Emekli Maaşını Taşıyana Çeşitli Kredi Fırsatları Sunuluyor Emekliye Kredi Fırsatları

 
Emekli Maaşını Taşıyana Çeşitli Kredi Fırsatları Sunuluyor Emekliye Kredi Fırsatları
 

Bankalar, maaş hesabı bulunan müşterilerine çeşitli avantajlar sunmaktadır. Emeklilik maaşını taşıyana faizsiz kredi fırsatı da, son dönemlerde pek çok bankanın sunduğu bir fırsattır. Emekliye 15.000 TL faizsiz kredi gibi fırsatlardan yararlanabilmek için maaş hesaplarının taşınması gerekmektedir. Kredi kullanabilmek için hesapların taşınması yeterli değildir. Bankaya, 3 yıl boyunca maaşın bankadan alınacağına dair söz verilmesi de istenmektedir. Bu şart, kredi fırsatının suistimal edilmesini önlemek amacıyla getirilmiştir. Aksi takdirde, sürekli hesap taşıyarak farklı bankalardan kredi çeken pek çok insan söz konusu olabilir. Ülkemizde yaklaşık 11 buçuk milyon emekli olduğu düşünüldüğünde, bu fırsat önemli bir kitleyi ilgilendirmektedir.

   

PTT’den Emekliye Faizsiz Kredi

Maaşını PTT’den alan emekliler, faizsiz kredi başvuru için bulundukları ildeki PTT şubelerini ziyaret edebilirler. Emekliye faizsiz kredi PTT başvuru sırasında bir adet formun doldurulması gerekmektedir. Formdaki alanlar eksiksiz bir şekilde ve doğru bilgiler ile doldurulmalıdır. Hatalı formlara onay verilmemektedir. Formlar teslim edildikten sonra, onay gelene kadar beklenmesi gerekir. Onay alındıktan sonra ise, PTT şubelerine gidilerek kredi sözleşmesinin imzalanması gerekir. Sözleşmenin ardından, talep edilen miktar PTT şubesinden alınabilir. PTT, sunduğu kredilerde yaş sınırına dikkat etmektedir. 84 yaşın üzerinde olan kişiler için kredi başvurusu alınmamaktadır. Yaşa göre, kredilerde kullanılabilecek vade süresi de değişmektedir. Vade süresi ile birlikte 84 yaşını geçmemek gerekmektedir.

Emekliye Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Emekliye 15.000 TL faizsiz kredi başvurusunda bulunabilecek çok sayıda kamu bankası bulunmaktadır. Faizsiz krediler, aylık maaşın 10 katına kadar verilebilmektedir. 1500 liralık bir gelire sahip olan emekliler, 15.000 TL kredi kullanabilirler. Maaşın 10 katını aşan krediler için faizsiz kredi verilememektedir. Kredilerde kullanılabilecek vade süreleri ise yaşa göre değişebilmektedir. Krediye başvuran kişiler, vade süresinin sonunda 84 yaşını aşmamalıdır. 80 yaşında birisi, en fazla 4 yıl vade kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye faizsiz kredi ne zaman başladı diye merak edenler, 2016 yılından beri bu hizmetin müjdelendiğini bilmeliler. 2017 yılından itibaren ise PTT başta olmak üzere çok sayıda banka bu hizmeti sunmaya başladı. Emekli maaş hesaplarının yoğunlukta olduğu bankalar Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank olarak sıralanabilir. Ziraat Bankası’nda emekli maaş hesabı bulunan kişiler, faizsiz kredi avantajından faydalanabilirler. Kredi limiti ve vade süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Her emekli için aynı miktarlarda ödeme yapılmamaktadır. Aylık emekli maaşının belirli bir katı kadar limit kullanılabilmektedir. Yaş konusunda da bazı sınırlamalar getirilmiştir. Belirli bir yaşın üzerindeki müşterilere kredi verilmemektedir. Maksimum vade süresi de, krediye başvuran kişinin yaşına göre belirlenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Asker Kişilere Kredi Kartı İmkanı Sunan Bankalar Çalışma Saatleri

Emekliye faizsiz kredi Ziraat Bankası başvurusunda bulunacak olanlar, maaş hesapları bu bankada değilse öncelikle hesaplarını taşımalıdır. 3 yıl boyunca hesabın tekrar taşınmaması sözü verildikten sonra, kredi başvuru formu doldurulabilir. Formun hatasız bir şekilde doldurulmasına dikkat edilmelidir. Başvurusu onaylanan kişiler, şubeleri tekrar ziyaret ederek kredi sözleşmesini imzalamalıdır. Başvuruların onaylanması için çok uzun bir süre beklenmesine gerek yoktur. Müşterilere kısa bir süre içerisinde geri dönüş yapılmaktadır. Sözleşmesini imzalayan kişiler kredilerini hesaptan çekebilir ya da başka bir hesaba transfer edebilirler. Kredi limiti en fazla, aylık maaşın 10 katı kadar olabilmektedir. Vadeler ise, vade sonunda 84 yaşı aşmamak koşulu ile uzun bir süre olarak belirlenebilmektedir. Ödemeler, vade süresi boyunca aylık taksitler halinde gerçekleştirilmektedir. Aylık gelir durumu, ödenebilecek maksimum taksit ve yaşa göre uygun vade süresi belirlenebilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.