Paraf Kredi Kartı Başvurusu (başvuru Şartları, Faiz Oranları)

 
Paraf Kredi Kartı Başvurusu (başvuru Şartları, Faiz Oranları)
 

Paraf kredi kartı Halkbank bünyesinde kurulmuş olan avantajlarla dolu bir karttır. Paraf kredi kartına başvur işlemleri için Paraf internet sitesini kullanabilir ve online olarak çok hızlı bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvuruları için Halkbank yetkili şubelere de gidebilir ve müşteri yetkililerinden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

   

Paraf Kredi Kartı Aidatı

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında alışveriş yapabileceğiniz Paraf kartlarla birlikte tüm üye iş yerlerinde alışveriş yapabilecek ve dilediğiniz kadar rahat harcama yapabileceksiniz. Kullandıkça Paraf para kazanacağınız bu kartlar için ödeyeceğiniz kart aidatları da tamamen seçtiğiniz Paraf kredi kartı türüne göre değişiklik gösteriyor. Paraf kredi kartı aidatı ne kadar diye merak ediyorsanız bunun için kart türü ve ek kart ücretleriyle asıl kart ücretlerinin açıklamasını şu şekilde anlatabiliriz:

  • Eğer Paraf klasik kredi kartı kullanıyorsanız asıl kredi kartınız için 32 TL aidat öderken ek kart için de 16 TL ödersiniz. Kart aidatları üzeriden % 5 BSMV tahsil edilecektir.
  • Paraf Gold Kart için kart aidat ücreti 52 TL, ek kart için de 26 TL olarak belirlenecektir.
  • Paraf Platin Kart için 83 TL asıl kart ücreti olurken 41 TL ek kart ücreti olacaktır.
  • Eğer Paraf Business kullanıyorsanız asıl kart ücreti 75 TL olurken ek kart ücreti de 75 TL olacaktır. BSMV oranları tüm kartlar için aynıdır diyebiliriz.

Paraf kredi kartı yıllık ücreti ne kadar sorularınızı bankanın müşteri hizmetlerine de danışabilir ya da size en yakın Halkbank şubesine giderek de merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Paraf Kredi Kartı Borç Sorgulama

Paraf kredi kartını kullanırken borç sorgulama işlemini kolaylıkla mobil bankacılıktan, internet üzerinden ya da ATM’ler üzerinden hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kredi kartı borç sorgulama işlemi esnasında hesap özetinize bakabilir ve diğer limit bilgilerinizi de anlık olarak öğrenebilirsiniz. Her ay düzenli olarak isterseniz e posta adresinize ayrıntılı olarak kart bilgilerinizin gelmesini de isteyebilirsiniz.  Yabancı para cinsinden yaptığınız harcamaları da ayrıntılı olarak hesap özetinde para cinsinden görebilirsiniz. Hesap özetiniz içerisinde gördüğünüz bilgilerle nerelere harcama yaptığınızı daha kolay hatırlayacaksınız.

Paraf kredi kartı borcunu öğrenme işlemleri için birçok kanalı kullanabilirsiniz. Hesap özetinizi tüm Halkbank şubelerinden isteyebilirsiniz. Bank24’lerden de kredi kartı işlemleri seçeneğine girdiğiniz zaman hesap kesim tarihini, borç tutarını, son ödeme tarihini ve ödenmesi gereken asgari tutarı ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Toplam borç tutarını ve diğer tüm bilgileri görebileceğiniz  ATM’ler üzerinden ödeme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Ya da dilerseniz 0850 222 0 400 Halkbank Dialog işlemlerinden de tüm bu sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Paraf kredi kartının ekstresini sorgulama işlemlerini yapmak için Halkbank internet şubesini de kullanabilirsiniz. Talep etmeniz durumunda hesap özetiniz e mail, faks ya da sms yoluyla da gelecektir.

Paraf Kredi Kartı Mobil Uygulama

Paraf kredi kartını kullanırken tüm borç sorgulama bilgilerini, hesap özetlerini, kalan bakiyeyi, asgari ödeme tutarını ve son ödeme tarihini mobil uygulamadan da öğrenebilirsiniz. Paraf mobili hem Google Play hem de İos App Store içerisinden indirebilirsiniz. Yani hem Android işletim sistemine sahip telefonlarda hem de Android işletim sistemine sahip telefonlarda rahatlıkla çalıştığını söyleyebileceğimiz Halkbank mobil uygulaması hızlı çalışmaktadır. Kolay kullanılabilir bir arayüze sahip olan Paraf kredi kartı İos uygulaması İphone mobil cihaz ve tabletlerde hızlı çalışır. Aynı zamanda android işletim sistemine sahip telefonlar için de Paraf kredi kartı Android uygulaması sistemini kullanabilirsiniz. Android uygulaması için Google Play’e girmeniz yeterlidir. Mobil bankacılık şifrenizi almak için müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilir ve merak ettiklerinizi detaylı olarak sorabilirsiniz. Mobil bankacılık hizmetiyle havale ve EFT işlemlerini de yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Bankaya Gitmeden

