Kredili Mevduat Hesabı Limiti Nasıl Yükseltilebilir? (Limitim Yetmiyor Nasıl Yükseltirim)

 
Kredili Mevduat Hesabı Limiti Nasıl Yükseltilebilir? (Limitim Yetmiyor Nasıl Yükseltirim)
 

Kredili mevduat hesabı limit yükseltmek, ihtiyaçların daha rahat giderilmesinde yardımcı olabilir. Limitin arttırma talebinde bulunabilmek için bankalara müracaat edilmesi gerekmektedir. Yazılı ve imzalı bir dilekçi ile başvuru yapılabilmektedir. Limit değiştirme işlemlerinde, müşterilerin gelir durumları ve bankadaki hesap hareketleri incelenmektedir. Zamanında borçlarını ödeyen ve banka ile ilişkileri iyi olan müşterilerin limit arttırma talepleri, kısa bir sürede onaylanmaktadır. Kredi notu düşük olan ve borçların zamanında ödenmesi konusunda bankaya iyi bir izlenim bırakmamış müşterileri ise bu konuda biraz zorlanabilir. Kişiler, limit artırımı için başvuruda bulunabilecekleri gibi limit azaltma için de başvuruda bulunabilirler.

   

Kredili Mevduat Hesabının Avantajları Ve Limit Artırımı

Kredili Mevduat Hesabı ile hesapta bakiye olmasa bile avans ile nakit çekimi mümkün olabilmektedir. Bunu sınırlamak adına, hesaplara limit konulmaktadır. Belirlenen limit üzerinde nakit çekimi gerçekleştirilemez. Düşük limitli hesaplar, ihtiyaçların giderilmesinde yeterli olmayabilir. Gelir durumu müsait olan kişiler limitin arttırılması konusunda bankalara başvurabilirler. Bankalar, kişilerin gelir durumlarına ve ödemelerine göre kredili mevduat hesabı limit artırımı yapabilmektedir. Pek çok bankanın, farklı kredili mevduat hesapları bulunur. İhtiyaçlara en uygun hesap, bankaların siteleri incelenerek bulunabilir ve başvuru yapılabilir. Kredili mevduat hesabının limiti nasıl yükseltilir diye merak edenler, banka şubelerinden destek alabilirler.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı Ziraat Bankası tarafından da sunulan bir hizmettir. Bankanın bu hesabına sahip olan müşterileri, hesaplarında para olmasa da para çekimi yapabilirler. Alışverişlerde ve otomatik ödeme talimatlarında bu hesap kullanılabilir. Kredili mevduat hesabı faizi hesaplama işlemi, hesabın eksiye düştüğü günler için ay sonunda gerçekleşmektedir. Kart borcunu ödeyen müşterilerin faizi, ödemenin yapıldığı gün sıfırlanmaktadır. Hesabı açtırırken Hayat Sigortası yapılması zorunlu değildir. İsteyen müşteriler, sigorta yaptırabilir.

Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı Vakıfbank müşterileri tarafından “Kredili Bankomat” olarak bilinmektedir. Bu hesaba sahip olan banka müşterileri, nakit konusunda sıkıntı yaşamamaktadır. Kredili Bankomat hesabı, avans olarak nakit çekimine izin vermektedir. Limit dahilinde, pek çok bankacılık işlemi bu hesap ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu hesaba başvurmak isteyenler banka şubelerinden, internet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık üzerinden, SMS ya da ATM kullanarak başvuru yapabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Genç Çiftçilere Devlet Desteği Hakkında (Başvuru Ve Kullanma Şartları)

Halkbank Kredili Mevduat Hesabı

Kredili Mevduat Hesabı Halkbank için “Açık Hesap” ismi ile hizmete sunulmaktadır. Bu hesap ile müşteriler, bakiyeleri olmasa bile alışveriş ya da ödeme yapabilmektedir. Bu hesap türü genellikle fatura ödeme gibi işlemlerde otomatik talimatlarla kullanılmaktadır. Hesapta yeterli bakiye olmasa bile faturaların zamanında ödenmesi sağlanarak, mağduriyetlerin önüne geçilebilir. Acil nakit ihtiyaçları için de bu hesap türü tercih edilebilir. Para çekimi ve ödeme işlemlerinin, hesap limiti dahilinde gerçekleştirildiği unutulmamalıdır. Limiti aşan işlemler, bu hesap üzerinden gerçekleştirilemez.

Garanti Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı Garanti Bankası için “Avans Hesap” olarak kullanılmaktadır. Banka müşterileri, bu hesap üzerinden, bakiyeleri olmasa bile nakit çekimi gerçekleştirebilirler. Otomatik ödeme talimatları da, banka hesabında para olmasına gerek kalmadan gerçekleştirilebilmektedir. Tek dikkat edilmesi gereken, ödemelerin limiti aşmamasıdır. Limitin üzerinde kalan ödemeler, gerçekleştirilememektedir. Limit yetersizliği durumunda, limit artırımı için bankadan destek talep edilebilir. Başvuruları onaylanan kişilerin banka hesap limitleri, kısa bir süre içerisinde artırılabilmektedir. Kullanılan avans tutarları için faiz oranları, hesabın ekside olduğu gün sayısına göre belirlenmektedir. Hesaplara para yatırıldığı ve bakiye sıfırlandığı takdirde, faiz oranları sıfırlanmaktadır. Garanti Bankası, faiz oranlarındaki düşüklük nedeniyle en çok tercih edilen bankalar arasındadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.