Kimin Aradığını Öğrenmek İçin Kullanılabilecek Yöntemler (Güncel Kim Arıyor Servisleri)

 
Kimin Aradığını Öğrenmek İçin Kullanılabilecek Yöntemler (Güncel Kim Arıyor Servisleri)
 

Rehberde kayıtlı olmayan numaralardan gelen aramalar için kimin aradığını öğrenme yöntemleri 2018 yılı en çok kullanılanlar denenebilir. Çağrı geçmişinde görülen bu numaralardan gelen aramaların neden ve kim tarafından gerçekleştirildiği, kişileri merak içerisinde bırakabilmektedir. Numaranın kime ait olduğunu öğrenme işlemi için kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Telefon kapalı ya da açık iken gelen aramaların kime ait olduğunu öğrenmek için geliştirilen farklı uygulamalar yapılmıştır. Bu uygulamalara Android ya da iOS marketleri üzerinden erişilebilir. Bazı uygulamalar oldukça etkili sonuçlar verirken, bazı uygulamalar yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle uygulama seçimlerinde dikkatli olunması gerekir. Bu uygulamalarda numara sorgulama özelliği dışında farklı özellikler de mevcuttur.

   

Uygulama Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama marketler, bağımsız yazılımcıların çalışmalarını sergileyebilecekler bir alandır. Marketlerdeki tüm uygulamalar, firmalardan çıkmış uygulamalar değildir. Bu nedenle, uygulamaların güvenilirliği konusunda bazı şüpheler söz konusu olabilir. Zararlı amaçlar ile yapılmış ve indirilen telefonlardan bilgi hırsızlığı yapan uygulamalar da bulunabilmektedir. Bu nedenle, uygulamalar indirilmeden önce kullanan kişilerin yaptıkları yorumlar incelenmelidir. Numara sorgulama programı olarak kullanılan programlar, genellikle cep telefonlarında herhangi bir problem oluşmasına neden olmamaktadır. Uygulama hakkında yapılan yorumlar sadece market üzerinden değil, internet siteleri üzerinden de araştırılmalıdır. Uygulamam marketlerinde editörlerin seçtiği uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, performans açısından etkili uygulamalar olabilmektedir.

Uygulamalar Başka Hangi Özelliklere Sahiptir?

Bilinmeyen numaraları sorgulamak için kullanılacak uygulamalar, çok yönlü olarak geliştirilmiştir. Basit bir numara sorgulama aracından farklı olarak önemli hizmetler sunabilmektedir. Acil durumlarda hastaneye ulaşılması gerekiyor ancak hastane telefonu bilinmiyor ise bu uygulama üzerinden kısa sürede öğrenilebilir ve arama gerçekleştirilebilir. Bazı uygulamalar, yakınlardaki benzin istasyonlarının yerini bile gösterebilmektedir. Muayeneye götürülecek otomobiller için en yakın istasyon adreslerine ulaşılabilir. Yazılım sektörünün her geçen gün gelişmesi ile daha fazla uygulama marketlerde yerini almaktadır. Android ya da iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara sahip olan kişiler, bu uygulamaları kullanarak ihtiyaçlarını giderebilir.

Eskiden Kullanılan Numara Sorgulama Yöntemleri

Numara sorgulama Vodafone, Turkcell gibi operatörler üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. İnternet ve akıllı telefonların yaygın olarak kullanılmadığı dönemlerde, bu yöntem en çok tercih edilen numara sorgulama yöntemi olmaktaydı. Operatörlere göre hazırlanan SMS ile numarayı kullanan kişinin ismine ulaşmak mümkündür. Bu hizmet, günümüzde bile kullanılabilir. Bu hizmetten sonuç alabilmek için numara sahibinin gizlilik özelliğini kullanmıyor olması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Senetle Daire Nasıl Satın Alınır? Elden Taksit Daire Satan Firmalar

Eski dönemlerde kullanılan araçlardan bir diğeri ise her yıl basılan kalın rehberlerdi. Bu rehberlerde A’dan Z’ye kişi isimleri ve numaraları yer almaktaydı. O kadar sayfa arasından doğru numarayı bulmak oldukça meşakkatli bir iş olabiliyordu. Zamanla bilinmeyen numara sorgulama ile ilgili hizmet sağlayan firmalar ortaya çıktı. Bu firmaların telefon numaralarını tuşlayarak, hangi numaranın sorgulanması istendiği belirtilebiliyordu. Telefon üzerinden gerçekleştirilen bu işlem, işlemlerin biraz uzun sürmesi ve bağlantı kurmanın uzunluğu nedeniyle telefon masrafının fazla olmasına neden olabilmektedir. Numara sorgulama için çok fazla ücret ödemek istemeyenler, daha teknolojik yöntemleri denemelidir. Akıllı telefonlarda bulunan uygulama marketlerinden indirilebilecek uygulamaların büyük bir çoğunluğu ücretsiz hizmet vermektedir.

Bazı uygulamaların ücretli üyelikleri de söz konusu olabilmektedir. Uygulamaları ücretsiz olarak kullanan kişiler için bazı özellikler aktif edilmiştir. Ücret ödeyerek uygulamayı kullananlar ise uygulama üzerindeki tüm hizmetlerden sınırsız bir şekilde faydalanabilir. Daha fazla özellik kullanmak isteyenler, uygulama ücretlerini ödeyerek istedikleri kadar uygulamadan hizmet alabilirler. Bu ücretler aylık ya da yıllık olarak talep edilebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.