En uygun Ticari Kredi veren bankalar 2019 (Esnaf Kredisi Veren Bankalar)

 
En uygun Ticari Kredi veren bankalar 2019 (Esnaf Kredisi Veren Bankalar)
 

Web sitemiz üzerinden genellikle bireysel kredilere değiniyoruz. Elbette ki krediler sadece bireysel taleplere yönelik bir bankacılık hizmeti değil, fakat sıklıkla bu kapsamda oluştuğundan ötürü değinmelerimiz de yerinde olacak şekilde taslağa alınmaktadır. Bu konumuzda ise birçok işyeri sahibinin arayışta ve merak içerisinde olduğu ticari kredi veren bankalar üzerine değineceğiz. Kurumsal alana yönelik bankacılık hizmetlerini çağrıştıran bu içeriğimizde sizlere hangi bankaların esnaflara kredi verdiğini ve ne gibi avantajlar sağladığını da detaylı bir şekilde aktaracağız. Geçtiğimiz 2017 yılı içerisinde esnaflar ticari kredi çekme talepleri üzerine yoğun bir artış grafiği çizmiştir. Aynı durum içerisinde bulunduğumuz 2018 yılı kapsamında kısa süreliğine de olsa bir hayli ticari kredi başvurusu üzerine adımlar atıldığının istatistikini veriyor.

   

Bankalar tarafından esnaf ve sanatkarlara yönelik özel olarak hazırlanan krediler oldukça avantajlı ve esnek ödeme planları içerisinde olduğu için bankalar esnaflar tarafından ilk olarak tercih edilen borç kanalları olarak görülmektedir. Devlet destekli veya özel sermayeli bankalar tarafından da desteklenen esnaf kredisi kampanyaları birçok farklı çeşitlilik paketine sahip 0 faizli veya düşük faizli krediler kapsamında kendilerine sunulmaktadır. Esnafın kalkınması ve ekonominin de güçlendirilmesi adına hem devlet, hem de finansman kuruluşları bu tür talepleri geri çevirmeden değerlendirmeye almaktadır. Meslek erbabı olan esnaflar başta olmak üzere, küçük esnaflar ve orta ölçeklere sahip esnaf kuruluşları da bu ticari kedilerden rahatlıkla faydalanabiliyor.

Ticari Kredi Kullanmak Mantıklı Mı?

Esnaflarımız bazı zamanlarda olumsuz ekonomi etkileri veya pazar durumun kötü gidişatından ötürü oldukça etki görebiliyor. Zarar etme veya düşük ciro çekme durumları esnafın o dönemlerde borca girme veya elde bulunmayan nakit para arayışına sürükleyişini ön görebiliyor. Bu nedenle edinen yüksek meblağlara ait borçlar zamanı geldiğinde ödenmediği vakit esnaflar büyük sorunlarla da karşılaşabiliyor. Bu nedenle yüksek meblağları kısa süreli vadelerde ödemek zoraki bir durum olduğundan bankaların sunduğu esnek taksit ödemeleri ile borcu kapatmak daha mantıklı bir ilerleyiş olabilir. Bankalar 36-48 aya kadar varan vade seçenekleri doğrultusunda esnafı sıkmadan kredi borçlarını rahatlıkla ödemelerinde kolaylık sağlıyor.

En Uygun Ticari Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ülkemizde bireysel ve kurumsal alana yönelik kredi sunan bankalar bu kredili ürünler içerisinde esnaflara yönelik sıfır, düşük ve uygun krediler erbabında finansman sağlayabiliyor. İç ve dış ticaret kaynaklı ürün ve hizmetler üzerine finansman desteği sağlayan banka kuruluşları, esnafın daha refah içerisinde işleyiş göstermesini sağlıyor. Türkiye’de bulunan devlet destekli ve özel sermayeli banka kuruluşları her sene dönemsel olarak gerçekleştirdiği kredili ürünler kampanyalarında esnafların ihtiyaçlarına yönelik kredi paketlerini sunuyor. Genellikle televizyon kanallarında çıkan reklamlarda Denizbank’ı görüyoruz. Fakat her ne kadar reklam üzerinden yayınlanmasa da birçok banka resmi web sitesi kanalından yayınladığı duyurularda ticari kredilere yönelik kampanyalarını detaylı bir şekilde sunuyor. Şimdi gelelim en iyi ticari kredi sağlayan banka kuruluşları hakkında bilgiler sunmaya.

