Faizsiz Hac Ve Umre Kredisi Veren Kurumlar (Hızlı Başvuru)

 
Faizsiz Hac Ve Umre Kredisi Veren Kurumlar (Hızlı Başvuru)
 

Kutsal toprakları ziyaret ederek Hac ibadetini yerine getirmek sadece ekonomik durumu elveren Müslümanlar için farz olsa da her Müslüman en azından ziyaret amacı ile de olsa bir kez görmek ister. Hac için ülkemizde talebin çok olması nedeniyle sıralama yapılarak hacca gidecek isimlerin kura ile belirlenmesi nedeniyle pek çok kişi umre ziyareti ile kutsal topraklara ziyarete giderler. Hac ve umre ziyaretlerinin bedelleri için her zaman hazırlıklı olmak zordur. Ömür bitmeden bu ziyaretleri gerçekleştirmek isteyenler gerekli finansmanı sağlamak için arayışa girerler. Faizin İslam dininde haram sayılması nedeni ile Hac ve umre ziyareti için kredi kullanılamaması, Müslümanların faizsiz hac ve umre kredisi veren kurumlar arasından gerekli finansmanı sağlamasını zorunlu kılar. İslam ülkelerinde Müslümanların sermayelerini değerlendirmesi amacı ile İslam dinine uygun kurallar ile çalışan katılım bankalarının ülkemizde de faaliyet göstermeye başlaması sayesinde, faizden uzak durmak isteyen pek çok kişi aradığı kurumları bulmuştur. Klasik banka sisteminin aksine katılım bankaları faiz ile değil kar payı ile çalışmaktadır. Paralarını değerlendirmek amacı ile katılım bankalarına yatıran kişiler bankanın yaptığı yatırımların tüm riskine ortaktır. Kazanç elde edebilecekleri gibi anaparalarından zarar da edebilirler. Faizle borç vermeyen katılım bankaları, özel sektöre yatırım yaparak ortaklarının sermayelerini değerlendirmeye çalışır. Hac ve umre için finansman ihtiyacına giren kişilere kar payı ile finansman sağladıkları için Hac finansmanı caiz mi sorusuna gerekli yanıtı vererek gönül rahatlığı ile kutsal topraklara gideceklerin bu kurumlardan gerekli finansmanı edinmesini sağlar. Ülkemizde kamu bankalarının da aralarında yer aldığı katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren kuruluşlar bulunmaktadır.

   

Türkiye Finans Hac Ve Umre Kredisi Koşulları

Türkiye Finans, 2005 yılında Anadolu Finans ile Faisal Finans Kurumunun birleşmesi ile güçlendirdiği sermayesini, ülkemizde katılım bankacılığı alanında kullanarak faaliyetine devam etmektedir. Faizden kaçınan müşterilerine uygun kar payı oranları ile finansman sağladığı gibi yatırım ortaklarına iyi yönetilen yatırımlar sonucu elde ettiği karı dağıtarak faizsiz hizmet vermektedir. Türkiye Finans hac ve umre kredisi kullanmak isteyen adayların seçecekleri tur firmasının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan, Umre organizasyonu yapmaya yetkili kuruluşlar arasında yer alması tek şarttır. Türkiye Finans Hac ve Umre Finansmanı ürününe başvuranlar, %1,49 ile %1,52 kar payı oranı ve %0,50 tahsis ücreti dahilinde 48 aya kadar hac ve umre finansmanı temin edebilmektedir.

Ziraat Bankası Hac Ve Umre Kredisi Koşulları

Ziraat Bankası hac ve umre kredisi Ziraat Katılım Bankası tarafından verilmektedir. Ziraat Katılım şubeleri aracılığı ile başvuruda bulunulan bu finansman için 48 aya varan vadelerle uygun kar payı oranları ile esnek bir ödeme planı oluşturulmaktadır.

Kuveyt Türk Hac Ve Umre Kredisi Koşulları

1989 yılından itibaren ülkemizde katılım bankacılığı alanında faaliyet gösteren Kuveyt Türk, vermiş olduğu faizsiz hizmetlerle müşterilerini memnun etmeye devam etmektedir. Kuveyt Türk hac ve umre kredisi kullanmak isteyenler, banka şubesine ihtiyaç finansmanına başvuruda bulunarak 48 aya kadar uygun kar payı oranı ile ihtiyaçları olan finansmana sahip olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaymakamlık Kredisi Veren Bankalar Hangileridir Nasıl Başvurulur

Halkbank Hac Ve Umre Kredisi Koşulları

Halkbank hac ve umre kredisi kullanmak isteyen kişiler ihtiyaç kredisi olarak kullanabilecekleri finansmanı 4 ay vade ile geri ödeme imkanına sahiptirler. Faizsiz olan bu kredi türünü 2018 yılına özel olarak çıkartan banka, ülke vatandaşlarımızın faiz konusundaki hassasiyetlerine göz önünde bulundurarak sadece kutsal topraklara ziyaret amacı ile bu ürünü kullanıma sunmuştur.

Albaraka Hac Ve Umre Kredisi Koşulları

Hac ve umre parası için Albaraka hac ve umre kredisi kullanmak isteyenler, Albaraka şubelerine giderek %1,55 kar payı oranı ile 48 aya kadar ihtiyaçları olan nakit finansmana sahip olabilirler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.