PİLOTLUK EĞİTİMİ İÇİN KREDİ VEREN BANKALAR (Pilot Kredisi Başvurusu)

 
PİLOTLUK EĞİTİMİ İÇİN KREDİ VEREN BANKALAR (Pilot Kredisi Başvurusu)
 

Bankalar artık birçok meslek grubuna yönelik kredili ürün çeşitliliği sunarak, bu mesleklerin icra edilmesinde büyük bir katkı sağlamaktadırlar. Özellikle de mesleki eğitimler üzerinde de son dönemlerde gerek reklamlarda, gerek ise farklı kaynaklardan öğrendiğimiz eğitim kredileri bunlardan biri olmaktadır. Bankalar sadece hazır bir mesleğe sahip olanlar için değil, sağlam mesleki atılımlar için gerekli olan eğitimler üzerine de gelen talepleri kabul etmektedir. Bu ürün haberleri üzerine pilotluk eğitimi için kredi çekmek isteyen kişiler gerekli araştırmalar yapmak adına özellikle de internet kanalını tercih ediyor, bizlerde buna yönelik en çok arayışlardan biri olan bu kredi ürünü türüne yönelik en güncel bilgileri sizlerle paylaşacağız. Uçuş eğitimi kredisi adı altında da bahsi geçen bu kredili ürün üzerine kısıtlı sayıda desteklerin olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar bankalar “evet, kredi veriyoruz” dese de aslında bu ihtiyaç kredilerine yönelik bir kredi kapsamında yer almaktadır. Pilotluk için kredi veren bankalar arasında Denizbank ve ICBC Turkey adı altında ülkemizde de hizmetler sunan bankalar genellikle pilotluk üzerine kredi çıkaran bankalardır. Gelelim detaylı inceleme aksamına.

   

Pilot Olabilmek için Eğitimlerin Zorluk Derecesi Nedir?

pilotluk-eğitimi-için-kredi

Pilotluk mesleği aslında başlı başına zaten zor olan bir türevi kapsıyor. Buna yönelik pilot olmanın birçok sorumluluğunun da olabildiğini söyleyebiliriz. Her daim iş alımları ve imkanları bol olan, fakat zorlu bir meslek türünü kapsayan pilotluğun bu durumu ise barındırdığı büyük risklerden oluşmaktadır. Öte yandan eğitimlerinde de zorluk derecesi yüksek ve katı olması bunun en büyük göstergelerinden biri olmaktadır. Geniş bir çerçevede gerçekleştirilen bu eğitimler tamamen disiplin üzerine kurulu ve zoraki görevlerden geçmektedir. Pilotluk eğitim durumu iki farklı dal üzerinden gerçekleşmektedir. Kendi içerisinde ikiye ayrılan bu dallar aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Birincisi “Hususi Pilot Lisansı” için gerekli olan eğitim derecesini kapsıyor.
 • İkincisi ise “Havayolu Nakliye Pilot Lisansı” durumunu kapsamaktadır.

Günümüzde birçok havalimanında faaliyet göstermekte olan havayolu şirketlerindeki pilotların yüksek maaşlı olması tamamen bu zorlu eğitim ve eğitim masraflarına da dayalı olduğunu söylemekte fayda var. Yüksek bir maaş statüsünü taşıyan pilotluk lisansına sahip olabilmeniz için ise eğitimi başarıyla tamamlamanız şart koşulmaktadır. Hususi kişisel kapsamda uçuşlarınızı kendiniz yapmak istiyorsanız, bunun içinde hemen yukarıda belirttiğimiz “Hususi Pilot Lisansı” dahilinde bir kimliğinizin olması gerekmektedir. Şunu da belirtmek gerekirse, hususi pilot lisansına sahip olan bireylerin hiçbir şekilde havayolu şirketlerine ait ticari olarak uçuşlarda pilotluk görevi yapamayacaklarını da söylemekte fayda var.

Önemli Not: Eğitim lisansı dahilinde yakın zamanda Drone kullanımı da eklenmektedir. Bu kapsamda şimdiden Drone eğitimleri için lisans çıkartan mecralarda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gelir Belgesiz Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren 5 Banka Ve Faiz Oranları