Denizbank Ticari Kredi Kampanyası

Türkiye’deki kobilere yönelik kredi kampanyalarını en çok sergileyen bankaların arasında Denizbank kuruluşu geliyor. Esnek vade koşulları ile taksitlere bölünen krediler kobiler tarafından daha rahat ödenmektedir. Denizbank’ta bu kapsamda sunduğu esnaf kredisi ile kendilerin finansman sağlayarak daha istikrarlı bir karar vermelerinde yardımcı oluyor. Kobilere özel olarak hazırlanan Denizbank kobi kredi paketleri uygun faiz oranları ve esnek taksitlere bölünmektedir. Gelelim Denizbank’ın sunduğu taksitli ticari kredinin oluşturduğu önemli özellikleri anlatmaya.

 • Kredi tamamen firmanın nakit akışına uygun bir şekilde esnek ödemelere bölünerek ödenebiliyor. Öte yandan stabil olarak veya eşit miktarlara bölünerek de kredi vadelerini oluşturabilmek mümkün.
 • Kredinizi TL cinsinden alabileceğiniz gibi, dilerseniz dövize endeksli olacak şekilde de kullanabilirsiniz. Bu seçim tamamen krediyi kullanan kişiye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.
 • Denizbank esnaf kredisi 36 aya kadar varan vade seçenekleri ile kobilere sunuluyor. Dilerseniz 6, 9, 12 ve 24 ay taksit tercihlerinden de birini seçebilirsiniz.
 • Denizbank’ın esnaflara özel olarak sunduğu kredinin bir diğer özelliği işletme kartına sahip olan kişilerin ATM’lerden kredilerini kullanabilmeleri üzerinedir. AçıkDeniz ATM’lerinden işletme kartınızla 7/24 hızlı bir şekilde kredi kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • ATM’lerden yapabileceğiniz başvuruları aynı zamanda AçıkDeniz internet bankacılığı üzerinden de haftanın yedi günü dilediğiniz saatte başvurularınızı gerçekleştirebilmektesiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akbank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır? (BES Akbank Başvurusu)

Halkbank Kolay Esnaf Kredisi Hakkında Bilgi

Esnaflara ticari kredi sağlayan bankalardan birisi de Halkbank olmaktadır. Devlet destekli bankalar arasında yer alan ve genellikle emeklilere yönelik kampanyalar düzenleyen ilgili banka, esnaflara yönelik de krediler sunuyor. Her meslek grubuna yönelik mutlak kredi paketleri bulunan Halkbank, kobilere sunduğu kredi paketleriyle esnek ödeme seçeneklerini beraberinde sunmaktadır. Türkiye’nin köklü bankalarından biri olan kuruluş, esnaflara yönelik birden fazla seçenek sunmaktadır. “Esnaf ve Sanatkarlara Destek Böyle Olur” sloganı ile sunduğu kredili ürünler kapsamında 0 faizli olmak üzere her türlü ihtiyaca yönelik esnaf kredileri bulunmaktadır. Halkbank esnaf kredisi paketlerinin özelliklerinden birkaçı aşağıdaki gibidir;

 • 200 bin TL’ye kadar işletme sermayesine yönelik ihtiyaç duyulan meblağın karşılanması ilgili banka tarafından finanse edilmektedir.
 • Esnafların işyerleri ve taşıt masrafları için gerekli olan meblağlara yönelik Halkbank tarafından finansman sağlanmaktadır. 500 bin TL’ye kadar yatırım kredisi ilgili banka tarafından kendilerine sunuluyor.

