İhtiyaç Kredisine Nasıl Yapılandırma Yapılır? (Kredi Yapılandırması)

 
İhtiyaç Kredisine Nasıl Yapılandırma Yapılır? (Kredi Yapılandırması)
 

Bankalardan kredi kullanımından sonra kredi faizlerinde düşüş yaşanması veya mevcut kredinin ödenememesi gibi durumlarda bankalardan kredi yapılandırması istenebilmektedir. Kredi faiz oranı düşmesi nedeniyle yapılandırma istenen kredi türleri genellikle konut kredileri olsa da borcun ödenememesi durumunda istenen yapılandırmalar her kredi türü için talep edilebilmektedir. Kullandıkları ihtiyaç kredisini ödemekte zorlanan kişiler, ihtiyaç kredisi yapılandırma olur mu sorusuna yanıt ararlar. İhtiyaç kredisi yapılandırma 2018 yılı için faizler düşmediği için yapılandırma talebi borcunu ödeyemeyen bireylerden gelmektedir. Bankalar, mevcut ihtiyaç kredi borçlarını ödeyemeyen müşterileri için yeniden yapılandırma yapabilmektedir. Kullanılan kredi faizinden yüksek olan yapılandırma faiz oranı vadeyi uzatmaya yarar. Bazı ek ücretler ödemeniz gerekse de ödeyeceğiniz vade sayısı artacağı için aylık taksit tutarınız düşer. Böylelikle ihtiyaç kredisi taksitlerini ödemekte güçlük çeken kişiler için yapılandırılan kredi taksitlerini ödemek kolaylaşır. Yapılandırma işlemi, mevcut borcu sıfırlayacak miktarda yeni kredi kullanılması ve bankanın izin verdiği vadelerde taksitlendirmesi ile yapılmaktadır. Öncelikle kullanılan ihtiyaç kredilerinde ilk taksitlerde faiz ödendiği, anaparanın çok az ödendiği akıldan çıkarılmamalıdır. İhtiyaç kredisinin son yıllarında yapılandırma talep etmek kişiye ekstradan bir avantaj sağlamaz. Mecbur kalınmadıkça bu yola başvurulmamalı, gereksiz yere fazladan ödeme yapılmamalıdır.

   

Akbank İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

Takibe girmemiş ihtiyaç kredisi borçlarınız için Akbank ihtiyaç kredisi yapılandırma yapabilirsiniz. Bankanın sizin mali durumunuza göre yapacağı değerlendirme sonucu 48 ay ile 72 ay arasında taksitlendirme yapılabilmektedir. Yapılandırma yapılabilmesi için inisiyatif Akbank elindedir. Akbank’ın ihtiyaç kredinize yapılandırma yapmak istememesi halinde yasal yollara başvurmanız bir şey değiştirmeyecektir. Kredi notunuzda bir problem bulunmuyorsa ve borcunuz takibe düşmemiş ise genellikle talepler olumlu karşılanmaktadır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

Garanti Bankası, kredi yapılandırma talepleri için 0212 410 90 00 numaralı bir hat oluşturarak, müşterilerine özel çözümler sunmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemi için bu numarayı arayarak durumu müşteri temsilcisine iletmesi gerekmektedir. İhtiyaç kredisi borçlarını öderken gecikmeler yaşayanlar veya zorlananlar kendilerine sunulan çözümler ile ihtiyaç kredilerini yapılandırabilirler.

Yapı ve Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

Yapı ve Kredi Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma yaptırmak isteyenler, banka şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile görüşmelidirler. Banka, kredi kullanıcısının kredi notunda bir problem yoksa ihtiyaç kredisi yapılandırması yapabilmektedir. Bu nedenle kredi taksiti ödemelerini geciktirmeden bankadan yapılandırma talep ederek kredi notunuzu düşürmemeniz gerekmektedir. 48 ay ile 72 ay arasında ödeme durumunuza göre ihtiyaç kredinizi yapılandırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2019 Yılı Ceviz Yetiştiriciliği Devlet Desteği İçin Nereye Başvurulur

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi yapılandırma isteyen kişiler, başka bankalardaki borçları için de bu hizmeti kullanabilmektedir. Başka bankalarda bulunan borçlarını tek bir bankada toplamak veya mevcut kredilerini ödemekte zorlandıkları durumlarda QNB Finansbank şubelerine gelebilir, bankanın yapılandırma kredileri hakkında detaylı bilgi alabilir. 48 aya kadar vade imkanı ile ihtiyaç sunan QNB Finansbank ile borçlarınızı daha kolay bir şekilde takip eder ve vaktini geçirmeden ödeyebilrsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

İş Bankası, ihtiyaç kredisi kullananlara esnek fırsatlar sunmaktadır. İş Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemi için 72 ay vade yapılabilmektedir. Borcunu ödemekte zorlanan müşterileri için İş Bankası, ihtiyaç kredi borçlarını sıfırlayarak 72 ay vadeye yeniden ihtiyaç kredisi tanımlayarak ödeme planlarını müşterilerine sunar. İhtiyaç kredisinin ilk taksitlerinde yapılan yapılandırmalarda müşterilerin pek bir kaybı olmamaktadır. Taksitini ödemekte zorlandığını ihtiyaç kredilerini İş Bankası’nda yapılandırarak borcunuzu kolayca ödeyebilir, yasal takibe düşmekten kurtulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.