Mobil bankacılığı kullanırken işlem şifrenizi mutlaka öğrenmeniz gerekecektir. Yurtdışında olsanız da mobil bankacılığı internet bağlantınız olan her yerden kullanabilirsiniz. Mobil şube işlem limitleri de farklı olabileceğinden yapacağınız işlem için limitlere göz atmayı unutmamalısınız. Mobil bankacılık hizmetini tüm Halkbank ve Paraf müşterileri kullanabilecektir. Cihazınıza uygun olarak hazırlanmış olan bu uygulama sayesinde istediğiniz yer ve zamanda bankacılık hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Paraf Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri

Halkbank müşterilerine sadece şubeden ve internet üzerinden hizmet vermemektedir. Paraf kredi kartı müşteri hizmetleri numarası 444 0 400 olarak belirtilmiştir. Dialog hattı olarak geçen bu numarayı aradığınız zaman tüm istek ve şikayetlerinizi buradaki müşteri temsilcisine bildirebilirsiniz. Müşteri yetkilileriyle görüşmeleriniz güvenlik gereği kayıt altına alındığını da unutmamalısınız. Hizmet ve ürünlerle alakalı tüm görüş ve önerileri dilerseniz online başvuru formunu doldurarak da iletebiliyorsunuz. 444 0 400 hattını aradığınız zaman doğrudan 5 numaraya tuşlarsanız müşteri yetkilisine bağlanmış oluyorsunuz. Mutlu müşteri merkezi sayesinde kayıp ve çalıntı bildirimlerinizi de anında iletebilecek ve gerekli işlemleri başlatabileceksiniz.

Paraf kredi kartı müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemi için yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle 444 0 400 dialog hattına tuşluyor, daha sonrasında da 5 numaraya basarak doğrudan temsilciye bağlanabiliyorsunuz. Müşteri yetkilisine şifre değiştirme, kaybolan kartınızı bildirme, limit arttırma, güncel fatura tutarını sorgulama, yeni kart talebi, kampanyalar hakkında bilgi alma gibi işlemler için de bağlanabilirsiniz. Size en kısa sürede yardımcı olmak isteyen temsilciler sizinle irtibat kurarken kimlik doğrulama işlemi yapabilir. Bu nedenle sizin yerinize bir başkası  müşteri temsilcisine bağlanıp sizin adınıza görüşme yapamaz. Cevaplayamadığınız sorular ya da imza onayınızın gerektiği işlemler için en yakın Halkbank şubesine gidebilirsiniz.

Paraf Kredi Kartı Kampanyaları

Avantajlarla dolu bir dünya sunan Paraf kredi kartı ile siz de kampanyaları kullanacak ve daha eğlenceli zaman geçirebileceksiniz. Paraf kredi kartı avantajları pek çok tanınan marka içerisinde geçtiği için bu kredi kartı sayesinde günlük hayatınızı çok daha pratik hale getirebilirsiniz. Dünyayı gezmek ve alışveriş yapmak artık Paraf sayesinde çok daha kolay.  Paraf Para ile % 50 indirimler, indirimli yolculuk biletleri, nakit avans seçenekleri ve daha pek çok kampanyayı bulacak, bu sayede kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Taksitli nakit avans için harcama yapmadan önce Paraf yazarak 3404’e Ödül yazarak gönderebilir ve kampanyalardan, ödüllerden nasıl yararlanacağınızı daha kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Paraf kredi kartının kampanyaları 2018 senesinde de artarak devam ettiği için mutlaka kendinize uygun bir kart kampanyası bulacağınızı söyleyebiliriz. Dilerseniz yeni kampanyalar ve avantajlar geldiğinde bilgilendirilmek istiyorsanız tüm bu yenilikleri telefonunuza sms olarak istyebilir ya da mail aracılığıyla size haber verilmesini talep edebilirsiniz. Parafın güvenli ayrıcalıklarıyla tanışmak için siz de bir an önce Paraflı olarak alışverişin keyfini çıkarın.

