Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar (Bu Faizlerle Zor İş Ama Hayırlısı)

 
Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar (Bu Faizlerle Zor İş Ama Hayırlısı)
 

Ticari araç sahibi ya da otomobil sahibi olmak isteyen kişiler çeşitli bankalar aracılığı ile uygun faizli taşıt kredisi çekerek ihtiyaçları olan krediyi çekebilir ve araç sahibi olabilirler. Bankaların sundukları faiz oranları ve kredi seçenekleri incelendikten sonra en uygun taşıt kredisi alınabilir. Bunun için öncelikle kredi çekmek istediğiniz bankaya ister kısa vadeli isterseniz de uzun vadeli taşıt kredisi için başvuruda bulunmanız gerekir. Kefilsiz taşıt kredisi sunan bankalar bu anlamda daha çok tercih edilmekte.

   

Finansbank

Finansbank’tan taşıt kredisi almak isteyenler öncelikle gerekli olan evrakları tamamlamaları gerekir. 26 Ekim 1987 yılında kurulan Finansbank oldukça güvenilirdir. Gerekli olan evrakları tamamlayan müşterilerine 3 aydan 48 aya kadar süren Finansbank taşıt kredisi vade seçenekleri ile hizmet eder. Kredi için gerekli olan evraklar ise;

 • Kimlik belgesi de kişilerin mutlaka hazırlaması gereken belgeler arasında yer almaktadır.
 • Kişilerin gelirlerini belgeleyen hesap cüzdanı, vergi levhası istenilen belgeler arasındadır.
 • İkametgah belgesi ve son tarihli cep telefonu faturası da Finansbank taşıt kredisi başvuru için gerekli olan evraklar arasında yer alır.

Finansbank taşıt kredisi özellikleri;  Hafif ticari araçlarda en fazla 8 yaşa kadar olan araç alımları finanse edilebilir. Bunun yanı sıra 0 km ile 5 yaşa kadar olan araçlarda 60 aya kadar, 6-8 yaşında olan araçlarda ise araç yaşı ile vade toplamı 10 yılı aşmayacak şekilde hesaplanarak ödeme planı oluşturulur.

Oto kredilerinde ise 0 km araçlarda anahtar teslim fiyatı üzerinden %90’ ı, 2. El araçlarda ise aracın kasko değerinin %80’ ine kadar kredi kullanılabilir. Kredinizi isterseniz TL olarak da kullanmanız mümkün olacak. Geri ödeme planını kendi bütçenize göre oluşturabilirsiniz. Kalan borcunuzu da ek ödeme yapmadan vadesinden önce kapatma hakkınız var. Finansbank taşıt kredisi faiz oranı %1,52 olarak belirlenmiştir.

Denizbank

Denizbank üzerinden taşıt kredisi çekmek isteyen kişiler Denizbank taşıt kredisi için gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalı. Bunun için gerekli olan evraklar;

 • Bireysel olarak taşıt kredisi çekmek isteyen kişilerin öncelikle nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, serbest meslek sahipleri için vergi levhası, sıfır araçlar için proforma faturası hazırlamaları gerekmektedir.
 • İkinci el araç satın alacak olan kişilerin mutlaka ruhsat belgelerini hazırlamaları gerekiyor.
 • Ticari taşıt kredisi çekmek için gerekli olan evraklar arasında firma ortaklarının nüfus cüzdanlarının yanı sıra gelir tablosu da istenmektedir.
 • Son vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi de konut kredisi adına istenilen belgeler arasında yer alır. Bunlara ek olarak imza sirküleri ve faaliyet belgesi de tamamlanması gereken evraklar arasında bulunur.