Esnaf ve Sanatkarlar için Halkbank’tan Kredi Paketleri

 • ESKKK Kefaleti ile Krediler
 • 0 Faizli Esnaf Kredileri
 • Esnaf Yatırım Kredileri
 • ESKKK Kefaleti Olmaksızın Sunulan Krediler

ESKKK Kefaleti ile Krediler: Halkbank’tan %4 faiz oranıyla işletmelere yönelik ihtiyaçlar için özel ve uygun vade seçenekleri ile kredi imkanı tanınmaktadır. Döner sermaye ve hammadde ihtiyaçları için işletmelere 60 aya kadar varan vade seçenekleri doğrultusunda ister aylık, 3 aylık veya 6 aylık ödeme seçenekleri de sunulmaktadır. ESKKK kapsamında yer alan risk grubuna yönelik 100 bin, 125 bin, 150 bin veya 200 bin TL’ye kadar limitli krediler sunulmaktadır. Kimlerin faydalanabileceği ve başvurular hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için http://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlara-Ozel/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/ESKKK-Kefaletiyle-Krediler/46 adresine giderek tüm bilgilere erişebilirsiniz.

0 Faizli Esnaf Kredileri: Bu kredi paketi 3 farklı gruba yönelik özel olarak oluşturulan bir hizmet kapsamını sağlıyor. Kaybolmaya yüz tutan meslekler için faaliyetini gösteren esnaflara özel olarak sunulan sıfır faizli kredi paketinden aynı zamanda ustalık belgesine sahip olan yeni işyeri kurma çabasındaki girişimciler ve genç girişimci adayları da faydalanabilmektedir. Detaylı bilgi için http://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlara-Ozel/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/Sifir-Faizli-Esnaf-Kredileri/1594 adresine giderek gruplara yönelik tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Esnaf Yatırım Kredileri: Esnaf ve sanatkarlara özel olarak oluşturulan bu kredi kapsamında işyerine ait veya taşıt alımlarında gerekli olan ihtiyaçların karşılanması için hazırlanmış bir paket durumu görülmektedir. Bu paket kapsamında 500 bin TL’ye kadar ticari kredi olanağı sunulmaktadır. ESKKK kefaleti zorunlu olmaksızın bu yatırım kredisinden faydalanabilirsiniz. İşyeri edindirme kredisi için; işyerini satın almaya yönelik detaylar, 120 aya kadar varan vade seçenekleri ile ister aylık veya dilerseniz 3 ayda bir ödemeli taksitler ve azami olarak da 500 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Öte yandan taşıt edindirme kredisi adı altında da verilen bu finansman kapsamında otomobil, kamyon, kamyonet, minibüs, midibüs ve otobüs alımlarında destek olmaktadır. 60 aya kadar varan vade seçenekleri ile azami 500 bin TL’ye kadar kredi imkanı tanınmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Denizbank Konut Kredisi Özellikleri Hakkında Faiz Ve Vade Bilgisi

ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler: Halkbank tarafından sunulan krediler arasındaki ESKKK kefaleti ile kredi imkanı tanınmıyor. Aynı zamanda ESKKK kefaleti olmaksızın da kredi imkanlarından esnaflar faydalanabiliyor. Buna yönelik devlet tarafından hazine desteği sunulan en uygun faiz oranlarıyla esnaflara kredi olanakları tanınmaktadır. Halkbank tarafından döner sermaye ve hammadde ihtiyaçlarına yönelik masrafların karşılanması için verilen işletme kredisinin özellikleri aşağıdaki gibi olmaktadır. Bu krediden kimlerin faydalanabileceği ve başvuru aşamaları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için ise  http://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlara-Ozel/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/ESKKK-Kefaleti-Olmaksizin-Krediler/47 adresine giderek konu hakkında net bilgiler edinebilirsiniz.

 • Aylık, 3 ayda veya 6 ayda bir ödeme seçenekleri ile birlikte, 60 aya kadar varan vadelerle kredi kullanabilme imkanı banka tarafından sağlanmaktadır.
 • İşletme üzerinde yapılacak olan analizler neticesinde mevcut durumun göz önünde bulundurulmasıyla 100 bin ila 200 bin TL arasında değişen limit hakkı tanınması yine banka tarafından esnafa sunulan özel bir teklifi kapsamaktadır.

