Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama

 
Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama
 

Esnaf kefalet kredileri en düşük faizle alınabilen krediler olmakla beraber, kredi tutarları da oldukça yüksektir. Devlet tarafından desteklenen bu krediler Halkbank aracılığıyla veriliyor ve 30.000 TL’ye kadar sıfır faizle kredi alabiliyorsunuz. En fazla 200.000 TL kredi alabildiğiniz esnaf kefalet kredileri, taşıt satın alımında 500.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Üstelik en düşük faiz oranları esnaf kefalet kredilerinde ödenmektedir. Bankalara kredi başvurusunda bulunmak yerine esnaf kefalet kredilerinden faydalanabilirsiniz.

   

İşletme Kredisi

Esnaf kefalet kooperatifi işletme kredisi kullanım amacı, döner sermaye ihtiyaçları ve hammadde alımlarına yöneliktir. 60 aya varan vade seçenekleri de bulunan işletme kredisini 200.000 TL’ye kadar kullanabilme imkânınız bulunmaktadır. Kredi faiz oranları ise 1(bir) yıllık vadede %4 iken, 5(beş) yıla kadar olan vadelerde %5 olmaktadır. Teminat olarak kooperatif kefaleti, şahıs kefaleti,  ipotek ve iş yeri teminatı istenmektedir. Duruma göre sadece kooperatif kefaleti yeterli olmaktadır. Vergi levhanız varsa ve esnaf kefalet kooperatifine üyeliğiniz bulunmaktaysa, kredi kullanma imkânından faydalanabiliyorsunuz.

 İskonto Kredisi

Esnaf kefalet kooperatifi iskonto kredisi, işletme kredisine nazaran daha düşük vade seçenekleriyle alınabilecek daha düşük tutarlı bir kredidir. Eğer işletme kredisi sizin ihtiyaçlarınıza yönelik olarak yüksek ve gereksiz fazla bir tutardaysa, kısa süreli ve düşük tutarlı ihtiyaçlarınız için esnafa özel iskonto kredisi kullanmayı düşünebilirsiniz. Limiti diğer kredilerle aynıdır fakat kullanım oranı olarak ortalama 10.000-20.000 TL civarındadır. Vade miktarı ise en fazla 9 aydır.

Aylık Eşit Taksitli İşletme Kredisi

Aylık eşit taksitli işletme kredisi de diğer kredilerle aynı tutarlara sahiptir. Ancak bu kredinin vade süresi 24 aydır. Hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının temininde kullanılabilir.

Esnaf Kefalet Tesis Kredisi

Tesisat ya da makine alımlarınızda kullanabileceğiniz üye olduğunuz kooperatife başvurarak faydalanabileceğiniz kredi seçeneğidir. Kredi limiti 200.000 TL olup, 2-5 yıl vade imkanı bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Devlet Tarafından Verilen Hayvancılık Teşvikleri Ve Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak

Otobüs, Kamyon, Taksi Satın Alma Kredisi

Şoför, nakliyeci ya da işini devam ettirebilmek için araç ihtiyacı olan her esnafın faydalanabileceği kredi olup, tıpkı bankaların verdiği taşıt kredisine benzemektedir. Sıfır kilometre araçlar için kullanabileceğiniz bu desteği, bazı özel durumlarda ikince el araç almak için de kullanabilirsiniz. 5 yıllık otobüslere kadar ikinci el alabilme imkânınız bulunuyorken, diğer araçlarda bu sınır 3 yıldır. Kredi limiti 500.000 TL olup 60 ay(5 yıl) vade imkanı bulunmakta.

 

İstihdamı Destekleme Kredisi

Esnaf ve sanatkârların, üretimi artırıp ekonomiye destek olması, özellikle yeni istihdam sağlayabilme olanağı bulması için işyerlerinde kullanılabilecek araç, makine vb. ürünlerin satın alımlarında kullanılabilir. 3 yıl vadeye sahip olan krediyi ilk 1 yıl ödememe(erteleme) seçeneğiyle kullanabiliyorsunuz. Kredi üst limiti 200.000 TL’dir.

 

Servis Aracı Kamyonet Yenileme Kredisi

Şehir içi nakliyeciliği yapan ya da okul/işyeri personel servisi olarak kullanılan araçların 10 yıldan eski olması halinde bu araçların kamyonet ve servis araçları için verilen 2018 yılı kefalet kredisi ile yenilenebilme imkânı bulunmakta. Ancak bu krediden yararlanabilmek için sizin haricinizde kooperatife üye 2 kişiyi daha kefil olarak gösterebilmeniz gerekmektedir. Kredi üst limiti 200.000 TL olup, vadesi 3 yıla kadar çıkabilmektedir.

 

Kooperatif İhracat Tesis Kredisi

Esnafları dış ticarete yöneltebilmek, yurt dışına ürün göndermek suretiyle ihracat yapan esnaflarımızı desteklemeye yönelik sunulmuş kredi seçeneği olup, üst limit 200.000 TL’dir. İlk 1 yıl ödeme ertelemeli, toplamda 4 yıl vadesi bulunmaktadır. Burada da esnafın kendisi dışında 2 kişinin daha kooperatif üyesi olarak kefil gösterilmesi gerekmektedir.

 

Şoför Esnafına Taşıt Onarım Kredisi

Geçimini şoförlükten sağlayan şoför esnaflarına araçlarının bakım ve onarımı için destek sağlanan kredi olup, 4 yıl vade ile geri ödenebilme imkânı bulunmaktadır. Bu krediyi kullanabilmek için mesleğinin şoförlük olması şarttır, farklı bir iş kolunda olup da aracını yenilemek isteyen esnaf bu krediden faydalanamaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Su Ürünleri Kredisi İçin Başvuru Yapılabilecek Kurumlar (Başvuru Şartları Faiz Oranları)

 

Esnaf Kefalet 500 bin TL Esnaf Kredisi

Kiracısı olduğunuz işyerinizi satın almak isterseniz Esnaf Kefalet Kooperatifi tarafından Halkbank aracılığı ile 500 bin TL kredi kullanabilme imkânınız bulunmakta, 120 ay vade ile geri ödeyebiliyorsunuz. Aynı zamanda da ticari araç ihtiyaçlarınızda kullanacağınız 500 bin TL ticari taşıt kredisi de bulunmakta olup bu krediyi de 60 ay vadede geri ödeyebilme imkânına sahipsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.