ÖĞRENCİYE KREDİ KARTI ÖNERİLERİ (En Uygun Faizli 7 Banka)

 
ÖĞRENCİYE KREDİ KARTI ÖNERİLERİ (En Uygun Faizli 7 Banka)
 

Günümüzde öğrencilere kredi kartı veren bankalar bir hayli fazla olmakla birlikte, çeşitli kampanyalarda kendilerine sunularak daha avantajlı harcamalar yapabilmektedirler.

   

Evlerinden uzak, farklı şehirlerde üniversite hayatı yaşayan birçok öğrenci çeşitli ihtiyaçlarına yönelik masraflarını ailelerinden istemekten çekiniyor. Buna yönelik gerek yarı zamanlı işler üzerinde çalışarak kendi geçimlerini sağlarken, aynı zamanda eğitim hayatlarını da sürdürmeye çalışmaktadırlar. Bu kapsamda gerekli ihtiyaçlar için bazen cepteki nakit para az gelebiliyor veya bazen de hiç olmayabiliyor. Bankalar ise bunun üzerine geliştirdikleri özel kredi kartlarından birini de öğrencilere yönelik çıkarmaya başlamış bulunmakta. Öğrenciler az veya yüksek tutardaki ihtiyaçlarını bankaların sunduğu bu kredi kartlarından kolaylık temin ederek daha avantajlı alışverişler yapmakta olup, aynı zamanda taksitli ödeme yaparak daha rahat bir ay geçirebilme durumunda olmaktadırlar.

 

Öğrenciyim, Kredi Kartı Almam için Hangi Şartlar Gerekiyor? 

Öğrenciler için düzenlenen kredi kartları daha düşük faiz oranlarını kapsarken, birçok anlaşmalı üye işyeri mağazalarından ek indirimler, bonus para ödülleri ve daha birçok farklı ayrıcalıktan yararlanabilmektedirler. Fakat her meslek grubuna yönelik olan bu kredi kartlarına ait gerekli banka şartları maalesef öğrenciler içinde geçerliliğini koruyor. Bankalar genellikle 500 – 1000 TL arasındaki kredi kartlarını öğrencilerin gelirlerini ön planda tutmadan ve bazen de öğrencilerin haberi dahi olmadan kendilerine kurye ile gönderim yapabilmektedir. Fakat gerekli halde bulunan şartlar ise hemen her banka tarafından farklı maddelerle istenebilmektedir. Gelelim öğrenciler için sunulan kredi kartlarını alabilmek için gerekli şartların neler olduğuna.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • İlgili öğrencinin 18 ila 25 yaş aralığında olması gerekmektedir. Bazı bankalar 25 üstü olan öğrencilere yönelik 27-28 yaşına kadar esneme sağlayabiliyor.
 • Başvuruda bulunacak olan öğrenciye ait nüfus cüzdanı, pasaport veya varsa sürücü belgesi,
 • Kanun nezdinde yer alan “Tüketici Sözleşmesi”nin imzalanması,
 • Kişiye ait öğrenim belgesi(Bankaların birçoğu genellikle “Açık Öğretim Fakültesi” okumakta olan öğrencilerin başvurularını kabul etmemektedir.)

Öğrencilerden Kredi Kartı Aidatı Almayan 6 Banka

Banka

 

Kart

 

Taksit ve Puan

 

Aidat
Garanti Bankası Bonus Genç Var Yok
Akbank Exi26 Var Yok
TEB ÜniversiTEB Var Yok
İş Bankası İş’te Üniversiteli Var Yok
Ziraat Bankası Genç Bankkart Var Yok
Vakıfbank Like Card Var Yok

 

Not: Bazı bankalar kredi kartı kullanan öğrencinin yaş durumuna bağlı olarak belirli bir yaşın üstüne çıkması halinde kredi kartı aidatı isteyebilmektedir. Bu konuyla ilgili net cevaba, ilgili başvuru yapacağınız banka personelinden öğrenebilirsiniz.

ÖĞRENCİYE KREDİ KARTI ÖNERİLERİ

Konumuzun devamında sizler için özenle araştırıp derlediğimiz en popüler 7 bankanın öğrencilere yönelik sunduğu kredi kartları hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Bu bilgiler arasında ilgili kredi kartlarına ilişkin borç gecikme faiz oranları, kredi kartı limiti, komisyon/aidat hakkında tüm sunumları yapacağız.