Paraf Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Paraf sayesinde siz de borçlarınızı düşük faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz. Borç taksitlendirme hizmetine sahip olan Paraf,  12 aya kadar geniş vade imkanları ve % 1.30 gibi son derece düşük bir faiz oranıyla zorlanmadan borcunuzu ödeme imkanı veriyor. Ödeme planını bütçenize göre belirleyerek böylece rahat ediyor ve taksit öderken hiçbir zorluk yaşamıyorsunuz. Paraf kredi kartı borcu nasıl taksitlendirilir sorusu için öncelikle kendinize uygun bir başvuru kanalı seçmeniz gerekiyor. Bunlar Halkbank Diaoh ya da Halkbank internet şubesi olabiliyor. Eğer dialog müşteri hattını tercih ediyorsanız 0850 222 0 400 numaralı hattı aramanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu En Hızlı Yöntem

1000 TL için bir ödeme planı oluşturarak anlatmak gerekirse eğer 6 taksitle bu 1000 TL’yi geri ödemek istiyorsanız 1.30 faiz oranı işleneceği için ortalama 175 TL’lik geri ödemeyle kolaylıkla borcunuzu ödeyebileceksiniz. Üstelik taksitlendirme sistemi kaç olursa olsun hiçbir koşulda bankanın sizden ücret ya da ekstra bir komisyon bedeli almayacağını söyleyebiliriz. Paraf kredi kartı borç yapılandırma işlemini 1000 TL için 9 taksit olarak planlarsanız uygulanacak olan faiz yine aynı olacaktır. Bu sayede 12 aya kadar sabit faiz oranıyla borcunuzu rahatlıkla ödeyebileceksiniz.

Paraf Kredi Kartı Borç Erteleme

Borç erteleme işlemi özellikle borcunuzu ödeyemeyeceğiniz ve zorda kaldığınız durumlar için geçerli olan bir durumdur. Bunun için Halkbak müşteri yetkilisini arayarak borç erteleme talep edebilir ve ekstre kesim tarihinizi daha ileri bir tarihe atabilir ya da borcunuzu gecikme faiziyle beraber daha geç bir tarihte ödeyebilirsiniz. Paraf kredi kartının borcu nasıl ertelenir sorunuzu yanıtlayacak olan müşteri yetkilisi, ertelemek istediğiniz zamanı size soracak ve işlenecek olan faizi hesaplayarak size detaylı bilgi verecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu borç erteleme işleminin çok sık tekrarlanmamasıdır. Çünkü yapılandırmaya gitmiş olan bir borcun tekrar tekrar geç ödenmesi söz konusu bile olamaz. Paraf kredi kartı borç atlatma işlemine dikkat etmezseniz yapılandırmaya giden ve yeniden taksitlendirilen borç bu kez avukata gidecek ve borcu nakit olarak ödemeniz gerekecektir. Yapılandırmada gecikme kabul edilmez ve ikinci kez banka size taksit imkanı sunmaz. Ayrıca avukata giden tüm borçlara ekstra olarak avukatlık masrafı eklendiği için bu borç çok daha masraflı bir hale gelecektir. Bu nedenle ertelediğiniz borçları zamanında ödemeyi ihmal etmemelisiniz.

Paraf Kredi Kartı Limit Arttırma

Paraf kredi kartının limitini yükseltme işlemi için öncelikle limitinizin ne kadar olduğundan emin olmalı ve gerçekten ihtiyaçlarınıza yetip yetmediğini düşünmelisiniz. Eğer ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünüyorsanız siz de anında limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Öncelikle kart limitinizi öğrenmek için 0850 222 0 400 Halkbank dialog hizmetlerini arayabilir ve Halkbank internet şubesine, ya da Halkbank şubelerine gidebilirsiniz. Ayrıca limitler tarafınıza gönderilen kart sunum kağıdında ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır.

Paraf kredi kartının limitini sms ile arttırma işlemi için müşteri yetkilisini aramanız yeterli olacaktır. Güncel limit bilgileri onaylanması durumunda zaten tarafınıza sms ile gelecektir. Dilerseniz bu bilgilerin mail olarak gelmesini de talep edebilirsiniz. Nakit avans limitinizi de kart limiti gibi arttırmak isteyebilirsiniz. Ek kartlar için ekstra bir limit arttırma talebinin geçerli olamayacağını öğrenmeniz gerekir. Nakit avans işlemlerinin de Paraf limitinize dahil olduğunu unutmamalısınız. Para çekeceğiniz zaman bunların da limit içerisinden yapılan harcamalar olduğunu bilmelisiniz. Nakit avans limitinin de toplam limit kadar olduğunu bilmelisiniz. Böylece siz kredi kartınızın limitini arttırınca otomatik olarak nakit avans limitiniz de artmış olacaktır. Paraf kredi kartı limit aşımı hakkında detaylı bilgi almak için bağlandığınız müşteri yetkilileri size detaylı bilgi verecektir. Böylece nakit avans için belirlenecek olan faiz oranlarını da daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Paraf Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi

Kolay ve avantajlı alışveriş için tercih edebileceğiniz Paraf kart hem nakit avanslarda hem de normal alışverişlerde düşük faiz oranları uyguluyor. Paraf kredi kartının nakit çekim faizi ne kadar diye merak ediyorsanız bu tutarın  alışveriş faiz oranıyla aynı olduğunu söyleyebiliriz. Sadece % 1.81 faiz uygulayan Paraf, hem alışveriş için hem de nakit avans için aynı oranı kullanmaktadır. Gecikme faiz oranı da diğer kredi kartlarına göre daha düşük oranlı olduğu için tercih edilmektedir. % 2.30 gecikme faiz oranına sahip olan Paraf kredi kartı sahipleri böylelikle kendisini daha avantajlı hissedecek ve maddi anlamda zorlanmadan kredi kartı borcunu kolaylıkla ödeyebilecektir. Siz de bir an önce Paraf’lı olarak kendi bütçenizi ve cebinizi korumaya başlamalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Ne Gerekir

Paraf kredi kartı nakit çekim miktarı da tamamen kredi kartınızın limitine göre değişmektedir. Ne kadarlık bir kredi kartı limitine sahipseniz, o kadar nakit avans çekme hakkınız da olacaktır. Düşük komisyonlu bol avantajlı kartlardan biri olduğunu söyleyebileceğimiz Paraf kredi kartı için siz de yüzdelik olarak hesaplamalarınızı yapabilir ve bir an önce size en yakın Halkbank şubesine giderek Paraf kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Paraf Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Paraf kredi kartı taksitli nakit çekim faiz oranı ile diğer tüm alışverişler için uygulanacak olan faiz oranının birebir aynı olduğunu söylemiştik. Bu nedenle siz de Paraf kartınızı kullanarak nakit avans çekmek istediğinizde tıpkı kendinizi bir alışveriş yapmış gibi hissedecek ve yüklü taksit faizi ödemek zorunda kalmayacaksınız. Üstelik yurtdışı işlemleri için de son derece düşük oranlara sahip olan avantajlı Paraf kredi kartı için taksit imkanları da uzamaktadır. Paraf kredi kartı taksitli nakit çekim vade seçenekleri için 12 aya kadar imkan sunan Paraf böylece zorlanmadan borcunuzu ödemenizi sağlamaktadır. Hiçbir zorluk çekmeden nakit avansınızı anında çekebileceğiniz Paraf sayesinde geri ödemeyi anında yapmak mecburiyetinde kalmayacaksınız.

Paranızı geri ödeyeceğiniz zaman vade günlerine dikkat ederseniz gecikme faizi de uygulanmadan borcunuzu kapatabilirsiniz. Yardım almak ve daha detaylı bilgilendirme yapmak için Halkbank müşteri yetkilisine bağlanabilir ve merak ettiklerinizi hızlı bir şekilde sorabilirsiniz. Nakit avans için çekim talebini mobil bankacılık üzerinden verebileceğinizi de unutmamalısınız. Böylece bankaya bile gitmeye gerek kalmadan sadece birkaç dakika içerisinde paranız hazır olacaktır. Tek yapmanız gereken ATM’ye giderek nakit ihtiyacınızı çekmek ve kullanmaktır.

Paraf Kredi Kartı Kapatma

Paraf’ın avantajlı dünyasına siz de katılmak istiyorsanız yapmanız gereken aslında oldukça basit. Bankacılık hizmetleri anlamında sektörün en gelişmiş isimlerinden biri olan ve bireysel bankacılığı ülkemize kazandıran Paraf ile, kendi kişisel bankanızı devamlı yanınızda taşıyacaksınız. Eğer kartınızı belirli nedenlerle kapatmak istiyorsanız, tıpkı kartı açarken çok zorlanmadığınız gibi kapatırken de zorluğa uğramazsınız. Paraf kredi kartı nasıl kapatılır işlemi için danıştığınız Halkbank müşteri yetkilisi sizinle ayrıntılı olarak irtiabata geçecek ve size dikkat etmeniz gereken konularda zaten yardımcı olacaktır. Kartı sizin adınıza bir başkası kapatamayacağı için onay vermesi gereken de siz olacaksınız.

Paraf kredi kartının iptali işlemleri için kartınızda hiçbir borç olmaması ve devam eden bir taksit bulunmaması gerekir. Aksi durumda kart iptal talebi de borç kapanana kadar geçersiz sayılacaktır. Borcunuzu sıfırladıktan sonra dilediğiniz zaman kart iptalinde bulunabilirsiniz. Borcu yoktur yazısını da Halkbank içerisinden rahatlıkla alabilirsiniz. Kapatılan kredi kartları için daha sonrasında tekrar Halkbank şubelerinden ya da internet üzerinden kart başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Eğer kartınız çalındıysa ya da kayıpsa o zaman yeni bir kart talebinde bulunabilir ve eskisini de kapattırmak isteyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.