Vakıfbank Esnafa Halden Anlayan Kredi Hakkında Bilgi

Esnaflarımıza yönelik kredi kampanyaları düzenleyen bankalardan biri de devlet destekli bankalar nezdinde yer alan Vakıfbank’tır. Esnafa halden anlayan kredi sloganı ile kendilerine finansal destek sağlayan banka bu kredi paketlerini en iyi şekilde sunan kuruluşlar arasında yer alıyor. Esnaflara özel olarak hazırlamış olduğu mini ve standart adını taşıyan özel ticari kredileri ile birlikte esnek ödeme koşullarını da sunmaktadır. En uygun faiz oranlarıyla ve 36 aya kadar varan vade seçeneklerini sunan Vakıfbank, Türkiye’nin bu anlamda en iyi kredi sunan kuruluşları arasındaki yerini esnaflara bu şekilde belli ettiriyor. Öte yandan esnafların zor duruma düşmemesi adına gelir durumlarına yönelik farklı geri ödeme sistemleri sunan banka aylık eşit taksitler dışında ister 3 ayda bir ödeme veya 3 aya kadar ödememe gibi dönemli kredi ödemelerinden birini seçebilmektedirler.

Sabit taksitli, değişken taksitli ve taksit ertelemeli ödeme planı gibi 3 farklı geri ödeme planı ile kredi desteği sunan banka bu kapsamda 36 ay vadeli 50 bin TL’ye kadar esnaf kredisini sunabilmektedir. İlgili esnafın kredi notuna göre en uygun faiz oranlarını kendisine sunan bankanın bu ürününe ait tüm detaylarını öğrenebilmek adına size en yakın Vakıfbank şubesine gitmenizi öneriyoruz.

 Garanti Bankası Esnafa Özel Ticari Kredi Kampanyası

Türkiye’nin önde gelen özel sermayeli bankaları arasında yer alan Garanti Bankası bireysel alana yönelik kredi imkanları tanıdığı gibi, esnaflarımıza özel olarak da hazırladığı kredili ürünlerle bilinmektedir. Esnaflar için özellikle de geçtiğimiz 2017 yılında birbirinden cazip kredi paketleri sunan Garanti Bankası, 2018 yılında da hem esnafa destek, hem de ticari araç kredisi adı altında iki farklı kredi imkanını sunuyor. Esnaf ve sanatkarlara yönelik özel olarak geliştirdiği bu özel ticari kredi kampanyasından tüm esnaflarımız yararlanabiliyor. Fakat her kredi türünde de olduğu üzere bankadan bu krediyi alabilmek için birtakım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Ticari kredi kullanımlarında 24 aya kadar varan vade seçenekleri ilgili kredi başvurusunda bulunacak olan esnaflara yöneltilmektedir. İşletmeniz için gerekli finansman kaynağını sunan Garanti Bankası’na ait kredi açıklamaları ise aşağıdaki gibi olmaktadır;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En Uzun Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankalardan Çekilir? (Konut Kredisi Kaç Aylık Çekilir)

Garanti Bankası Esnaf Destek Kredisi: İşletmenize yönelik her türlü yatırımlarınızın ihtiyaçları için taksitli ticari kredi ile çözüm bulabilirsiniz. Esnaf kredisini 24 aya kadar varan vade seçeneklerinden birini tercih ederek sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte bankaya ait şirket kredi kartı, çek karnesi, POS gibi ürünlerden birini kullanıyorsanız, bankanın özel olarak sunduğu düşük faiz uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Saydığımız bu ürünlerin her biri için kredi kullanımındaki faizlerden düşme sağlanmaktadır. Böylelikle faiz indirimleri ile birlikte daha uygun bir kredi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Ticari Araç Kredileri: İşletmeniz için ticari araç ihtiyacınızı gidermek için Garanti Bankası’nın sunduğu bu kredi paketinden faydalanabilirsiniz. En uygun faiz oranları ve esnek ödeme koşulları ile size özel vade tercihlerinizi yaparak araç kredinizi alabilirsiniz.

