Senetle Daire Nasıl Satın Alınır? Elden Taksit Daire Satan Firmalar

 
Senetle Daire Nasıl Satın Alınır? Elden Taksit Daire Satan Firmalar
 

Senetle daire satın almak isteyenler, her geçen gün daha da artmaktadır. Kredi kullanmak istemeyenlerin tercihi genellikle senetten yana oluyor. Ev sahibi olma hayallerini daha fazla ertelemek istemeyen ancak kredi kullanamayan kişiler, senetle ev satın alabilirler. Sahibinden senetle ev ya da emlakçılardan senetle ev almak, bu açıdan cazip bir fırsat olarak görülebilir. Senetle ev almanın dezavantajı ise uygulanan vade ile evin değerinde fiyat ödemek zorunda kalmaktır. Bu nedenle, kişi ya da firma ile anlaşmaya varmadan önce vade konusunda bilgi alınmalıdır.

   

Senetle ev almak istiyorum diyenler, öncelikle alışverişin avantajlarını ve dezavantajlarını düşünmelidir. Senetle ev satışları, genellikle büyük şehirlerde daha fazla olmaktadır. Ev satan kişi ya da kurumlara hemen güvenilmemelidir. Elden senetle ev satanlar, güvenilirlik açısından araştırılmalıdır. Aksi takdirde, ciddi mağduriyetler yaşanabilir. Kurumsal ve güvenilir firmalardan senetle ev alışverişi yapmalıdır. Senetle ev satışı, inşaat firmalarının çok fazla tercih etmek istemediği bir satış şekli olduğu için talep edilen rakamlar yüksek olabilir. Ödemeyi kolaylaştırmak adına, peşinatsız senetle ev alınmaması önerilmektedir. Peşinat olabildiğince yüksek tutularak, ödenecek aylık taksitler daha düşük bir şekilde ayarlanabilir. Henüz inşasına başlanmamış projelerden ziyade, bitmiş projeler için senetle alışveriş yapılması önerilir. Bütçe açısından da uygun dairelerin seçilmesine dikkat edilmelidir.

İstanbul’da Senetle Ev Nereden Alınır?

İstanbul’da senetle ev satanlar arasında emlakçılar dışında, çeşitli inşaat firmaları da yer almaktadır. İstanbul’da yeni başlanan ve başlanacak olan onlarca konut projesi bulunmaktadır. Bu projeler arasından senetle alışveriş gerçekleştirilecek ise firmanın güvenilirliği sorgulanmalıdır. Yükselen kredi faiz oranları nedenli ile pek çok şirket, senetle satış gerçekleştirmektedir. İstanbul’da onlarca inşaat firması olduğu düşünülürse, firmalar hakkında detaylı araştırma yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Anadolu yakası senetle ev satışı açısından, çeşitli firmalara ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un nispeten daha sakin bölgelerinden ev almak isteyenler, Anadolu yakasında bulunan projelere göz atabilirler. Her inşaat firması, senetle alışverişi kabul etmeyebilir. Bu konuda hizmet veren firmalara danışılması gerekmektedir. Avrupa yakası senetle ev alma açısından daha fazla seçenek barındırmaktadır. Bölgede yükselen projelere ek olarak, yeni başlanacak projelerin de senetle satışı gerçekleştirilmektedir. Bitmemiş bir projeden senetle ev alınmadan önce, firma ya da müteahhit  tarafından hangi projelerin gerçekleştirildiği, ne kadar satış yapıldığı ve müşterilerden gelen herhangi bir şikayet olup olmadığı araştırılmalıdır. Senet imzalamak, kişiye ciddi yasal sorumluluklar yüklemektedir. Yanlış düzenlenen senetler, kişilerin ekonomik açıdan büyük sıkıntılar çekmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle, senetlerin düzenleniş şekline de dikkat edilmesi önerilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  CVV Kodu Neden Gereklidir ve CVV 1. Hane Nedir? Ne İşe Yarar

Ankara’da Senetle Ev Nereden Alınır?

Ankara’da senetle daire satan firmalar, piyasada önemli bir yer kaplamaktadır. Bankalar, konut kredilerinde yüksek faiz oranları sunduğu için pek çok kişi senetli satışa yönelmiştir. Kredi notu düşük olan ve kredi başvuruları onaylanmayan kişilerde, ev almak içim senede başvurmaktadır. Ankara’nın, yeni gelişen bölgelerinde, çok uygun fiyatlara daireler bulunabilir. Bu daireleri senetle almak isteyenler, firma seçiminden önce ne kadar peşinatı karşılayabileceğini düşünmelidir. Peşinatsız senetle de ev alınabilir ancak bu şekilde ödenecek miktar, evin değerinden daha fazla olacaktır. Senetle ev satan firmalara, emlak siteleri üzerinden de erişilebilir. Ankara’ya yeni taşınacak ve kente gelip ev bakacak vakti olmayanlar, internet sitelerinden aradıkları özelliklere sahip bir ev bulabilirler. İlanlar arasında, senetle satış ibaresi bulunanlar araştırılmalıdır. Firmalar hakkında da detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra, satın alma işlemleri için iletişime geçilebilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.