İş’te Üniversiteli – Türkiye İş Bankası

İşte üniversiteli öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Ülkemizde üniversiteli öğrencilerin en çok tercih ettiği kredi kartlarından biri Türkiye İş Bankası tarafından sunulan “İş’te Üniversiteli” adını taşıyan kredi kartı ürünü olmaktadır. İlgili kredi kartı ürününün en cazip olan kısmı ise kullanılmaya başlandığı ilk sene kart aidatının olmamasıdır. Öte yandan kredi kartına yönelik borç gecikme faiz oranı %2,62 seviyelerinde olmakla birlikte, bankanın öğrencilere sunduğu kredi kartının limit durumu ise 400 TL olarak belirlenmiştir. Bu limit birçok kişi için yeterli görülemeyebilir, fakat bu sizi Türkiye İş Bankası’ndan kredi kartı başvurusu yapmamaya yönelik bir ön görüş olmamalı. Nedeni ise 400 TL tutarındaki limite sahip kredi kartının ödemelerini düzenli ve zamanında yaparsanız, ilgili bankaya limit arttırmak için talimat verebilmeniz mümkün olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Worldcard Kredi Kartı Başvurusu (World Özellikli Kredi Kartı Başvurusu)

Banka tarafından öğrencilere sunulan “İş’te Üniversiteli” kredi kartının bir diğer önemli özelliği ise Maximum Kart olmasıdır. Sürekli televizyon veya internet kanal aracılıklarıyla karşınıza çıkan reklamlarda sıklıkla Maximum Kart özellikleri hakkında bilgi alabiliyoruz. Fakat daha detaylı bilgileri kart başvurusunda veya internet üzerinden kapsamlı olarak da yapabilirsiniz. Diğer meslek gruplarına yönelik Maximum kart özelliklerinin tamamı bu kredi kartı kapsamında da gerçekleştirebilirsiniz. Taksit avantajlarının yanı sıra, kredi kartından MaxiPuan değerinde bedava alışveriş yapabilme imkanına da sahip olabiliyorsunuz. Türkiye’de 150 binden fazla üye anlaşmalı işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde MaxiPuan tutarında ücretsiz alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ek indirimlerde bu özelliklerden biri olmaktadır. İlgili kredi kartı ayrıca Müzekart özelliğini de taşıyor, bu sayede Kültür ve Turizm Bakanlığı kapsamında yer alan hemen her müzeye ücretsiz olarak 1 yıl boyunca ücretsiz ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz.

ÜniversiteTEB – TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

üniversiteli-teb

Bonus Card özelliğine sahip kredi kartı ürünlerini tüketicilere sunan TEB, öğrencilerin yoğun kredi kartı taleplerine cevap olarak “ÜniversiteTEB” adını taşıyan yeni bir kredi kartı ürünü bünyesine katmış bulunuyor. Türkiye’de son dönemlerde öğrencilerin tercih ettiği kredi kartı ürünlerinden biri olan ilgili banka ürününe ait gecikme faiz oranı %2,60 seyrinde olmaktadır. Kredi kartı kullanım limiti ise 300 ila 400 TL arasında kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Elbette bir önceki bankada da belirtmiş olduğumuz üzere bu bankada da düzenli ödemeleriniz olduğu sürece ATM, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı üzerinden kredi kartı limit arttırma işlemlerine yönelik taleplerde bulunabilmektesiniz.

TEB tarafından sunulan “ÜniversiteTEB” kredi kartı diğer Bonus Card kredi kartının taşıdığı tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Reklamlarda sıklıkla karşımıza çıkan birçok kampanyayı öğrencilerde kullanabiliyor. Özellikle de üye anlaşmalı işyerlerine yapacağınız ödemelerde bonus paralar kazanarak her alışverişinizde bu bonusları harcayabilmektesiniz. Ayrıcalıklı bir kredi kartı olan “ÜniversiteTEB” kredi kartıyla hafta içi günleri yapacağınız 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde, hafta sonu tiyatro ve sinema biletinizi ücretsiz olarak kullanabilmektesiniz. Kredi kartının yıllık ücreti ise 6.9 TL olmaktadır.

