ICBC Bank Konut Kredisi Nasıl Alınır? Faiz Oranları Nedir

 
ICBC Bank Konut Kredisi Nasıl Alınır? Faiz Oranları Nedir
 

ICBC Turkey konut kredisi kira öder gibi ev sahibi olma olanağı sunan ipotekli bir konut finansmanı olarak uzun vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile sunulmaktadır. Diğer bankaların sunduğu konut kredilerine kıyasla vadeler daha uzun bir şekilde sunulmakta ve taksi tutarları bu sayede daha düşük olmaktadır. ICBC Bank sunduğu Yeni Evim Kredisi ile müşterilerini konut sahibi yapabilmek için fırsatlar sunmaktadır. Bu kapsamda Yeni Evim konut kredisi seçeneğinde KKDF masrafları ve BSMV ücretleri talep edilmemektedir. Bu ücretler alınmadığı için ödenecek kredi taksit tutarları da azalmakta ve ödemeler daha kolay şekilde yapılabilmektedir. En uygun konut kredisi veren bankalar arasında olan ICBC Bank, kredi kapsamında müşterinin sahip olduğu herhangi bir konutu ipotek göstermesi karşılığında ihtiyaç veya taşıt kredisi de vermektedir. İpotek karşılığı verilen ihtiyaç ve taşıt kredisi için uzun vade seçenekleri ve uygun faiz oranları sunulmaktadır.

   

ICBC Bank Hangi Tip Konutlara Kredi Vermektedir?

ICBC Bank Yeni Evim Kredisi kapsamında konutlarda aranan özellikler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Satın alınmak istenen konutun 20 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.
  • Yapımı devam eden konut projeleri için konut kredisi verilmektedir.
  • Proje halinde olan veya yapımı başlangıç aşamasında olan konutlara konut kredisi verilmektedir.
  • Başvuruda bulunacak olan kişilerin kendilerine ait arsaları üzerine yaptıkları konutlar için de konut kredisi verilmektedir. Yapılan konutlarda inşaat ruhsatı çerçevesinde tamamlanmış olması veya yapımının devam etmekte olması gerekmektedir.

ICBC Bank Konut Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

ICBC Bank konut sahibi olmak isteyen her müşterisinin başvurusunu kabul etmekte ve başvuruları değerlendirirken belli kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Öncelikli olarak kredi kullanılmak istenen konut tipinin yukarıda belirtilen kriterlere uygun olması gerekmektedir. Bunun haricinde çekilecek olan kredi miktarının geri ödenebilmesi amacıyla başvuran kişinin yeterli bir ekonomik güce sahip olması ve bunu bir gelir belgesi ile kanıtlaması gerekmektedir. ICBC Bank tarafından konut kredisi için sunulan faiz oranları başvuran kişinin kredi notuna ve satın almak istediği konutun durumuna göre değişiklik göstermektedir. Başvuruda bulunacak olan kişinin kredi notunun düşük olması başvuru sonucunu olumsuz yönde etkilemektedir. ICBC Bank tarafından sunulan konut kredisi yalnızca konut alımına yönelik olarak verilmekte ve ticari amaçlı kullanılabilecek meskenler için bu krediden faydalanılamamaktadır. ICBC bank kredi başvurusu sonucu kredi notuna ve kişinin sunduğu gelir belgesine göre belirlenmektedir. Gerekli görülen durumlarda ek teminat veya kefil banka tarafından talep edilebilmektedir.

ICBC Bank Konut Kredisi Başvuru Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Öncelikli olarak satın almak istediğiniz eve karar verdikten sonra gerekli belgeleri temin ederek size en yakın ICBC Bank şubesine uğrayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka tarafından satın almak istediğiniz eve ekspertiz gönderilerek inceleme yapılmaktadır. Ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz. ICBC bank şubeleri adreslerini ve konum detaylarını bankanın resmî web sitesi üzerinde bulabilirsiniz. ICBC Bank kredinin geri ödeme planını kendi koşullarınıza göre oluşturabilmenizi sağlamakta ve esnek ödeme seçenekleri sunmaktadır. Maksimum 120 aya varan vade seçeneklerinden faydalanarak uygun faiz oranlarıyla konut kredisi kullanmanızı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra krediyi erken ödemek veya kapatmak istediğinizde erken ödenen tutara göre en fazla %2 oranında erken ödeme komisyonu alınmaktadır. Kredi vadesi boyunca kredi kullanacak olan kişinin hayat sigortası yapılması zorunlu tutulmakta ve alınacak olan konut için konut ve DASK sigortalarının yapılması gerekmektedir. ICBC kredi kartı veya kredi başvurularında da oldukça uygun faiz oranları sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için ICBC Bank telefon şubesi 444 00 50’yi arayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? (Sadece İptekle Kredi Veren Bankalar)

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.