Garanti Bankası’na Yapılan Kredi Başvurusunun Sonucunu Öğrenme (Kredim Onaylandımı)

 
Garanti Bankası’na Yapılan Kredi Başvurusunun Sonucunu Öğrenme (Kredim Onaylandımı)
 

Garanti Bankası, pek çok kredi kartı ürünü ve kredi seçenekleri ile müşterilerine hizmet veren bir bankadır. Tüm kredili ürünlerinde müşterilerine son derece uygun faiz oranlarıyla ve vade seçenekleriyle hizmet vermektedir. Garanti Bankası’na kredili ürünler için başvuru, bankanın şubeleri üzerinden, internet ve mobil bankacılık sistemlerinden, telefon bankacılığıyla ya da ATM’leri üzerinden başvuru yapılabilir. Garanti Bankası kredi başvurusu sonucu öğrenme işlemi için de yine aynı kanallar kullanılmalıdır. Kredi çekmek için banka müşterileri başvuru yaptığında ve yapılan başvuru onaylandığında, çekilmek istenen kredi tutarı kişilerin hesabına anında aktarılmaktadır.

   

Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenmek İçin Tercih Edilecek Yollar

Yukarıda da belirtildiği gibi Garanti kredi başvurusu için kullanılan yollar, başvuru sonucunu öğrenmek için de kullanılmaktadır. Bu yollardan ilk olarak telefon bankacılığı açıklanacak olunursa; kredi sonucu için Alo Garanti hattı olarak geçen 444 0 333 numarasının aranması gerekmektedir. Bu numara üzerinden müşteri temsilcileriyle yapılacak görüşmeler sonucunda, kredili ürünün onaylanıp onaylanmadığı öğrenilebilir. Diğer yöntem ise cep telefonlarından sms aracılığıyla kredi sonucunu öğrenmektir. Garanti kredi başvurusu sms yöntemiyle öğrenilmek istendiğinde, bankanın sms hattı 3390’a SONUC yazıp bir boşluk bırakıldıktan sonra T.C kimlik numarasının yazılarak gönderilmesi gerekmektedir. Ardından birkaç dakika içinde yine sms olarak kredi başvuru sonucu, başvuru sahibine gönderilmektedir.

İnternet üzerinden kredi başvuru sonucu öğrenilmek istendiğinde ise, öncelikle bankanın resmi internet adresine girilip bireysel kısmının seçilmesi gerekir. Bireysel alandan kredili ürünler ve bu alandan da kredi sorgulama alanına girilip, gerekli bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Tıpkı sms ile sonuç öğrenme işleminde olduğu gibi sonuç, birkaç dakika içinde kişilerin cep telefonuna ya da mail adresine gönderilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Garanti Bankası’nın sunduğu farklı kredi kartı ürünleri için de farklı başvuru yöntemleri bulunmaktadır. Başvuru yöntemleri şu şekildedir:

  • bonus.com.tr adresi internet üzerinden ziyaret edilerek, kredi kartı başvurusu yapma alanın tıklanır. Ardından kişiden istenen isim, T.C kimlik numarası ile cep telefonu numarası bilgileri girilir. Bu şekilde başvuru oluşturulur. Banka, birkaç dakika içinde sonucu, başvuru yapan kişiye yine aynı sayfa üzerinde gösterir.
  • Tüm kredili ürünlerde olduğu gibi kredi kartı için de en temel başvuru yollarından biri banka şubeleri olmaktadır. Başvuru yapacak kişiye en yakın Garanti Bankası şubesine gitmesi ve kredi kartı başvuru işlemlerini yapması yeterli olmaktadır.
  • 444 0 333 numaralı Alo Garanti hattı üzerinden müşteri temsilcilerine başvuru talebi oluşturulabilir.
  • Garanti kredi kartı başvurusu sms yöntemiyle de yapılabilir. Cep telefonu mesaj hanesine girilerek, kişinin T.C kimlik numarasını yazıp bir boşluk bırakıp KREDI yazması ve ardından mesajı 3390’a göndermesi gerekmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır? Limiti Ne Kadar Gelir

Bu yollar aracılığıyla yapılan başvurular olumlu değerlendirildiği takdirde, garanti kredi kartı teslim süresi 10 ile 20 gün aralığında olmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

Yukarıda belirtilen başvuru kanallarını kullanan kişiler, kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra genellikle sonuçları en kısa sürede öğrenebilirler. Ancak banka müşterilere olumu ya da olumsuz bir dönüş yapmadığında, kişilerin kredi kartı başvuru sonuçlarını takip etmesi gerekmektedir. Bunun için yine telefon bankacılığı yöntemi kullanılabilir. 444 0 333 numarası üzerinden müşteri temsilcileriyle yapılacak görüşmede, kredi kartı başvuru sonucu öğrenilebilir. Yine bankanın internet sitesi üzerinde yer alan kredi kartı başvuru takip alanından da kredi kartı başvurusu sonucu öğrenilebilir. Her iki yöntemde de kişiden istenen bilgilerin eksiksiz verilmesi ya da doldurulması gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.