Genç Kart – Ziraat Bankası

Genc_Kart_Öğrenciye_kredi_kartı_veren_bankalar

Maximum Card özelliğini taşıyan Genç Kart, Ziraat Bankası tarafından öğrenciler için geliştirilen bir kredi kartı ürünü olmaktadır. Kredi kartı aidatı 5 yıl süresince alınmamakla birlikte birçok farklı avantaja sahip olan üniversiteli öğrenciler arasında en çok tercih edilenlerden biri diyebiliriz. Lisans öğrencileri için 500 TL tutarındaki limit, yüksek lisans öğrencileri için 800, doktora yapan öğrenciler için ise bu limit 950 TL tutarında olmaktadır. Kredi kartının limit durumu kimileri için az olabiliyor, fakat diğer kredi kartlarında da olduğu üzere düzenli ödemeler yaptıkça hem banka, hem de kendiniz kredi kartı limitinizi arttırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Müşterilerine Kolayca Kredi Kartı Veren Bankalar (En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar)

Günümüzde KYK burs ve kredilerinin Genç Kart üzerinden sağlandığını da hatırlatmakta fayda var. Eğer bu her iki avantajdan birine sahipseniz, ek olarak kredi kartınızı da bu ürün üzerinden kullanarak tek bir banka kredi kartı üzerinden harcama, para çekme ve geri ödemelerinizi hızlı ve rahatça yapabilirsiniz. Buna ek olarak Ziraat Bankası sunduğu Genç Kart ile birlikte kredi kartı özelliğini de taşıyan bu ürünü aktif bir şekilde öğrencilere sunmaktadır. Anlaşmalı üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde MaxiPuan kazanarak bir sonraki alışverişlerinizde indirim veya ücretsiz satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartının 5 yıl sonraki yıllık aidatı ise 15 TL olmaktadır.

Axess Exi26 – Akbank

akbank-ogrenciler-icin-kredi-karti-axess-exi26

Genellikle katı kurallarının olmasıyla bilinen Akbank’ta öğrencilere kredi kartı veren bankalar nezdinde yer alıyor. Kredi kartının ilk yıl kullanımında kart işletim ücreti alınmamaktadır. Akabinde ilk yılın ardından ise sadece 20 TL yıllık kart ücreti öğrencilerden talep edilmektedir. Axess özelliğini taşıyan kredi kartının borç gecikme faiz oranı ise %2,80 seyrinde olmaktadır. Axess Exi26 kredi kartına başvuru yapabilmek için maksimum yaş oranı 26 olarak belirlenmiştir. Aksi takdirde 26 yaşının üzerindeyseniz kredi kartı başvurunuz onaylanmamaktadır. Diğer Axess kredi kartlarında bulunan hemen her özellik bu kredi kartı ürününde de mevcut olmakta, bu fırsatlar arasında taksit avantajları, kampanyalar ve daha birçok ayrıcalık bulunuyor. 200 binden fazla üye anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde Chip Paralar kazanabilir, bir sonraki alışverişlerinizde bu bonuslarınızı devreye sokarak alışverişinizi bedavaya getirebilirsiniz. Öte yandan tek seferde yapacağınız alışverişleri daha sonrasında bankanız nezdinde taksitlere çevirebilirsiniz.

Advantage Concept – HSBC

hsbc-concept-universiteli

HSBC’in öğrenciler için hazırladığı kredi kartı türlerinden biri olan Advantage Concept ile ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına yönelik öğrencilerin tamamı yararlanabiliyor. Campus karttan farklı olarak işleyen kredi kartının yaş oranı ise 18 ila 25 yaş aralığını kapsamaktadır. Öğrencilere özel olarak geliştirilen kredi kartının birçok farklı ek özelliği de bulunuyor. 500 TL kredi kartı limiti bulunan ilgili ürünün yıllık kart ücreti bulunmamaktadır. Eğitim süreci boyunca kart ücreti almayan HSBC, ayrıca Advantage özelliğini de bu kart bünyesinde barındırıyor. NakitPuan kazanımı ile birlikte biriktireceğiniz bonus paralarınızı harcamalarınızda kullanarak alışverişlerinizi bedavaya getirebilirsiniz. Öte yandan artı taksit/erteleme özelliklerini de kullanarak kredi kartı ödemelerinizi erteleyebilirsiniz.

