Şubeye Gitmeden Direkt Hesaba Yatan Kredi (En Hizli Kredi)

 
Şubeye Gitmeden Direkt Hesaba Yatan Kredi (En Hizli Kredi)
 

Bankaya gitmeden kredi çekmek dijital dünya olarak tabir edilen günümüzde banka müşterilerinin en çok arzuladığı, bankaların sunduğu pratik hizmetlerden en önemlisidir. Her türlü finansal ihtiyacımızın karşılanması hususunda bankalar en önemli adres durumundayken bankaların müşterilere, müşterilerin de bankalara ulaşımlarının kolay olması çok önemlidir. Bu nedenle e-kredi veya dijital kredi olarak adlandırılan anında kredi seçenekleri büyük önem taşımaktadır.

   

Şubeye Gitmeden Kredi Alınması Hangi Durumlarda Mümkün Olmaktadır?

Kişilerin bankaların herhangi bir kredi hizmetlerini kullanabilmelerinin en önemli yolu KKB olarak tabir edilen ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi skorlarının belirtilen aralıklarda olmasıyla mümkündür. Kredi skorları kişilerin herhangi bir bankadan özellikle son beş yıl içerisinde kullandığı kredi ve kredi kartı geri ödemelerinin bir özeti durumundadır. Bu skorların yüksek olması kişinin özellikle daha önce hesabı bulunduğu bankadan şubeye gitmeden kredi kullanabilmesine olanak sağlar. Eğer müşterinin kredi skorları yeterli değilse ya da son dönem içerisinde herhangi bir kredi geri ödemesiyle alakalı yasal takip durumu oluşmuşsa ne maaş aldığı bankadan ne de başka bir bankadan şubeye gitmeden kredi çekmek gibi bir şansı bulunmamaktadır.

Bankaların Kendi Müşterileri İçin Şubeye Gitmeden Sağladığı Kredi Seçenekleri:

Oturdukları yerden kredi başvurusu yapan kişilerin kredi başvuruları sırasında kullandıkları T.C kimlik numaralarından kredi skorlarına saniyeler içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Bu nedenle skorları yeterli seviyede olan başvuru sahipleri, anında kredi verene bankalar özelinde başvuru yaptıkları bankanın halihazırda müşterisi olmaları durumunda, kredinin onaylanmasının hemen ardından kredi tutarı resmi tatil günlerinde dahi hesaplarına geçebilmektedir. Bazı durumlarda bankalar kredi skoru yüksek ve geri ödeme performansı iyi olan müşterileriyle alakalı değişik kredi kampanyaları düzenlerken, kredi başvurusu yapılmasa dahi istedikleri her an ortalama bir tutar kullanmalarına da olanak sağlamaktadır. Bunun haricinde kişilerin çalıştıkları bankalardan dahi şubeye giderek ya da gitmeyerek kredi kullanabilmeleri mümkün değildir. Kişilerin bankalardan kredi kullanabilmelerinin ilk yolu kredi skorlarının yüksek olması, ikinci yolu da belgelenebilir bir gelire sahip olmalarıdır. Kendi müşterilerine bankaya gitmeden kredi olanağı sağlayan bankaların bu kredileri kullanma durumları “gelir belgesiz” kredi olarak da nitelendirilebilir. Bazı kritik durumlarda yine bankaya gidilmeden kredi durumu sağlansa da, banka sadece kişiden gelir belgesi ibrazı isteyebilir.

Hangi Bankalardan Şubeye Gitmeden Kredi Kullanabilmek Mümkündür?

Türkiye bankacılık sisteminde bilinen bütün büyük devlet bankası ya da özel bankaların şubeye gitmeden kredi veren bankalar listesinde bulundukları görülmektedir. Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, ING Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, (TEB) HSBC Bank gibi bankalar kredi skorları iyi durumda olan müşterilerine gelir belgesiz ve şubeye gitmeden kredi avantajları sağlayabilmektedir. Kredinin haricinde bankaların diğer hizmetlerinden de kolaylıkla faydalanabilinirken, kredili mevduat hesabı açılması için bankaların müşteri talebi almalarına bile gerek bulunmamaktadır.

  • Yapı Kredi Bankası şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi seçeneklerinde %1.49’dan başlayan faiz oranı ve altmış aya vade tercihleri sunarken, kredi tahsis ücreti de talep etmemektedir.
  • Akbank şubeye gitmeden kredi avantajları %1.45’ten başlayan faiz oranları ve altmış aya ulaşabilen vade seçenekleriyle müşterilerine sunulmakta, kredilerde dosya masrafı alınmamaktadır.
  • Garanti Bankası dijital kredi adını verdiği şubeye gitmeden kredi taleplerini %1.55’ten başlayan faiz oranlarıyla dakikalar içerisinde sonuçlandırarak kredi tutarlarını anında hesaplarına geçirebilmektedir.
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) “kredi ayağına gelsin” sloganıyla günde 11 TL’ye 10 bin TK kredi imkanı sağlamaktadır. Maksimum kredi vadesi 48 aydır.
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.