Şubeye Gitmeden Kredi Başvuru Yöntemleri (internetten Kredi)

 
Şubeye Gitmeden Kredi Başvuru Yöntemleri (internetten Kredi)
 

SMS kredi başvurusu ile kredi başvuruları oldukça kolay bir hale gelmiştir. Kimi bankalara SMS ile gerçekleştirdiğiniz kredi başvuruları otomatik olarak hesabınıza aktarılsa da bazı bankalarda kredi işlemlerinin tamamlanması ve çıkan kredinin teslim alınması için banka şubelerine gitmek gerekmektedir. Bankaların her geçen gün hizmetlerini geliştirerek müşterilerine farklı olarak sunduğu hizmetler hayatı kolaylaştırmakta ve acil ihtiyaçların hızlı bir şekilde karşılanmasına sebep olmaktadır. Günümüzde akıllı telefonun yaygınlaşması ile pek çok bankacılık işlemi için şubeye gitme zorunluluğu ortadan kalkmış ve şubelerin yükü hafiflediği gibi banka müşterilerinin saatlerce sıra beklemesi önlenmiştir.

   

Şubeye Gitmeden Kredi Başvuru Yöntemleri

Konut kredisi, taşıt kredisi ve ticari krediler gibi bazı kredi türlerinde şubeye gitme zorunluluğu hala bulunsa da ihtiyaç kredisi başvuruları için şubeye gitmeden kredi kullanabileceğiniz pek çok banka başvuru kanalı bulunmaktadır. Bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirmek için;

  • Banka ATM’leri,
  • Banka internet siteleri,
  • Banka internet bankacılığı,
  • Banka mobil bankacılığı,
  • Banka SMS bankacılığı,
  • Banka müşteri hizmetleri/çağrı merkezi

Kullanılabilmektedir. Bazı bankalarda bu kanallarla gerçekleştirilen başvurular ön onay çıkarmakta kullanılsa da pek çok banka bu kanallarla gerçekleştirilen ihtiyaç kredisi başvurularına anında cevap vererek başvuru sahiplerinin hesaplarına kredi tutarını transfer etmektedir. Bu başvuru yolları sadece özel bankalar tarafından değil kamu bankaları tarafından da tercih edilmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Yüzde 1,77’den başlayan faiz oranları ile 100.000 TL’ye kadar olan Bireysel İhtiyaç Kredisi başvuruları için Yapı Kredi SMS kredi başvurusu yapılmaktadır. SMS ile kredi başvurusu gerçekleştirmek için Bireysel boşluk TC Kimlik numaranız boşluk aylık gelirinizi yazarak 4411’e göndermeniz yeterlidir.

Garanti Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi başvuruları için Garanti SMS kredi başvurularını kabul etmektedir. Başvuru için 3390’a kısa mesaj göndermeniz yeterli olmaktadır. 48 ay vadeli olarak kullanılabilen ihtiyaç kredileri için;

  • 000 TL için yüzde 1,89 faiz
  • 000 TL için yüzde 1,79 faiz
  • 000 TL için yüzde 1,74 faiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019 (Kesin Verenler)

Faiz oranları uygulanmaktadır.

Akbank SMS İle Kredi Başvurusu

Akbank SMS Kredi başvurusu için Kredi boşluk TC kimlik numarası yazarak 4425’e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir. SMS kredi için maksimum vade sayısı 36 ay olup 20.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

QNB Finansbank SMS İle Kredi Başvurusu

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi ön başvuru onayı için 5030’a TC Kimlik numarası ile başvurmak yeterlidir. Kredi ön onayı alındıktan sonra kredi işlemlerinin tamamlanması için QNB Finansbank şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Denizbank SMS İle Kredi Başvurusu

Cebimde Kredi kampanyası ile 48 ay vadeli 55.000 TL’ye kadar kredi başvuruları SMS ile gerçekleştirilmektedir. Başvuru için KREDIM boşluk TC Kimlik numarasını yazarak 3280’ göndermek yeterli olmaktadır. 5 dakika içerisinde kredi onayı alınmakta olup kredi işlemleri için nüfus cüzdanı ile birlikte Denizbank şubelerine gitmek gerekmektedir.

TEB SMS İle Kredi Başvurusu

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi ile tüm nakit ihtiyaçlarınız için 12.500 TL’ye kadar kredi talepleri 4466’ya TC Kimlik numarası ile başvuruda bulunulmaktadır.

İş Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

İş Bankası ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunmak için NAKIT boşluk TC kimlik numarası boşluk kredi tutarı boşluk aylık gelirinizi yazarak 4402’ye kısa mesaj göndermeniz halinde başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

Halkbank SMS İle Kredi Başvurusu

Maksimum 25.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için KREDI boşluk TC Kimlik numarası boşluk aylık gelir boşluk kredi tutarı yazılarak 3452’ye kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.