Senetle Koltuk Takımı Almak İçin Firmalar (Taksitle Koltuk Takımı Satan Firmalar)

 
Senetle Koltuk Takımı Almak İçin Firmalar (Taksitle Koltuk Takımı Satan Firmalar)
 

Bir evin en önemli ihtiyaçları arasında, koltuk takımı gelmektedir. Yeni evlenenlerin en temel ihtiyacı da yine koltuk takımı olmaktadır. Evini, koltuk takımlarını yenilemek isteyenler ya da yeni evlenecek olanlar, yazlık – kışlık evlerine koltuk takımı almak isteyenler, kredi kartı ya da banka kartı kullanmadan alışveriş yapmak istediklerinde, senetle koltuk takımı satışı yapan firmaları tercih edebilirler.

   

Kredi kartsız taksitle koltuk takımı almak için yaşanılan ilde, senetle ev eşyası satışı yapan firmalar araştırılmalıdır. Senetle koltuk takımı satışı yapan tüm mağazalar, pek çok firmanın koltuk takımına sahip olmakta, varsa kendi üretimlerindeki koltuk takımlarının da satışını senetle sağlamaktadırlar. Senetle koltuk takımı, çok uygun fiyatlarda ve uygun vadelerde alıcıları ile buluşturulmaktadır.

İllere Göre Senetle Koltuk Satışı Yapan Yerler

Yeni koltuk takımı almak isteyenler ya da koltuk takımını yenilemek isteyenler bulundukları illerde, senetle satış yapan firmalar aracılığıyla kredi kartı kullanmadan ve uzun vadeli ödeme seçenekleriyle alışveriş yapabilmektedirler. Ankara’da senetle koltuk takımı satanlar aracılığıyla elden senet yöntemiyle koltuk takımı alınabileceği gibi, şayet firmanın internet sitesi varsa ve internet sitesinde de online senetle alışveriş yapma imkanı sunuyorsa, yine kredi kartsız bir şekilde internet üzerinden de alışveriş yapılabilir. Bu durum firmaların senetle koltuk takımı İstanbul ve İzmir şubeleri için de geçerli olmaktadır.

Senetle Koltuk Takımlarında 36 Ay Vade İmkanı

Elden taksit yapan mobilyacılar aracılığıyla koltuk takımı alınmak istendiğinde 36 aya varan vade imkanlarından da yararlanılabilmektedir. Ancak firmalar, vade sayısının 36 ay olabilmesi için yapılacak alışverişin 1000 TL’nin üzerinde olmasını şart koşmaktadırlar. Yani alınacak koltuk takımında 36 ay vade yapılabilmesi için fiyatının en az 1000 TL olması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vakıf Bank Yeni Yaşını Müşterileriyle Kutluyor Vakıfbank Düşük Faizli Kredi

Yapılacak 36 ay taksitle koltuk takımı alışverişinde, alınan koltuk takımın fiyatı üzerine, vade sayısına uygun olarak komisyon bedeli eklenir. Ortaya çıkan toplam tutar, 36 aya bölünür. Yani kişinin 36 ayda ödeyeceği tutarın içinde komisyon bedeli vardır. Her ay yapılan ödeme sonucu, kişinin imzasının ve firmanın imzasının yer aldığı senet verilir. Senedin bir nüshası alışveriş yapan kişide, diğer nüshası da firmada kalır.

İnternet Üzerinden Senetle Koltuk Takımı Almak İçin

Yeni evlenecekler ya da evini yenilemek isteyenler koltuk takımı sahibi olmak istediklerinde; kredi ve banka kartı şartı aranmadan senet yoluyla alışveriş yapabilirler. Alışverişlerini elden taksit yöntemiyle çalışan firmaların şubeleri üzerinden yapabilecekleri gibi, internet üzerinden senet yoluyla satış yapan firmalar aracılığıyla da yapabilmeketdirler. Bunun için öncelikle; internet üzerinden senetli koltuk takımı satışı yapan firmaların belirlenmesi gerekir. Bu firmalar içinden kişinin zevkine ve bütçesine uygun paket tercihi yapıldıktan sonra sunulan ödeme seçenekleri arasından, senetli ödeme seçeneği tercih edilmelidir. Senetli ödeme tercihi yapan kişiye firma, kendi banka hesap numarasını ya da Iban numarasını sunacaktır. Belirlenen vade sayısına göre, her ay yine belirlenmiş taksit gününde verilen bu hesap numarasına ödeme yapılır. Firma ödeme yapıldıktan sonra kişinin ikamet ettiği adrese, yapılan ödemenin fatura ya da senet karşılığını, imzalı olacak biçimde gönderir. Bu şekilde kişi, hiçbir kart kullanmadan koltuk takımı alışverişini gerçekleştirmiş olur.

İnternet üzerinde senetli koltuk takımı alışverişi yapılmak istendiğinde, firmaların aradığı birtakım şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Çünkü firmalar, kişinin kendisiyle bire bir muhattap olamadığı için ekonomik olarak kendilerini güvence altına almak isterler. Bu bakımdan senet yoluyla internet üzerinden koltuk takımı alışverişi yapılacak firmaların internet sitesi üzerinden aranan şartların incelenmesi ve alışveriş, bu şartların karşılanması sonucu yapılmalıdır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.