Mercedes C Serisi Yenilendi, Hem De 1 Milyar Euro’ya! (C Serisi Mercedes Alınır mı?)

 
Mercedes C Serisi Yenilendi, Hem De 1 Milyar Euro’ya! (C Serisi Mercedes Alınır mı?)
 

Türkiye özelinde sınıfının en çok satan modeli olma özelliğini kimselere bırakmayan Mercedes C Serisinin kapsamlı yenilenmesi için 1 milyar Euro harcanarak modelin tüm gelişmiş sistemleri ve motoru yenilendi. Yeni C serisi Mercedesler 2018 yılı Ağustos ayıyla birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak.

   

Modellerini yenileme konusunda oldukça özen gösteren ve AR-GE çalışmalarına yılda çok büyük bir bütçe ayıran Mercedes, yakın zamanda S serisi için yaptığı kapsamlı değişimi C serisi için de yaparak modelin motor gücü başta olmak üzere tüm gelişmiş sistemlerini kapsamlı bir değişimden geçirdi, Mercedes için C serisi otomobiller kârlılık rakamları için oldukça önem taşırken, Alman üreticinin üzerinde en çok durduğu modellerin de başını çekiyor. Hem Avrupa, hem Amerika hem de Afrika’da olmak üzere toplam üç kıtada üretilen Mercedes C serisinin dünya ülkelerinin tamamına yakınına pazarlaması yapılırken, üretiminin 5. yılında 1 milyar Euro harcanarak yapılan makyajın da satışların arttırılması yönünde oldukça önemli bir etken olacağı düşünülüyor.

Makyaj tanımlaması Mercedes mühendislerinin kullandığı bir ifade olmasının yanında, Mercedes C serisi için yapılan yenilemenin ayrıntıları netleştiğinde yapılan düzenlemenin bir makyajdan çok daha fazlası olduğu da gözden kaçmıyor. Öyle ki otomobilin tam 6500 parçasının yenilenmesi, otomobilin özellikle ön ve arka tarafında gerçekleştirilen görsel değişiklikler, farların yenilenmesi ve oldukça dikkat çekici ön tampon tasarımının yanı sıra çok trend bir arka aydınlatma tasarımı da otomobilin öne çıkan diğer yenilikleri olarak dikkat çekiyor. İç mekân değişiklikleri de Mercedes C serisinin farkındalık yaratan bir diğer tarafı olurken çok daha gelişmiş bir ekran ve pratik yeni bir direksiyon kullanımı çok daha keyifli bir hale getiriyor.

Mercedes C serisinde kullanılan dizel motor ailesinin de oldukça farklı özellikleri bulunuyor. Sadece bu motor ailesi için harcanan 1 milyar Euro’nun yanında, 2020’de kullanılmaya başlanacak emisyon şartlarıyla alakalı şimdiden yapılan uyumlu ve yapısal düzenlemeler Mercedes müşterilerine 2020 yılında oldukça tutumlu tablolar çıkarırken, binek otomobillerin vazgeçilmezi olacağa da benziyor. Yeni modellerde hem benzinli hem de dizel motorlarda yeni bir dört silindirli benzinli motorlar kullanılmaya başlanırken, motorların 1.5 litre hacimli ve kayışlı marş jeneratörleri de şimdiden dikkat çekmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TOBB Nefes Kredisi İle İlgili En Çok Merak Edilenler Ve Cevapları

Mercedes Benz’in C serisi Estate, Coupe, Sedan modellerinden oluşurken, Mercedes C serisi motorları da C200 4MATIC motor tanımında Ağustos ayından itibaren Türkiye pazarında da olmaya başlayacak. Mercedes C serisinin bir başka özelliği de araç sahiplerinin GPS ve harita bilgilerinin kullanılarak araçlarını takip edebilmeleri ayrıca da örneğin araç bir tünele girdiğinde aracın klima ve iklimlendirme özelliklerinin değişmesi olarak göze çarpıyor. Bakalım Mercedes S serisi kullanıcılarının olumlu yorumları C serisi için de yapılabilecek mi?

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.