Hangi Bankalar Ne kadar Limitte Kredi Vermektedirler? (Ne Kadar Limit Alabilirim)

 
Hangi Bankalar Ne kadar Limitte Kredi Vermektedirler? (Ne Kadar Limit Alabilirim)
 

Günümüzde bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına farklı finansal ürünler sunmaktadır. Kredi kartları, nakit avanslar, ihtiyaç kredileri ve banka hesapları gibi ürünler sayesinde hayatınız kolaylaşır. Harcamalarınızı kolaylıkla yapabilirken, kampanyalar sayesinde indirimler ve puanlar kazanırsınız. Belli dönemlerde bankalar krediler konusunda kampanyalar yaparak oldukça uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri sunmaktadır. Kampanyalar haricinde de her banka farklı faiz oranları ve vade seçenekleri sunarak, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hangi banka ne kadar kredi veriyor öğrenmek istiyorsanız şu şekilde sıralanabilir;

   
  • QNB Finansbank: İhtiyaç kredilerinde 50 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank ihtiyaç kredilerinde 48 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Faiz oranları %1,33’ten başlamaktadır. Konut kredilerinde ise ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi kullanabilirsiniz. Konut kredilerinde 180 aya vade seçenekleri bulunmaktadır.
  • Garanti Bankası: İhtiyaç kredilerinde 100 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Garanti Bankası 48 aya kadar vade seçeneği ve %1,39’dan başlayan faiz oranları sunmaktadır. Konut Kredileri seçeneklerinde ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi kullanabilirken, 120 aya kadar vade seçeneklerinden yaralanabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası: 48 ay vade seçenekleriyle, 100 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranları %1,32’den başlamaktadır.
  • Vakıf Bankası: %1,35’den başlayan faiz oranlarıyla, maksimum 48 ay vade seçeneği sunmaktadır. 90 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilir ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
  • HSBC: HSBC Bankası 48 ay vade seçenekleriyle, 40 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. %1,55’ten başlayan faiz oranları sunmaktadır.
  • Yapı Kredi: Yapı Kredi Bankası maksimum 48 aya varan vade seçenekleriyle 100 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. %1,51’den başlayan faiz oranları sunmaktadır.

En uygun kredi veren banka hangisi?’ sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Cevap krediye başvuran kişinin kredi puanına göre değişiklik göstermektedir. Bankalar kredi hesaplamalarını yaparken faiz oranlarını, kişinin kredi puanına göre belirlemektedir. Kredi puanınız düşükse kredi olmanız nerdeyse olanaksız olabilir. Kefil veya teminat göstererek kredi kullanabilseniz bile yüksek faiz oranlarıyla kredi çekebilirsiniz. Yukarıda bahsi geçen faiz oranları en yüksek kredi puanına sahip olan kişiler için geçerlidir.

En Uygun Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

En uygun kredi hesaplama işlemleri bankaların resmî web siteleri üzerinde yapılabilmektedir. Bankaların sitelerinde yer alan hesaplama araçlarını kullanarak kredinizi hesaplayabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi tutarını ve ödemenizi yapacağınız vade seçeneğini seçerek hesaplama yaptığınızda; geri ödenecek toplam tutar, aylık taksit tutarı ve yararlanabileceğiniz faiz oranına göre hesaplanmış haliyle görürsünüz. Ön başvurunuzu bankaların resmî web sitesinden yapabilirsiniz. Hesaplanan faiz tutarı kredi puanınıza değişiklik gösterebilmektedir. Bankalarla olan geçmiş işlemlerinize göre kredi puanınız oluşmaktadır. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde kredi puanınızla ilgili bir sorun yaşamazsınız. Gelir belgenizde kredi çekerken oldukça önemli hususlar arasında yer almaktadır. Aylık kazancınıza ve ödeme gücünüze göre çok daha yüksek tutarları, düşük faiz oranlarıyla kullanarak, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Düşük faizli kredi veren bankalar, faiz oranlarını belli dönemlerde farklı kampanyalar aracılığıyla sunmaktadırlar. Kredi puanınız ve gelir belgeniz düşük faiz alabilmenizde büyük rol oynamaktadır. Bankaların kampanyalarından faydalanarak, düşük faiz oranlarıyla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bankalarla yapacağınız görüşmeler esnasında kullanabileceğiniz faiz oranları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kara Listede Olanlar Nasıl Kredi Kullanabilir? (Sicili Bozuklara Kredi)

Uzun Vadeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar genel olarak ihtiyaç kredileri için maksimum 48 ay vade seçeneği sunmaktadır. Konut kredileri ise 120 aydan başlayarak daha uzun vadelerde verilebilmektedir. 300 aya kadar kullanabilecek konut kredileri bile bulunmaktadır. Uzun vadeli kredi veren bankalar, vadeye göre faiz oranları sunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.