Pilotluk Eğitim Ücretleri Hakkında Bilgi

pilotaj-eğitimi-kredisi-veren-bankalar

Pilot olmanın zorluklarından kısaca yukarı da bahsettik, fakat bu zorluk sadece bireyin üzerindeki yüke ve diğer eğitim aksamlarına bağlı olarak işlemiyor. Bunun dışında ayrıca maddi açıdan da zorluk bulundurmaktadır. Pilot olabilmek için eğitim ücretlerinin yüksek olması birçok kişinin hayalini yerle bir etse de aslında buna çözüm yolları bulunabiliyor. Bazı kişiler kendi birikmiş paralarıyla bu işe atılım gösterse de, kimilerinin yetersiz paraya sahip olmalarından ötürü farklı kanal yollarından finanse ederek pilot olduğunu söyleyebiliriz. Ücretlerin yüksek olmasının sebebi, tam olarak kapsamlı bir şekilde yüksek teknolojik eğitim araç ve ekipman aksamlarından oluştuğunu söyleyebiliriz. Eğitim planı içerisinde birçok farklı simülasyon, uçuş eğitimleri, teorik dersler, kontrol ve deneme uçuşları gibi birçok farklı envanterden oluşan paket dahilinde olmasından kaynaklı ücretler oldukça yüksektir. Havayolu şirketlerine bağlı bir pilot olarak çalışmak için “Havayolu Pilot Lisansı” üzerine bir eğitim almanız gerekiyor. Bu aksamda yer alan lisansa sahip olabilmek için ise yaklaşık 65 bin Euro tutarında bir lisans ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret tabi ki hususi pilot lisansı için geçerliliğini zorunlu kılmıyor. Hususi olarak pilot lisansı alabilmek için ise yaklaşık 16 bin Euro kadar bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Eğitim kapsamında alacağınız puanlar ve değerlendirme aşamaları size iş bulmanızda en büyük referans olacağından eğitimi tam anlamıyla kapsamlı bir şekilde almanız gerekmektedir.

Pilotluk Eğitimi için Kredi Veren Bankalar Var Mı?

pilot-kredisi-

Bankalar hemen her meslek grubuna yönelik krediler sunduğu gibi, eğitimler içinde kredi imkanlarını tanıyor. Özellikle de konumuz dahilinde yer alan pilotluk kredileri için de bu tür kredi paketlerini pilot olmak isteyenlere sunuyor. Bankalar bu kapsamda ihtiyaç kredisi adı altında verdikleri kredili ürünler içerisinde bu tür eğitim planları içerisinde de sunum yapabilmektedir. Birçok kişi eğitimin yüksek meblağlarda olmasından kaynaklı olarak, “Nede olsa bir iş bulur, hemen ardından borcumu kapatırım” düşüncesinde olmasıdır. Hiçbir zaman bu tür ön kanılara varmamanız gerekiyor. Bunun nedeni ise pilotluk mesleğinin zor olduğu gibi, eğitimlerinde de zorluk derecesinin yüksek seviyelerde olması üzerinedir. Eğer mücadele etmeyi seviyor ve zoru da başarmaktan kaçınmıyorsanız, pilotluk eğitimi alabilmeniz için geriye kalan tek unsur gerekli olan eğitim ücretidir.

Bankalar sundukları pilotluk eğitim kredisinde genellikle eğitim süresinin hemen bitiminden sonra başlamaktadır. Bu da eğitim alabilmek için krediye başvuru yapacak olan kişi için ideal bir kredi ürünü diyebiliriz. Zira bazı bankalarda ise bu durum farklı olabiliyor. Daha yardımcı olabilmek adına birtakım bankalar eğitim süresinin bitmesiyle birlikte ilgili pilot adayının zora düşmemesi adına ilk iki yıl düşük ödemeli planlar çerçevesinde geri ödemesini yapmasını isterken, geriye kalan kredi ödemlerinde ise standart aylık geri ödeme vadesi olarak hesap ederek tahsil etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İş Bankası Konut Kredisi Hakkında Güncel Bilgiler

Pilotluk Kredisi için Bankalar Hangi Şartları İstiyor?

pilot-eğitimi-şartları

Her bankada da olduğu ve her kredili üründe de bulunduğu üzere şartlar pilotluk kredisi kapsamında da yer almaktadır. Pilotluk eğitimi için gerekli olan kredinin alınabilmesi adına ilk şartlardan bir tanesi ilgili başvuru da bulunacak olan kişinin gelir belgesine sahip olma zorunluluğudur. Başvuruda bulunacak olan pilot adayının bankaya çekeceği kredi tutarıyla orantılı olmak kaydıyla gelir belgesini mutlaka beyan etmelidir. Aksi takdirde bankaların hiç biri bu krediyi vermeye sıcak bakmıyor. Öte yandan kredi notu değerleri de bir diğer gerekli olan unsurlar arasında yer alıyor. Buna ek olarak sizin durumunuz yetersiz dahi olsa ailenizden olmak kaydıyla bir kişinin kredi puanı ve gelir belgesi bu zorunluluğa çözüm olabilmektedir. Bu nedenle kefil gösterimi de kişinin durumuna göre şart koşulmaktadır.

Bankalardan pilotluk kredisini almak isteyenler genellikle eğitimden hemen sonra iş bulabileceklerine yönelik krediyi de rahatlıkla ödeyebilmelerini sağlayacak kaynağın bulunmasıyla ilişkilendirmektedir. Buna çözüm kavuşturmak adına, yeterli maddiyatı bulunan kişilerin bu kredinin ödemelerinde zorluk çekmeden rahatlıkla borçlarını ödeyebileceklerini söylemek daha doğru bir kavram olarak belirtilebilir. Bu kapsamda eğer ki maddi açıdan sizi zorlayan bir ücrete denk geliyor ise bu tercih üzerinde fazla durmamanızda fayda var. Zira geri ödeyememe veya benzeri aksi durumlarda başınıza dert açacağınızı da söylemekten kaçınmayalım.

Konut İpoteği Yaparak Pilotluk Kredisi Alınabilir Mi?

