İş Bankası’ndan Öğrenciye Kredi Fırsatı (İş’te Üniversiteli Kart Başvurusu)

 
İş Bankası’ndan Öğrenciye Kredi Fırsatı (İş’te Üniversiteli Kart Başvurusu)
 

İş Bankası öğrenciye kredi hizmeti sunan bankalar arasındadır. Normal şartlarda, düzenli bir gelire sahip olmayan kişilere kredi kullanma hakkı tanınmaz. Öğrencilerinde düzenli bir gelire sahip olmamaları, ihtiyaçlarını karşılama konusunda zor duruma düşmelerine ve kredi kullanamamalarına neden olabilmektedir. İş Bankası, öğrencilerin karşılaştığı bu problemi gidermek adına kredi hizmeti vermektedir. Öğrenciye ihtiyaç kredisi hizmeti veren İş Bankası ve diğer bankalar, kredi limitini makul düzeylerde tutmaktadır. Bu nedenle çok yüksek bir miktara ihtiyaç duyan öğrenciler için uygun bir kredi olmayabilir. Öğrenciler kadar, çocuklarının eğitim ihtiyacını tek seferde karşılamak isteyenlerde bu krediden faydalanabilir.

   

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrenciler, gelir durumlar olmasa bile kredi başvurusunda bulunabilir. Bankalar, öğrencilerin de ihtiyaç taleplerini geri çevirmemektedir. Öğrenciye ihtiyaç kredisi hizmetlerinden faydalanmak için kredi notunun yüksek olması çok önemlidir. Herhangi bir gelir güvencesi olmadığı için kredi notunun risk durumuna göre kredilere onay verilmektedir. Öğrencilerin talep ettikleri krediler çok yüksek miktarlar olmadığı için düşük faiz oranları da uygulanmaktadır. Bu sayede kredilerin geri ödenmesi sırasında, öğrencilerin ekonomik zorluk çekmemeleri için gerekli destek sağlanmaktadır. Öğrenciye ihtiyaç kredisi limitleri genellikler 1000 TL civarında olmaktadır. Bundan daha yüksek miktarlardaki krediler için kefil istenebilmektedir.

İş Bankası’ndan Öğrenciye Eğitim Kredisi

Çocukların eğitim giderleri her geçen yıl artarken bu ihtiyaçları toptan gidermek isteyen ebeveynler, İş Bankası tarafında sunulan eğitim kredisinden yararlanabilir. Öğrenciye eğitim kredisi ile düşük faiz oranlarından faydalanmak mümkündür. Bu kredi sayesinde özel okul, üniversite gibi konularda yeterli finansman sağlanabilmektedir. Öğrenci belgesi ya da okul ücretini gösteren belge ile başvuruda bulunulabilir. Eğitim kredisine başvurular, banka şubeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuru için ilk etapta istenen belgeler arasında başvuru formu, kimlik ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge, öğrenci kayıt belgesi ya da eğitim bedelini gösterir fatura bulunmaktadır. Bu belgeler hem başvuru sahibinin hem de varsa kefiller için istenmektedir.

İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Üniversite çağındaki her gencin bir kredi kartına ihtiyacı bulunur. Kredi kartı seçiminde öğrenciye yönelik avantajların yer alması, öğrenciler için çok önemlidir. İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı da, öğrenciler için en uygun kredi kartlarından bir tanesidir. 18 yaş ve üstü, lisansüstü eğitimlerine hala devam eden kişiler kart başvurusunda bulunabilir. Bu kart ile Maximum dünyasındaki tüm avantajlardan faydalanmak mümkündür. İlk yıl, İş’te Üniversiteli kredi kartı aidatı da alınmamaktadır. Bu kredi kartının temassız ödeme özelliği de bulunmaktadır. Başvuru sırasında bu özelliğin istendiğinin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Temassız ödeme özelliği sayesinde, temassız ödeme amblemi bulunan okuyuculardan bekleme yapmadan ödeme yapmak mümkündür. Temassız ödeme özelliğinde tek seferde en fazla 50 TL ödeme yapılabilmektedir. Temassız ödemelerin toplamı da 100 TL’yi geçmemelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  80 Bin TL Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (İpotek Olmadan)

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı başvurusu için öğrenci belgesi ve kimlik yeterlidir. Başvuruları şubeden gerçekleştirecek vakti olmayanlar İşCep, Maximum Mobil ya da SMS ile başvuru yapabilir. İş’te Üniversiteli kredi kartı SMS ile başvuru yapmak isteyenler ÜNİK boşluk TC Kimlik Numarası şeklinde, 4402’ye mesaj gönderebilirler. İş’te Üniversiteli Kredi Kartı ile yapılan her harcamada, kart içerisinde MaxiPuan birikmektedir. Bu puanları alışverişlerde kullanmak mümkündür. Maximum karta özel taksit fırsatları sayesinde de alışveriş yaparken daha rahat hareket edilebilir. Kart limitinin yeterli gelmediği durumlarda, artırım talebinde bulunulabilir. Öğrencilerin kredi notlarına göre artırım talebine olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.