KOSGEB Kurs Tarihleri Ve Başvuru Yapılacak Kurumlar

 
KOSGEB Kurs Tarihleri Ve Başvuru Yapılacak Kurumlar
 

KOSGEB kursları 2018 KOSGEB destekleri alma aşamalarının ilkini içeren ve sonunda uygulamalı girişimcilik sertifikasının alındığı önemli bir basamaktır. KOSGEB; yenilikçi, katma değer ve teknolojik yönü önemli üretimler yapan, ürettiği bu ürünleri uluslararası pazarlara taşımak isteyen, ihracat odaklı çalışarak ülkenin büyüme rakamlarına olumlu katkı sağlayan KOBİ’lere hem yeni bir vizyon katmak hem de bu vizyonla birlikte üretim ve istihdam rakamlarını da arttırmayı hedeflerken bu hedef doğrultusunda eğitim faaliyetlerine de oldukça önem vermektedir. KOSGEB başvuru şartları içerisinde en önemli aşamalardan biri olan KOSGEB kursları kendi bünyesinde verildiği gibi, devlete bağlı farklı kurum ve kuruluşlarda da verilebilmektedir.

   

KOSGEB Kurslarının Önemi:

KOSGEB kurslarından bahsedilen kavram uygulamalı girişimcilik eğitimleri olurken, 2018 yılında bu eğitimlerin ortalama 3 gün sürdüğü ve 32 saatlik bir eğitim olduğu da belirtilmelidir. KOSGEB girişimcilik kursu ne işe yarar sorusuna verilecek ilk yanıt kurulacak işletmenin hayatta kalması için tüm gerekenlerin girişimciye aktarılması olurken, işletmenin ilk kurulduğu andan itibaren ihtiyaç duyulan tüm teorik bilgileri girişimcilere aktarır. Sadece işletmenin ayakta kalması ve büyümesi değil, işletmenin rakipleriyle rekabet edebilmesi, sektöründe farkındalık yaratabilmesi ve bu yönde personel ve bütçe yönetimiyle ilgili ihtiyaç duyulan her bilgi de KOSGEB kurslarında girişimcilere aktarılmaktadır.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursları Nerelerde Düzenlenmektedir?

Uygulamalı girişimcilik eğitimleri aslında her yıl başında yıllık bir proje halinde belirlenirken, Ocak ayından sonra da talep yoğunluğu ve destek alınmak istenen sektöre göre de kurs tarihleri değişkenlik gösterebilmektedir. Genel anlamda KOSGEB kursları KOSGEB merkezlerinin eğitim salonlarında yapılırken tabi ki şehirlere göre KOSGEB’in anlaşmalı olduğu farklı kurum ve kuruluşlarda da bu eğitimler verilebilmektedir. KOSGEB girişimcilik desteği alınabilmesi için gerekli olan bu eğitimler KOSGEB’in yanı sıra İŞKUR, halk eğitim merkezleri, çeşitli dernekler gibi kuruluşlarda da yapılabilmektedir.

KOSGEB Eğitimlerinin Zamanı Nasıl Belirlenir?

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri ve eğitim duyuruları KOSGEB’in internet sitesi üzerinden güncel olarak yayınlanırken, eğitimlerle alakalı her dataya bu duyurulardan ulaşılabilmek mümkündür. Bu duyurular üzerinden girişimciler adreslerine en yakın girişimcilik eğitimlerini seçerken, duyurularda eğitim sorumlusunun kim olduğu, eğitimin yapılacağı yerin ayrıntılı adres bilgileri, eğitimin yapılacağı ilçe detayı, eğitimi düzenleyen KOSGEB hizmet biriminin hangisi olduğu ve açık adres detaylarına ulaşabilmek mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kuponuna Süper Loto İkramiyesi Çıkan Biri Parasını Nasıl Alır? (Çıkması Dert Alması Ayrı Dert)

Ayrıca kursun başlangıç ve bitiş tarihleri, saat aralıkları, varsa eğitim için işbirliği içinde bulunulan kuruluş bilgileri, kursun eğitmeni ve katılımcı sayısı bilgilerine de kolayca ulaşabilmek mümkündür.

Eğitim Sonunda Katılımcılara Herhangi Bir Belge Verilir mi?

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi ve sonrasındaki yeterliliği başarıyla atlatan girişimciler uygulamalı KOSGEB girişimcilik sertifikasının sahibi olurken, bu sertifika muadil devlet kurumları için de geçerliliğini korumaktadır. Sertifikanın hemen ardından kurulmak istenen işletmeyle alakalı KOSGEB girişimcinin yeterli eğitime sahip olduğuna kanaat getirmekle birlikte iş planı oluşturulması ve bunun doğru bir şekilde KOSGEB uzmanlarına sunulması ve kabul ettirilmesi de oldukça önemlidir. KOSGEB girişimcilik kursu başvuru formu 2018 doldurma ve daha sonrasında da KOSGEB beyannamesinin doldurulmasında tüm bu ayrıntılar girişimcilere aktarılmakla birlikte, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde işletmenin A’dan Z’ye röntgeninin çekildiği de göze çarpmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında eğer KOSGEB veri tabanına kayıt yapılmış ve beyanname doldurulmuşsa, günlük olarak KOSGEB’in internet ana sayfasından eğitim tarihlerinin yakın bir şekilde takip edilmesi büyük önem taşırken, olası bir gecikme durumunda sertifika edinilmesi için ortalama bir aylık bir süre daha beklenilmek zorunda kalınabileceği unutulmamalıdır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.