Senetle Halı Nasıl Satın Alınır? (Elden Taksit Halı Satan Firmalar)

 
Senetle Halı Nasıl Satın Alınır? (Elden Taksit Halı Satan Firmalar)
 

Senetle halı satın alabilmek için öncelikle uygun bir mağaza bulunması gerekmektedir. Halı satışı gerçekleştiren tüm mağazalar, senetle ürün satışı yapmamaktadır. Senetli satış için özel olarak açılmış olan ya da normal ödeme yöntemlerine ek olarak senet de kullanan firmalar tercih edilmelidir. Bu firmalara her ilde rastlamak mümkündür. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde ise firma sayısı daha fazla olduğu için senetli ürün satın alımı daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Senetli ürün alışverişi için satıcının müşteriye güven duyması gerekmektedir. Borçlarını zamanında ödeme konusunda güvenilir bir imaj sergilemeyen kişilere genellikle senetli satış yapılmamaktadır. Bu nedenle, senetle halı satan yerler bazı şartlar sunmaktadır. Bu şartlara zıtlık oluşturacak bir durumu olmayanlar rahatlıkla alışveriş yapabilirler. Firma ya da satıcı tarafından uygun görülmeyen kişiler ise şanslarını başka firmalarda denemek zorundadır. Her firmanın istediği şartlar farklı olduğu için başka bir firmadan hizmet sağlanabilir.

   

Elden taksitle halı satın alacak kişinin 18 yaşından büyük olması gerekir. Eğer bu şart sağlanmıyorsa, kişiden kefil istenebilir. Kefil adına yazılacak senet ile alışveriş gerçekleştirilebilir. Kefilin kabul edilebilmesi için gelir durumu açısından iyi bir kişinin tercih edilmesi önerilir. Satıcıların dikkat ettiği bir diğer önemli konu ise güvencedir. Her satıcı, ödemelerini zamanında almak ister. Bu nedenle, sürekli iş değiştiren ya da işsiz kişilere senetli ürün satılmamaktadır. Düzenli bir geliri olmayıp, taşınmaz mülkleri olanlar ise daha şanslı bir konumdadır. Taşınmazı rehin göstererek senet kullanmak mümkündür. Firma ve müşteri arasında sağlanacak anlaşma ile şartlarda esnemeler olabilir.

İstanbul’da Senetle Halı Nerede Satılır?

Senetle halı İstanbul içerisinde pek çok mağazada bulunabilmektedir. Yiğit AVM senetle halı satışı gerçekleştiren firmalar arasındadır. Yiğit AVM’ den pek çok ihtiyaç, senetle karşılanabilmektedir. Firmanın ayrıca online alışveriş sitesi de bulunmaktadır. İstanbul ilinde ikamet etmeyenler de firmadan alışveriş yapabilirler. Online olarak gerçekleştirilen alışverişlerde de senet kullanılabilmektedir. Firmanın herhangi bir banka ile ilişkisi bulunmamaktadır. Müşterilere, firma tarafından limit verilerek senetli ürün satışı gerçekleştirilmektedir. İstanbul’da senetli halı satışı gerçekleştiren bir diğer firma ise Mutlu Evim firmasıdır. Mutlu Evim elden taksitle senetli halı, ev eşyası ve pek çok ürünü satışa sunmaktadır. Firmanın internet sitesi kullanılarak, online olarak da senetli alışveriş gerçekleştirilebilir.  Mutlu Evim ve Yiğit AVM, senetli alışveriş imkanından yararlanacak olanlarda aradıkları şartları açıkça belirtmektedir. Şartları sağlayamayan kişiler bu şekilde ürün satın alamamaktadır.

Ankara’da Senetle Halı Nerede Satılır?

Ankara’da senetle halı satanlar, genellikle senetli satış için kurulmuş firmalar olmaktadır. Senetli satış, günümüz ekonomisinde fazla sayıda talep gören bir uygulamadır. Bankaların sıkı politikaları ve kart limitlerindeki yetersizlikler nedeniyle,  ihtiyaçların karşılanabilmesi için senetle ödeme tercih edilmektedir. Ankara’da, EVKUR senetle halı fiyatları oldukça uygundur. Halıya ihtiyacı olan kişiler ve aileler, taksitlerle rahatlıkla ödeyebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kilosu 5 TL Olan Buğday, Karakılçık Buğdayı! Neden Bu Kadar Pahalı

İzmir’de Senetle Halı Nerede Satılır?

İzmir’de senetle halı satan yerler listesine ulaşmak için internette kısa bir araştırma yapılabilir. Firma ile anlaşıldığı takdirde, pek çok mağazada istenilen ürünlere ulaşmak mümkün olabilmektedir. Senetli alışveriş imkanı tanıyan firmaların online alışveriş sitelerinden de ürün siparişi verilebilir. Bu şekilde satın alınan ürünler için senedin başlangıcı, satışın onaylandığı tarih olmaktadır. Bu tarihten itibaren senetlerin düzenli olarak ödenmesi gerekir. Aksatılması durumunda faiz ve icra yaptırımları uygulanabilmektedir. İzmir’de bulunan EVKUR mağazalarından da senetle alışveriş gerçekleştirilebilir. Kredi kartı olmadan taksitli alışveriş yapmak isteyenler, bu mağazaları tercih etmelidir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.