Evlilik Finansmanı İçin Başvurulabilecek Bankalar (Borçlanarak Evlenme)

 
Evlilik Finansmanı İçin Başvurulabilecek Bankalar (Borçlanarak Evlenme)
 

Evlilik finansmanı için ülkemiz sınırları içerisinde pek çok bankaya başvurulabilir. Evlilik, oldukça masraflı bir süreçtir. Yeni bir yuvanın kurulması için ciddi bir bütçeye sahip olmak gerekir. Daha önceden hazırlanmış bütçeler de yetersiz kalabilir. Bu gibi durumlarda, finansman desteği almak gerekmektedir. Bankalar, evlilik kredisi ya da ihtiyaç kredisi adı altında kredi hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmetlere başvuran ve gelir durumu uygun bulunan kişilere krediler sağlanmaktadır. Kredilerin geri ödenmesinde de uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunulmaktadır. Kredi için herhangi bir bankaya başvurmadan önce ne gibi belgelerin istendiği ve hangi şartların alındığı öğrenilmelidir. Kredi kullanmak için de bazı masrafların karşılanması gerekmektedir. Bu masrafların karşılanıp karşılanamayacağı da göz önünde bulundurulduktan sonra başvuru yapılmalıdır.

   

Kuveyt Türk Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk evlilik kredisi başvurusu için ihtiyaç kredilerine göz atılması gerekmektedir. Bankanın, evlilik için özel olarak verdiği bir kredi hizmeti bulunmamaktadır. İhtiyaç kredisi ile de evlilik masrafları karşılanabilir.  Kredilerde 48 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır.  En yakın banka şubesinden başvurular gerçekleştirilebilir. Kuveyt Türk evlilik finansmanı şartları arasında özel bir şart bulunmamaktadır. Gelir durumuna göre uygun bir kredi miktarına başvuru yapılması önerilir. Aksi takdirde başvurular kabul edilmeyebilir.

Albaraka Türk Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk evlilik kredisi başvurusu için en yakın banka şubesi ziyaret edilebilir. Kredi hizmeti, Düğün Organizasyonu Finansmanı adı altında sunulmaktadır. 48 aya kadar vade kullanmak mümkündür. Kredinin geri ödenmesi, aylık eşit taksitler halinde gerçekleştirilebilmektedir. Albaraka Türk evlilik finansmanı şartları arasında 18 yaşın üzerinde olmak bulunmaktadır.  Finansmandan yararlanabilmek için proforma fatura, nüfus cüzdanı ve gelir belgesi istenmektedir. Ücretli çalışanlar, maaş bordrosu ya da net maaş tutarını gösteren onaylanmış bir belge ile başvuruda bulunmalıdır. Kredi başvuru formu, şubelerde doldurulabilmektedir. Bilgi ve belgelerde eksiklik bulunmadığı takdirde, kredi başvuruları 24 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak, toplam tutarın binde 5’i alınmaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kişiye göre Ferdi Kaza Sigortası da yapılabilmektedir. Finansman kar oranı ise 1.55’tir.

Türkiye Finans Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans evlilik kredisi başvurusu, şubeler üzerinden gerçekleştirilebilir. Evlilik öncesi ve sonrası ihtiyaçlar içi finansman desteği olarak sunulmaktadır. En fazla 48 aya kadar vade kullanılabilmektedir. Kredi üst limit tutarı ise 50.000 TL’dir. Türkiye Finans evlilik kredisi faiz oranı ise %1.39’dur. Türkiye Finans evlilik finansmanı şartları arasında 18 yaşın üzerinde olmak ve belirli bir gelire sahip olmak sıralanabilir. Başvuru esnasında nüfus cüzdanı, gelir belgesi ya da maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait çeşitli belgeler, finansman konu ürünün proforma faturası talep edilmektedir. Banka tarafından, gerekli durumlarda ek belgeler de istenebilmektedir. Ücretli çalışanlar, maaş bordrosu getirmelidir. Serbest meslek ve işletme sahipleri ise bilanço, vergi levhası, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve güncel ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesini hazırlamalıdır. Bu belgelerin, son yıla ait, güncel bilgileri içermesine dikkat edilmelidir. Gelir durumu uygun bulunmayan kişilerden kefil istenebilmektedir. Kefil olacak kişinin de yukarıda sıralanan belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SGK Tüp Bebek Desteği Nasıl Alınır (Sigorta Tüp Bebek Desteği Veriyormu)

Kredi tahsis ücreti, pek çok bankada olduğu gibi, finansman tutarının binde beşi olarak alınmaktadır. Banka, bazı müşterilerinden sigorta da talep edilmektedir. Sigorta masrafları da kredi masraflarına dahil edilerek istenmektedir. Sigorta yaptırılıp yaptırılmayacağı finansman tutarı, başvuran kişinin yaşı ve cinsiyetine göre belirlenmektedir.

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.