Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır (Vodafone-Avea-Turkcell)

 
Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır (Vodafone-Avea-Turkcell)
 

Faturalı hattınızla kredi çekmek ve taksit taksit geri ödemek istermisiniz. Nakit kredi çekemezsiniz fakat bir telefon alarak onu peşin paraya satarsanız geriye ödemesi taksit taksit olan bir miktar nakit sağlayabilirsiniz. Bunun için farklı çözümler üretilmiştir. Faturalı hat üzerinden kredi çekilmesi mümkün olmadığı gibi bu işlemi yapabileceğiniz söyleyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Bu noktada dolandırıcıların kurbanı olmamanız için faturalı hat üzerine kredi çekme gibi bir imkân olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Faturalı hatta kredi başvurusu olarak adlandırılan, fakat bir kredi değil de nakit para ihtiyacınızı karşılayabilmeniz adına izleyebileceğiniz bir yöntem mevcuttur.

   

Operatörler tarafından sunulan cihaz kampanyalarından faydalanarak, 24 ila 36 aylık vadelerle cep telefonu alabilirsiniz. Cep telefonunun taksiti aylık olarak faturanıza yansıtılarak tahsil edilmektedir. Aldığınız cep telefonunu Letgo, Gittigidiyor gibi online satış platformları üzerinden veya telefon işi yapan işyerlerine satarak nakde çevirebilirsiniz. Bu sayede nakit paraya olan ihtiyacınızı taksitli olarak karşılamanız mümkün olmaktadır. Türk Telem, Vodafone veya Turkcell faturalı hatta kredi seçeneği bulunmamaktadır.

Faturalı Hatlar Üzerinden Kredi Çekilebilir Mi?

Faturalı hatta kredi nedir? sorusu, nakit ihtiyacı olan ve bankalarla çalışamayan kişiler tarafından oldukça merak edilen bir cevaba sahiptir. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone faturalı hatta kredi seçenekleri internet üzerinde ve internet reklamlarında sıkça görünebilmektedir. Maalesef faturalı hatlar üzerinden kredi çekme olanağı bulunmamaktadır.

Faturalı hatta kredi 2018 senesinde mümkün olmamakla birlikte faturalı hat sahiplerinin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için cihaz kampanyalarından faydalanmaları mümkündür. Operatörünüzün cihaz kampanyalarından faydalanarak, cihaz satın alabilir ve u cihazı nakit paraya çevirebilirsiniz. Operatörlerin cihaz kampanyalarından faydalanabilmek için bazı şartlara uygunluk göstermeniz gerekmektedir.

 

Bu şartlar;

 • Faturalı hat sahibi olmanız gerekmektedir.
  • Hattın kaydınız sizin üzerine olması gerekli. Başka birinin adına olan hatla işlem yapamazsınız.
 • Faturalı hattınızı en 6 ay boyunca kullanıyor olmalısınız.
  • Adınıza kayıtlı olan hattı kesintisiz bir şekilde 180 gündür aktif olarak açık bir şekilde bulundurmanız gerekli. Eğer hat aktif olduğu halde açık değilse bu operatör tarafından “BU HAT FARKLI BİR AMAÇLA SATIN ALINMIŞ” algısı uyandırabilir.
 • Son iki yıl içerisinde başka bir cihaz kampanyası ile ilgili ceza almamış olmanız gerekmektedir.
  • Adınıza kayıtlı diğer hatlarınız varsa ve üzerine taahhütlü cihaz aldıysanız taksitlerini düzenli yatırmış olmanız gerekiyor. Son dönemde geliştirilen bir sistemle operatörler biribirleri arasında bilgi alışverişi sağlayarak cihaz geçmişinizi sorgulayabiliyor.
 • Mobil hattınızın fatura ödemelerinde düzensizlik olmamış olması ve hattınızın fatura sebebiyle kapanmamış olması gerekmektedir.
  • Kullanmış olduğunuz mobil hattınızın ödemelerinde gecikme olmaması gerekiyor. Gsm sağlayıcıları bir günlük gecikmeyi dahi bahane ederek taleplerinizi geri çevirebilir.
 • Alabileceğiniz cihazlar, kullandığınız tarifeye göre seçebilmektedir.
  • Kullandığınız tarife ve ödediğiniz faturaya göre alabileceğiniz cihaz modelleri değişiklik gösterebilir. Yüksek meblada fatura ödeyenler 4000-5000 tl civari cihaz alabiliyorken düşük meblalı fatura ödeyenler 1500-2000 lira civarında cihaz alabiliyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  QNB Finansbank Kredi Başvurusu Sonucu Nasıl Öğrenilebilir? Telefon Şubesinden Sonuç Öğrenme

Mobil Operatörler Tarafından Sunulan Mobil Ödeme Seçenekleri

GSM hattına kredi seçeneği ile oldukça fazla karıştırılan mobil ödeme seçeneği, mobil operatörler tarafından belli miktarlarda alışverişi hat üzerinden yapma olanağı tanımaktadır. Bu uygulama sayesinde operatörünüzün anlaşmalı olduğu işyerleri ve online satış siteleri üzerinden mobil hattınızla ödeme yapabilirsiniz. Alışveriş yaptığınız tutar o ay ki GSM faturanıza yansıtılmaktadır. Faturasız hat kullanıyorsanız TL bakiyeniz üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Mobil Ödeme Uygulaması Nasıl Açılır?

GSM hattınız mobile ödeme seçeneğine kapalı olabilmektedir. Bu sebeple kullanmadan önce kontrol etmenizde fayda vardır. Hattınız mobil ödemeye açtıktan sonra, operatörünüz belirlediği şartlardan mobil ödeme yaparak alışverişlerinizi pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Hattınızı mobil ödemeye açmak için yapmanız gerekenler;

 • Vodafone operatörüne ait bir hat kullanıyorsanız, hattınızı mobil ödemeye açmak için MOBILODEME AC yazıp 7878’e kısa mesaj göndererek, hattınızı mobil ödemeler için aktif hale getirebilirsiniz.
 • Turkcell operatörüne ait bir hattınız varsa, Turkcell çağrı merkezini arayarak mobil ödemeyi aktif hale getirmek için talepte bulunabilirsiniz. 0532 532 00 00 müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir.
 • Türk Telekom operatörüne ait bir hat kullanıyorsanız, hattınızı mobil ödemeye açmak için MOBILODEME KAYIT yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek hattınızı mobil ödemeler için aktif hale getirebilirsiniz.

Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell’in kendilerine özel mobil ödeme limitleri ve faiz tutarları bulunmaktadır. Bu konu ile ayrıntılı bilgileri operatörlerin resmî web siteleri üzerinden inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra detaylı bilgiye müşteri hizmetlerini;

 • Turkcell 0532 532 00 00,
 • Vodafone 0542 542 00 00,
 • Türk Telekom 444 1 444 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.