Kredi Kartındaki Para Nasıl Nakite Çevrilir? (Yasal Yöntem)

 
Kredi Kartındaki Para Nasıl Nakite Çevrilir? (Yasal Yöntem)
 

Acil nakit ihtiyaçlarında bankalardan kredi başvurusu yaparak ihtiyaç kredisi kullanmak için zaman bulunmayabilir. Alışveriş için kullandığımız kredi kartlarını kullanarak acil nakit ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışırız. Kredi kartları yapılan alışverişlerde kullanılmak üzere hizmete sunulduğu için kredi kartındaki parayı nakite çevirme yöntemleri kullanmadan kart limiti dahilinde parayı nakite çevirmek her kartta mümkün olmamaktadır. Nakit avans tanımlı olmayan kredi kartlarını kullanarak limitiniz dahilinde nakit para elde etmeniz mümkündür.

   

Kredi Kartındaki Limiti Nakite Çeviren Yerler

Kredi kartı ile nakite çevrilebilecek ürünler alarak bu ürünleri sattığınız taktirde ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı sağlayabilirsiniz. Kredi kartını nakite çeviren yerler size taksitli nakit sahibi olma imkanı da sunmaktadır.

  • Kuyumculardan Kredi Kartına Nakit Elde Etme: Kuyumculardan yapacağınız altın alışverişlerinde kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartınız ile satın aldığınız ürünleri aynı kuyumcudan veya başka bir kuyumcudan nakite çevirebilirsiniz. Altın en kolay ve en az değer kaybı yaşayacak şekilde nakite dönüştürülen üründür. Kuyumcudan satın alacağınız ürünlerin işçiliğinin fazla olmamasına dikkat ederek gram altın, çeyrek altın, cumhuriyet altını veya bilezik satın aldığınızda, aldığınız üründen tek zararınız altın alış ile satış arasındaki makas kadar olur.
  • Cep Telefonu Dükkanlarından Kredi Kartına Nakit Elde Etme: Şahsa ait cep telefonu satışı yapan dükkanlara kredi kartınızla alacağınız cep telefonları nakit karşılığı satabilirsiniz. Kurumsal çalışan klasik ve online mağazalara almış olduğunuz cep telefonlarınızı satamazsınız. Satın aldığınız cep telefonunun kutusunu açmadan satış yaparsınız, cüzi bir değer kaybı karşılığı ihtiyacınız olan nakit paraya ulaşabilirsiniz.
  • Başkasının Alışverişleri İle Kredi Kartına Nakit Elde Etme: Arkadaşlarınızın veya akrabalarınız nakit yapacağı alışverişleri kredi kartınızla yaparak alışveriş tutarını nakit olarak alabilirsiniz. Değer kaybı açısından düşünüldüğünde bu yöntem en avantajlı yöntemdir. Kredi kartınızla yaptığınız harcamanın tümünü adına alışveriş yaptığınız kişiden temin edebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bankaların EFT İşlemlerini Gerçekleştirdiği Saatler Uzatıldımı

Kredi Kartına Nakit Avans Veren Yerler

Kredi kartınıza nakit avans tanımlı ise diğer yöntemlerle uğraşmadan, kredi kartına nakit veren yerler aracılığı ile ihtiyacınız olan nakit paraya ulaşabilirsiniz. Kredi kartını kullandığınız bankadan nakit avans limitinizi öğrenerek bu limit dahilinde nakit avans kullanabilir, kullandığınız nakit avansı taksite böldürebilirsiniz. Garanti Bankası, İş Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, QNB Finansbank, Akbank ve Şekerbank kredi kartları kullanıcılarına nakit avans kullandırtan bankalar arasındadır. Bu bankaların kredi kartlarını kullandığınızda kullanacağınız nakit avansı uygun faiz oranları ile 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Döndürülür?

Kredi kartı kullanımı pek çok avantaj sağlasa da yanlış yapılan hesaplar sonucu doğru kullanılmadığında sonuçları maddi açıdan zararlar oluşturabilmektedir. Kredi kartını kullanan kişi, kredi kartı borcunu döndürme işini başarılı bir şekilde gerçekleştirmezse hakkında yasal takip süreci başlamasına varana kadar pek çok olumsuzluk bu kişiyi bekler. Kredi kartı kullanırken mağdur olmak istenmiyorsa tüm ekstre borcu vaktinde ödenmelidir. Bir sonraki döneme kalan ödenmeyen borçlara alışveriş faizi işler ve borç katlanır. 3 ekstre dönemi kredi kartı borcu ödenmediğinde yasal takip süreci başlayarak devreye banka avukatları girer. Kredi kartı kullanıcıları, gelirleri düzeyinde harcama yapmalı, ödemekte zorlanacakları alışverişlerden kaçınmalıdırlar. Ödenmeyen borçların kredi notuna olumsuz etki ettiği, bankalardan nakit ihtiyaçları için kredi kullanımına gidildiğinde bu olumsuzluklar yüzünden kredi talebinin olumsuz sonuçlanacağı unutulmamalıdır. Kredi kartı kullanıcıları, tüm dönem borçlarını ödeyemezlerse bile asgari ödeme tutarında ödeme gerçekleştirerek yasal takibe düşmekten kurtulabilirler. Asgari tutarda borç ödeme işlemi alışkanlık haline getirilmemeli, maddi zorluklar atlatıldığı gibi tüm kredi kartı borcu kapatılmalıdır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.