Kredi Kartı Başvurularının Sonuçları Nasıl Öğrenilir? (Hızlı Sonuç Öğrenme)

 
Kredi Kartı Başvurularının Sonuçları Nasıl Öğrenilir? (Hızlı Sonuç Öğrenme)
 

Kredi kartı sonucu hakkında bilgi almak isteyenler, başvuruda bulundukları banka ile iletişime geçebilir ya da internet sitelerinden sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Başvuru durumunu sorgulama yöntemleri bankadan bankaya göre değişebilmektedir. Günümüzde kredi kartı kullanımı en yüksek oranlara ulaşmış durumdadır. Nakit para kullanımına göre daha pratik ve avantajlı olması, her geçen gün kredi kartı başvurularının artmasına neden olmaktadır. Bankalar da bu konudaki talebi görerek, farklı kredi kartları çıkarmakta ya da kredi kartlarına özel kampanyalar gerçekleştirmektedir. Herhangi bir bankadan kredi başvurusunda bulunmuş olan kişiler, kredi notu yüksek ise anında onay cevabı alabilmektedir. Onay alındığında dair SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Başvuruları kabul edilen kişilerin kredi kartları banka tarafından adrese teslim edilmekte ya da banka şubelerine gönderilebilmektedir.

   

Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Kredi kartı çıkıp çıkmadığını öğrenmek için internet bankacılığı kullanılabilir. Başvuru sırasında bazı bankalar referans numarası vermektedir. Kredi kartı başvurusunda bulunanlar, aldıkları referans numaralarını kullanarak internet üzerinden sorgulama yapabilir. Kullanılabilecek diğer bir yöntem ise telefon bankacılığıdır. Bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek başvuru durumu ile ilgili bilgi alınabilir. Başvuruları kabul edilmemiş olan kişiler, neden kabul edilmediğini de bu yöntem ile öğrenebilir. Kredi notu çok düşük olmadığı ya da kredi kartı limiti dolmadığı sürece kredi kartı başvurularından onay almada herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

İş Bankası, kredi kartı için en çok tercih edilen bankalar arasındadır. İş Bankası’na gerçekleştirilen kredi kartı başvurusunun ne durumda olduğunu öğrenmek isteyenler, telefon bankacılığını kullanabilir. Bunun için başvuru formunda girilen cep telefonu numarasının kullanılmasına dikkat edilmelidir. Banka tarafından başvuru ile ilgili SMS bilgilendirmesi de yapılmaktadır. Cep telefon numarası hatalı yazılmış olsa bile mail üzerinden de bilgilendirme yapıldığından, herhangi bir iletişim sorunu yaşanmamaktadır. Kredi kartı başvurusundan 1 hafta ila 10 gün arasında bir süre geçmiş ve hala geri dönüş alınmamış ise en yakın İş Bankası şubesi ziyaret edilmelidir. Şubeyi ziyaret edecek vakti olmayanlar telefon ile müşteri hizmetlerine de ulaşabilir. Telefon ile bilgi almak isteyenlerden öncelikle isim ve soy isim bilgileri alınmaktadır. Daha sonrasında T.C Kimlik Numarası istenerek başvuru durumu sorgulanmaktadır.

Denizbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Denizbank kredi kartı başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim diyenler için farklı yöntemler bulunmaktadır. Denizbank’a kredi kartı başvurusunda bulunan ancak geri dönüş almamış olan kişiler, başvuru sonucunu birkaç adımla öğrenebilir. Denizbank, kredi başvurusu onaylandığında gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır ancak bazı durumlarda aksamalar yaşanması mümkündür. Geri dönüş almamış ya da başvurusu reddedilmiş kişiler daha detaylı bilgi almak için Denizbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir. 444 0 800 ya da 0 850 222 0 800 numaralarından müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkündür. Başvuru sonucu doğrudan şubeler ziyaret edilerek de öğrenilebilir. Eğer başvuru reddedilmiş ise daha düşük limitli bir kredi kartı için tekrar başvuru yapılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kâtip Nasıl Olunur Yapılması Gerekenler Nelerdir? (Katiplik Sınavı Ne Zaman)

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Garanti Bankası, kredi kartı başvurusu takibinin daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için internet üzerinden sorgulama hizmeti sağlamaktadır. Bu imkan sayesinde istenildiği zaman kredi kartı başvuruları ile ilgili bilgi edinilebilir. İnternet üzerinden kredi başvuru takibi yapmak oldukça kolaydır ve birkaç dakika ayrılması yeterlidir. Başvurulan ürün seçimi yapıldıktan sonra form numarası, telefon numarası doğum tarihi girilmelidir. Bu bilgiler doldurulduktan sonra işlem doğrulama adımının gerçekleştirilmesi gerekir. Bu adımda, kutucuk içerisinde gösterilen karakterlerin altta bulunan alana girilmesi gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.