Like Card/Üniversite Kredi Kartı – Vakıfbank

like-card

Son yılların yükseliş gösteren bankalar arasında yer alan Vakıfbank’ta öğrencilere uygun kredi kartı ürünü sunan kuruluşlar arasında yer almaktadır. Özel olarak geliştirdiği Like Card sayesinde öğrencilerin daha avantajlı alışverişler yapmasını sağlayan ilgili banka, tüm bankalardan farklı bir sistem ile çalışmaktadır. Örnek olarak okuduğunuz bölümün ortalamasına yönelik her dönem yükselmeyle birlikte, Like Card’tan ortalama 10.000 LikePuan kazanabilme avantajına sahip olmaktasınız. World kredi kartı özelliğini taşıyan ürün ile her 10 TL’lik harcamalarınızda 1 WorldPuan kazanmanızı sağlıyor. İnternet üzerinden yapılan her 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde ise %10 WorldPuan kazanabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TEB Kredi Kartı Başvurusu (Kesin Onaylı Yöntem)

Okuduğunuz bölüme yönelik her yılsonunda ortalamanız 3,51 ila 3,99 arasında ise 2000, 4,00 ve üzerinde ise 10.000 LikePuan kazanabilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Doğum gününden, seyahatlere ve daha birçok etkene yönelik avantajlar sağlayan kredi kartının gecikme faiz oranı %2,02 seyrinde olmaktadır. Kart limiti 400 TL olup, düzenli ödemeler aksamında limit artırımı talebinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Kartın yıllık ücreti normalde 12 TL civarında olmaktadır, fakat ekstrelerinizi e-ekstre olarak almayı kabul etmeniz halinde bu aidat ücretini ödeyemeyebiliyorsunuz.

Kredi Play – Yapı Kredi Bankası

öğrenciye-kredi-kartı-veren-bankalar

Üniversiteli gençlere yönelik Yapı Kredi Bankası tarafından özel olarak sunulan Kredi Play birçok avantaj ve kampanyalar dahilinde olan kredi kartı ürünü olmaktadır. World kredi kartı özelliklerinin tamamını kapsayan bu kredi kartı ürününde büyük avantajlara sahip olabiliyorsunuz. Reklamlarda karşınıza çıkan hemen her kampanyanın bu kredi kartında da geçerli olduğunu söylemekte fayda var. Anlaşmalı üye işyeri mağazalarından yapacağınız alışverişlerde WorldPuanlar kazanarak bir sonraki alışverişlerinizin tamamında ek indirimler veya ürünü bedavaya alma şansına sahip olabilmektesiniz. Üniversitelilere özel olarak geliştirilen kredi kartının limiti 500 TL olmakla birlikte, alışveriş harcamalarına yönelik borç gecikme faiz oranı ise %2,52 seyrinde olmaktadır. Kredi Play ürününün yıllık kart kullanım ücreti 38 TL olarak belirlenmiştir.

Bonus Genç Kart – Garanti Bankası

Garanti Bankası tarafından öğrenciler için çıkarılan Bonus Genç Kart ile alışverişlerinizi peşin peşin yapıp ödemelerinizi taksit taksit yapabilirsiniz.18-25 yaşındaki gençler için çıkarılan Bonus Genç Karta başvurmak için “GENC” yazıp 3340’a gönderebilirsiniz. Aynı zamanda Garanti Bankası İnternet bankacılığı üzerindende başvurulabilen Bonus Genç kart sayesinde Bonus Program Ortakları tarafından yapılan taksitlerden faydalanabilir, alışverişlerinden bol bol bonus kazanır, kazandığın bonuslarla Bonus Program Ortakları’nda bedava alışveriş yapabilirsin.

Bonus Kart Özellikleri

 • Yıllık kart üyelik ücreti ödemeden dilediğin gibi alışveriş yapabilirsin.
 • Türkiye’nin en yaygın işyeri ağı Bonus üye işyerlerinde bol bonus kazanırsın.
 • Biriken bonusunla Bonus program ortaklarında bedava alışveriş yapabilirsin.
 • İstediğin Bonus kampanyasına bir kısa mesajla veya Bonus Flaş üzerinden katılabilirsin.
 • Tüm Paramatik’lerden vadesiz hesaplarına ulaşabilir, Paracard’ınla yaptığın para çekme, para yatırma gibi işlemleri Bonus Genç’in ile rahatlıkla yapabilirsin.
 • Tüm harcamaların için ihtiyacına göre kullanabileceğin işlem taksitlendir ve işlem erteleme imkanlarından yararlanabilirsin.
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.