000 TL tutarına kadar taşıt kredisi kullandırmaktadır. Kredi kullanabilmek için Akbank 2.el taşıt yaş sınırı maksimum 5 yaş olarak sınırlandırılmıştır.

 • 18 yaşından büyük ve kredi notu riskli seviyede bulunmayanlar
 • Mevcut gelirini belgeleyebilenler

Akbank 2.el taşıt kredisinden faydalanabilirler. Kredi taksitleri hane gelirinin %50’sinden fazla olmamakla birlikte ferdi kaza sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru için;

 • Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi,
 • İkametgah,
 • Gelir durumunu gösterir belge

gereklidir.

Garanti Bankası 2.El Araç Kredisi Yaş Sınırı Nedir?

Garanti Bankası, araç yaşı ile kredi vadesi toplamının 108 ayı geçmemesi koşulu ile 48 aya kadar vadeli taşıt kredisi kullandırmaktadır. Garanti Bankası 2.el taşıt yaş sınırı 12 ay vadeli taşıt kredisi için 8 yaşa kadar çıkabiliyor. Garanti Bankası 2.el taşıt kredisinin şartları;

 • %1,55 faiz oranı ve 48 aya kadar vade
 • Kaskosunu Eureko’dan yaptıranlara %0,05 puanlık faiz indirimi
 • 157,5 TL kredi masrafı
 • Araç bedelinin 100.000 TL’sine kadar tutarın %70’i, 100.000 TL üzerinde kalan kısmı için ise %50’si kadar kredi kullanım tutarı

olarak banka tarafından belirlenmiştir. TC kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ve gelir belgeniz ile 8 yaşına kadar olan 2.el taşıtlar için Garanti Bankası’na başvuruda bulunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çok Fazla Kredi Başvurusu Yapmak Kredi Notunu Nasıl Etkiler? (Kredi Notu Neden Düşer)

Yapı ve Kredi Bankası 2.El Araç Kredisi Yaş Sınırı Nedir?

Yapı ve Kredi Bankası 0 ve 2.el taşıtlar için 48 aya kadar vadeli taşıt kredisi vermektedir. Kredi faiz oranları vade sayısına göre değişiklik göstermektedir.

 • 24 – 36 ay vade için faiz oranı %1,46
 • 37 – 48 ay vade için faiz oranı %1,49

olarak belirlenmiştir. Krediler kefilsiz olup ekspertiz işlemi için zaman kaybı yaşanmamaktadır. Yapı ve Kredi Bankası 2.el taşıt yaş sınırı 10 yaş olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranlarından faydalanmak için kasko işlemini Yapı ve Kredi Bankası’na yaptırmak gerekmektedir.

QNB Finansbank 2.El Araç Kredisi Yaş Sınırı Nedir?

Binek ve ticari araçlar için QNB Finansbank taşıt kredisinden faydalanabilirsiniz. QNB Finansbank 2.el taşıt yaş sınırı maksimum 8 yaş olarak belirtilmiş olup, taşı yaşı ile vade sayısının 10 yılı geçmemesi gerekmektedir. 0 ila 5 yaşında taşıtlar için 48 aya kadar vade seçeneği mevcuttur.

 • Kredinizi TL olarak kullanarak, satın almak istediğiniz taşıtı teminat olarak gösterebilirsiniz.
 • el araçlarda araç kasko değerinin 100.000 TL’ye kadar kısmının %70’i, 100.000 TL’yi aşan kısmının ise %50’si kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Kredi masrafları taşıt kredisi ile benzer vade ve faiz oranı ile vadelendirilmektedir.
 • Geri ödeme planınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.