Aslında konuya genel olarak baktığımızda yüksek bir eğitim ücreti olduğundan ötürü herkesin de merak ettiği o soru aslında konunun cevabı olmaktadır. Nedeni ise yüksek meblağlarda olan bu eğitimin kredisine yönelik geri ödeme periyotları yüksek olacağından, gelir durumu da buna yeterli seviyede olmadığından dolayı ipotek usulü kredi çekmek daha mantıklı olacaktır. Konut ipoteği yaptırarak da bu krediden faydalanabilirsiniz. Günümüzde birçok yüksek meblağlara yönelik kredi çekme durumlarında genellikle konut veya arsa gibi taşınamayan mülkler ipotek ettirilerek krediden faydalanılmaktadır. Buna ek olarak pilotluk eğitimi için de birtakım bankaların sunduğu pilotluk için gerekli uygun faizlere sahip krediyi bulabilmek mümkündür. Bu bankalar arasında yer alan Denizbank ve ICBC Turkey bankaları pilotluk eğitimi almak isteyen adaylar için en uygun faizlerle ve ipotek usulü kredi olanaklarını sağlayabiliyor.

Denizbank Pilotluk Eğitim Kredisi Hakkında Detaylı Bilgiler

“Afili Bankacılık” adıyla ismini duyuran Denizbank’ın bu özel kredili ürün kampanyası ek olarak kişiye kredi kartı özelliklerini de sunuyor. Kredi sadece eğitime dayalı değil, aynı zamanda pilotluk mesleğini aktif olarak icra eden kişiler içinde geçerli olan bir ana paketi kapsıyor. Afili Bankacılık adı altında birden fazla birbirinden farklı paket ürünlerin yer aldığı hizmetten sizlerde faydalanabilirsiniz. Ayrıcalıklı bir hizmet sunan Denizbank, ihtiyaç ve beklentilerin en kısa sürede gerçekleşebilmesi adına finansal destek sağlamaktadır. Bu ürün hizmeti içerisinde özen danışman, işlemlerde öncelik hakkı, lifestyle hizmetler, size sunulan hizmetlerden ailenize de özel ayrıcalıklar tanınarak sağlanması gibi birçok farklı özellik aksamı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2019 Yılı Güneş Paneli Devlet Desteği (Güneş Paneli İle Elektirik Üretme)

Denizbank Afili Bankacılık Ayrıcalıkları Nelerdir?

 • Kişiye özel olarak tasarlanan logolu “Afili Bonus Platinum Pilots”
 • Bireysel danışmanlardan öncelikli hizmetler şubelerden özel olarak sağlanmaktadır.
 • Özel olarak sağlanan güvenlikli araçlar ile ücretsiz nakit taşıma özellik hizmeti
 • Kredi ve mevduat ürünlerinde kişiye özel fiyatlandırılmalar
 • ATM’lerden günlük 3.000 TL’ye kadar nakit çekim işlem limiti
 • Kiralık kasalardan ücretsiz yararlanma hizmeti,
 • Ankara, İstanbul, Antalya ve İzmir gibi şehirlerde bulunan havalimanlarındaki vale ve otopark hizmetlerinde %50 indirim
 • Pazar kahvaltılarında Türkiye’nin neresinde olursanız olun %30 indirim
 • Türkiye her şehrinde sergilenen tiyatro ve sinema biletlerinde %30 indirim
 • Türkiye’de bulunan en seçkin ve en özel cafe, otel ve restoranlarda %20’e kadar varan ek indirimlerden faydalanabilmektesiniz.

Uçuş Okulları için Denizbank’tan Pilotluk Eğitim Kredisi

Pilot olma hayallerinizi Afili Bankacılık hizmetleri alarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Buna yönelik Türkiye’de bulunan tüm Denizbank şubelerinden herhangi birine giderek konu hakkında gerekli detaylı bilgileri edinebilir, koşulları sağlamanız halinde kredi başvurunuzu gelir belgesi sunarak gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan iki farklı uçuş okulu kredisi özelliklerine hemen aşağı da yer alan maddelerde detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Denizbank İpotekli Uçuş Okulu Kredisi

 • Kredi için belirtilen üst limit tutarı 200 bin TL olmaktadır.
 • Krediye yönelik en avantajlı faiz oranları,
 • 120 aya kadar varan geri ödeme seçenekleri,
 • Son olarak 24 ay ertelemeli özellikler taşımaktadır.

Denizbank İpoteksiz Uçuş Okulu Kredisi

 • Kredi için belirtilen üst limit tutarı 75 bin TL olmaktadır.
 • Kredi kapsamında en uygun faiz oranları kredi tutarına eklenmektedir.
 • Bu kredi ürünü türü için maksimum 60 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Not: Denizbank tarafından özel olarak geliştirilen “Afili Bankacılık” hizmetlerinin sadece pilotluğa yönelik kredili ürünler vermediğini söylemekte fayda var. Buna ek olarak aynı zamanda; doktorlar, mali müşavirler, diş hekimleri, avukatlar ve diğer meslek gruplarına yönelik de birçok farklı kredi olanakları sağlayan paket kredileri kapsamaktadır.

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.