Halk Bankası Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenme Yöntemleri

 
Halk Bankası Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenme Yöntemleri
 

1933 yılından bu yana kamusal sermaye destekli bir banka olarak hizmet veren Halk Bankası, tüm kredili ürünlerinde müşterilerine uygun faiz oranları, pek çok vade seçeneği ve ödeme şekli sunmaktadır. Yıllardır müşteri memnuniyeti anlayışıyla hizmet veren banka, gelişen teknolojik ürünleri de hizmetlerine dahil ederek, daha hızlı ve daha güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Bu da tüm kredili ürünlerin başvurus ve de Halkbank kredi başvurusu sonucu öğrenme işlemlerinde şubeler haricinde; internet ve mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve ATM’ler aracılığıyla işlem yapılabilmesi anlamına gelmektedir.

   

Halk Bankası Kredi Başvurusu Yapma Yöntemleri

Halk Bankası’na kredili ürün başvurusu yapmak için pek çok yöntemden yararlanılabilir. Bu yöntemler şu şekildedir:

  • Bankanın resmi internet adresi halkbank.com.tr adresi ziyaret edilir. Sayfada yer alan menüden bireysel alan seçilir. Bireysel menüde bulunan kredili ürünlerden çekilmek istenen kredi türü seçilir. Alınmak istenen kredi tutarı, bankanın istediği kişisel bilgiler eksiksiz olarak girilir ve başvuru işlemi tamamlanır.
  • Halkbank müşteri hizmetleri numaraları 0 850 222 0 400 ve 444 0 400 aranarak, kredi talebi oluşturulabilir. Yine aynı yöntemle yapılan kredi başvurularının sonuçları da öğrenilebilir. Kredi başvuru sonucu bu yöntemle öğrenilmek istendiğinde, başvuru yapan kişinin T.C kimlik numarası ve de cep telefonu numarası müşteri temsilcisiyle paylaşılır. Sonuç, birkaç dakika içinde başvuru sahibiyle paylaşılacaktır.
  • Halkbank kredi başvurusu cepten kısa mesaj gönderilerek de yapılabilmektedir. Bunun için 3452 numarasına, T.C kimlik numarası yazılmalı, tüm bilgiler bir boşluk bırakılarak; KREDI, gelir bilgisi, çekilmek istenen tutar ve istenen vade sayısı sırasıyla yazılarak mesaj gönderilir. Başvuru sonucu birkaç dakika içinde kişilere gönderilecektir.

Halk Bankası Kr ‘edi Başvurusunu Takip Etme

Yapılan kredili ürün başvurusunun onay alıp almadığı, bankanın çağrı merkezi aranarak takip edilebilir. Halkbank kredi onay mesajı ya da onay araması gelmediği durumlarda, kredi takibinin yapılması önemlidir. Çünkü kredisi onaylanmış kişilerin kredili ürününü bankanın belirlediği gün sayısı içinde kullanılmaması, onayın kaldırılmasına neden olur. Başvuru takibi, bankanın internet sitesi üzerinden de yapılabilir. Bunun için internet sitesinin ana sayfasında yer alan menüden krediler kısmının seçilmesi gerekmektedir. Krediler alanında, T.C kimlik numarası ve telefon numarası girilerek kredinin onay takibi yapılabilir.

Kredi başvurusunu takip etmek için kullanılabilecek diğer bir yol, banka şubeleri olmaktadır. Banka şubelerinde müşteri temsilcilerinin yapacağı sorgulama işlemi ile kredinin onay alıp almadığı öğrenilebilir. Kredisi onay almış kişiler, kredili ürün kapsamında bankanın istediği belgeleri teslim ettikten sonra mümkün olan en kısa süre içinde kredi miktarını çekebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Konut Kredisi Refinansmanı (Hangi Bankalar Yapılandırır)

 

Halk Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler

Halkbank kredi takip merkezi tarafından onaylanan kredili ürünler için banka, kredi sahiplerinden birtakım belgeler talep etmektedir. Kredili ürünün türüne göre değişebilen bu belgeler genel olarak şu şekildedir:

  • Kredi sahinin T. C kimlik belgesi aslı ya da fotokopisi ( Sürücü belgesi ya da pasaport da olabilir)
  • Maaşlı çalışan kişilerin aylık gelir belgesini gösteren maaş bordrosu,
  • Aylık geliri olmayan kişilerin ipotek gösterebilecekleri bir taşınmaz tapusu,
  • Başvuru sahibinin adına kayıtlı bir elektrik, doğalgaz, su ya da telefon faturası,
  • İkametgah belgesi

Sayılan belgeler banka şubesine teslim edildikten sonra, kredi sahibi ile banka arasında kredi sözleşmesi imzalanmaktadır. Ardından onaylanan kredili ürün başvuru sahibine teslim edilir. Şayet başvuru sahibi banka müşterisi ise, kredi tutarı hemen kişinin banka hesabına aktarılmaktadır. Kredi kartları onayında ise, kredi kartı teslimi kişi adresine bir hafta ile 10 gün içinde gerçekleştirilir.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.