TEB Esnafa Kolay Ticari Kredi Kampanyası Hakkında Bilgi

Türkiye’de faaliyet gösteren ve esnaflara en uygun ticari kredi kolaylığını sağlayan kuruluşlar arasında TEB(Türkiye Ekonomi Bankası) gelmektedir. İlgili banka tarafından esnaflara sunulan kredi paketlerinde 8 farklı seçenek bulunuyor. Her biri birbirinden farklı özellikleri taşıyan kredi paketlerinden size en uygun olanı seçerek işletmenize yönelik ihtiyaçlarınız için krediden faydalanabilirsiniz. TEB’in esnaflara sunduğu krediler aşağıdaki gibi olmaktadır;

 • Nakdi Krediler
 • Gayrinakdi Krediler
 • AFD Kredileri
 • Arena Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi
 • Exim Bank Kredileri
 • Hazine Müsteşarlığı Destekleri
 • KOSGEB Destekli Krediler
 • Kredi Garanti Fonu İşbirliği

TEB Nakdi Krediler: İşletmeler için özel olarak hazırlanan çözümler eşliğinde nakdi kredi imkanı tanıyan TEB, bu kapsamda birden fazla kredi türünü Nakdi Krediler kapsamında toplayarak çok sayıda hizmeti tek kanal üzerinden yürütmektedir. Diğer bankaların aksine oldukça gelişmiş bir ağ yelpazesine sahip olan bankanın sunduğu bu kredi tür başlıklarını hemen altta maddeler halinde sizler için sıralıyoruz. Öte yandan ek olarak tüm bu maddelere ilişkin hizmetlere ait detaylı bilgilere https://www.teb.com.tr/esnafim/nakdi-krediler/ adresine giderek erişim sağlayabilir, daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Spot Krediler
 • Rotatif Krdiler
 • Taksitli Ticari Kredi
 • Kredili Mevduat Hesabı
 • Süper Hesap
 • Döviz Kredileri
 • Dövize Endeksli Kredi
 • İhracat Kredileri
 • İştira – İskonto Kredileri
 • İşyeri Destek Kredisi
 • İşyeri Yenileme Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Plaka ve Hat Kredileri

TEB Gayrinakdi Krediler: İlgili banka teminat mektupları ve aynı zamanda akreditiflerle birlikte oluşan ithalat ve ihracata yönelik tüm işlemlerinizi rahatlıkla karşılayabileceğiniz kredi olanaklarını da sağlamaktadır. Buna yönelik bankanın sunduğu gayrinakdi krediler kapsamında 3 farklı hizmet aksamı bulunuyor, bunlar;

 • Teminat Mektupları
 • Harici Garanti
 • Akreditifler

AFD Kredileri: Dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan AFD ile birlikte hareket eden TEB, bu doğrultuda ilgili kuruluş ile birlikte kobilere destek paketleri sunmaktadır. Bunlar AFD KSS Kredisi ve AFD Enerji Kredisi olmak üzere 2 farklı gruba ayrılmaktadır.

AFD KSS Kredisi: Kobilere finansman sağlamasıyla bilinen dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile birlikte işbirliği içerisinde olan TEB, bu kapsamda esnaflara yönelik “Kurumsal Sorumluluk Projesi” adı altında kredi destekleri sunuyor.

AFD Enerji Kredisi: AFD ile yapılan iş birliği çerçevesinde kobilerin işletmelerine yönelik ihtiyaçlarına kredi sunulması gibi, aynı zamanda enerji, karbon salınımı ve enerji tasarrufu gibi durumlara dikkat çekmek adına bu konularla ilgili olarak yatırım teşvikini kobilere sunmaktadır. Bu özel krediden faydalanmak için ve daha detaylı bilgi edinebilmek adına https://www.teb.com.tr/esnafim/afd-kredileri/ adresine giderek geniş kapsamlı detaylara ulaşabilirsiniz.

Not: Türkiye Ekonomi Bankası’nın sunduğu diğer kredi türlerine erişim sağlamak için https://www.teb.com.tr/esnafim/krediler/ adresine gidebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.