Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir? (Kesin Onaylı Yöntemi Var Mıdır)

 
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir? (Kesin Onaylı Yöntemi Var Mıdır)
 

Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların biriyle ya da birden fazlasıyla çalışabilir, farklı bankalarda hesap açabilir ve farklı bankalardan kredi kullanımı yapabilirsiniz. Ödemeleriniz konusunda sıkıntı yaşadığınız noktada kredi puanınız düşmeye başlar. Aynı zamanda birden fazla bankayla olan çalışmalarınız ve aşırı yüksek limitli kullanımlarınızda kredi puanınızın düşmesine sebep olur. Ödemeleriniz geciktiğinde banka size ödemelerinizi yapabilmeniz için 90 gün süre tanır. Bu süre içinde ödemelerinizi yapmazsanız yasal süreç başlatılır. Yasal süreç başlatıldığı anda kara listeye girersiniz. Bankalar yasal süreç başlattığı müşterileriyle alakalı olan konuları ve isimleri Merkez Bankası ile paylaşılır ve Merkez Bankası oluşturduğu kara liste tüm bankalar tarafından görülebilmektedir. Kara listeye girdiğinizde çalıştığınız bankayla ya da başka bir bankayla çalışma şansınız neredeyse sıfırdır. 2017 senesinde çıkan Sicil Affı sayesinde birçok vatandaş borçlarını tamamen kapatmak şartıyla kara listeden ismini sildirmeyi başarmıştır. Sicil affından önce ya da sicil affından faydalanmadıysanız; kara listeye girdikten sonra borcunuzu komple kapatsanız dahi adınız listeden 5 sene boyunca silinmez ve bu süreçte hiçbir bankayla çalışamaz ya da kredili ürünlerden faydalanamazsınız. ‘Sicilim bozuk hangi banka kredi verir?’ sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak konusu haline gelmiştir. Çünkü kara listeye giren ve bu nedenle banka sicili bozuk olan kişiler kredili ürünleri kullanamamakta ve nakit sıkıntısı çekmektedir.

   

Siciliniz Bozukken Kredili Ürünlerden Faydalanılır Mı?

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyorsanız o zaman öncelikle borçlarınızı tamamen ödemeniz gerekmektedir. Sicil affından faydalanamadıysanız 2018 senesinde çıkacak olan affı bekleyebilir ya da bankalara giderek sicilinizin düzelmesi konusunda dilekçe verebilirsiniz. Burada yapılacak en doğru işlem Merkez Bankası’na gönderilecek olan dilekçe olacaktır. Borcunuzu tamamen ödediğinizi ve kara listeden adınızın çıkarılmasını talep ettiğinizi belirten bir dilekçe yazarak Merkez Bankası’na gönderebilirsiniz. Bu işlemin sonuçlanması uzun sürebilir fakat sonunda olumlu sonuç alma şansınız yüksektir. Sicilim bozuk kredi kartı almak istiyorum diyorsanız maalesef yine aynı işlemleri deneyebilir ve siciliniz düzeldikten sonra kredi kartı alabilirsiniz. Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların çoğu kefilsiz kredi vermektedir. Fakat siciliniz bozukken kefil ve teminat göstererek bankalarla yapacağınız görüşmeler nadirde olsa olumlu sonuçlanabilmektedir. Göstereceğiniz gelir belgesinin de bu durumda oldukça büyük önemi vardır.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yasal takibe düşen borcunuz var ise mümkünse bir an önce borcunuzu kapatmanız sizin açınızdan karlı olacaktır. Fakat borcu kapatacak parayı bulamıyorsanız ve bunun için tekrar kredi çekmeniz gerekiyorsa yasal takipte olanlara kredi veren bankalar ülkemizde mevcuttur. Tabi bu kredileri alabilmeniz çokta kolay olmuyor. Bunun için deneyebileceğiniz yöntemler şunlardır;

  • Sicilim bozukken ipotekli kredi alabilir miyim diye soruyorsanız yanıtı çoğu banka için evettir. Eğer bir taşınmaz bir malvarlığınız var ise bu taşınmazı ipotek ettirme yöntemiyle bankalara kredi talebinde bulunabilirsiniz.
  • Kefil aracılığıyla da çoğu banka yasal takipte olanlara kredi verebilmektedir. Fakat kefilinizin gelir belgesinin tatmin edici ve güven verici olması gerekir.
  • Bankalara giderek bire bir yapacağınız görüşmelerle borcunuzu kapatmak için kredi istediğinizi dile getirebilirsiniz. Mevcut borcunuzu kapatmak adına krediye ihtiyacınız olduğunu belirttiğinizde olumlu sonuç alabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çiftçi Kredisi Nasıl Çekilir Hangi Bankalar Uygun Verir

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mıdır?

Kredi notunuz düşükse kredili ürünleri kullanmanız oldukça güç hale gelmektedir. Kredi kullanımlarında kefil veya teminat ile bir nebze daha az zor hale gelir. Fakat kredi kartlarında durum biraz daha karışıktır. Kredi notunuz düşükse öncelikle gelir belgenizin ödemeleri yapabileceğiniz kanıtlar nitelikte olması önemlidir. Kredi notu düşüklere kredi kartı bankalar elbette vardır. Çalışmak istediğiniz bankanın şubesine giderek bire bir görüşmeler yapmanız çok daha faydalı olacaktır. Çünkü sms yolu ile ya da internet bankacılığı aracılığıyla yapacağınız başvurular direk olumsuz sonuçlanabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.