Bu belgeleri tamamladıktan sonra Denizbank taşıt kredisi başvuru formu doldurularak başvuru işlemleri yapılabilir. Banka genellikle ilk başvuruda sizden kefil istemez. Ancak gereken durumlar olur ise kefil talebinde bulunabiliyor.  Denizbank taşıt kredisi faiz oranları %1,58’ dir. En az 1000 TL en fazla ise 100.000 TL kredi çekilebilir. Denizbank taşıt kredisi vade seçenekleri ise 3 aydan 48 aya kadardır. Bütçenize uygun bir vade üzerinden ödeme planı oluşturarak taşıt kredisi alabilirsiniz.

Garanti Bankası

Taşıt kredisi çekecek olanlar Garanti bankası ile kefilsiz bir şekilde 48 aya kadar vade olanağı ile araç sahibi olabilir. Garanti bankası taşıt kredisi özellikleri;

 • Model ve marka baz alınarak kampanyalar sunulur.
 • Gelire göre uygun ödeme planı seçenekleri değerlendirilir.
 • Satın alınan aracın rehini önemlidir. 0 km olan taşıtlar için yapılan kredi başvurularında kefil koşulu aranmaz.
 • Ancak 2. el taşıtlar için aracın yaşı ve kredi vadesi toplamı en fazla 108 ay olacak şekilde hesaplanır ve bu konuda kefil istenir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2019 Yılı KOSGEB Destekleri Listesi Yenilendi! İşte Tam Liste

Kredilendirme oranı; bireysel müşteriler ve kobi müşterilerinin bireysel amaçlı taşıt kredileri için araç bedelinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmı hariç olarak % 70’dir. Bunun dışında 100.000 TL’yi aşan kısım için ise % 50 olarak kredilendirme oranları belirlenir.

Gerekli Belgeler: Garanti bankası üzerinden Garanti bankası taşıt kredisi başvuru yapacak olan kişilerin;

 • Bütün banka işlemlerinde olduğu üzere taşıt kredisi için başvuruda bulunan kişilerin öncelikle nüfus cüzdanı fotokopisini hazırlaması gerekiyor.
 • Gelir belgesi de kişilerin mutlaka hazırlaması gereken evraklar arasında yer alır.
 • Ücretli olarak bir yerde çalışanların 2 aydan eski olmayan bir adet güncel bordro ya da maaş kesintisi olup olmadığına dair belge, son 1 ay içinde alınmış olan gelir yazısı ve imza sirküleri hazırlamaları gerekir.
 • Emekli olanların ise emekli tanıtım kartı, emekli aylığı tahsis belgesi, emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı da hazırlamaları gerekir.
 • Şahıs şirketi sahibi olanların ise firma belgeleri; güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti
 • Sermaye şirketi ortağı olanların firma belgeleri ve güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi istenilmektedir.
 • Kira geliri sahibi olanların ise kira belgeleri, kiraya konu olan gayrimenkul tapusu; 2 yıldan eski olmayan kira kontratı ve 2 aydan eski olmayan kira tahsilatına ilişkin belge mutlaka hazırlanması gereken belgeler arasında.
 • Kira geliri sahibi olanlardan bunun dışında kira belgeleri de istenilen evraklar arasında yer alır.

Garanti Bankası faiz oranları % 1,45 olarak belirlenmiştir. En az 500 TL en fazla ise 1.000.000 TL taşıt kredisi çekilebilir. Bunun yanı sıra 3 ay ile 48 aya kadar Garanti bankası vade seçenekleri değerlendirilebilir.

Akbank

Akbank üzerinden taşıt kredisi çekecek olanların gerekli koşulları sağlaması şart. Bunun için;

 • 18 yaşından büyük olunması gerekiyor. Gelir mutlaka belgelenmelidir. Kredi taksiti yapacak olan kişilerin ise aylık ortalama gelirinin % 50’ sini geçmemeli.
 • Akbank taşıt kredisi alacak olanlar kredi hayat sigortasını yaptırılması şarttır. Gerçek kişiler ferdi kaza sigortası da yaptırmaları istenir. Satın alınan aracın üzerine ise rehin koyulmaktadır.

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar:  Nüfus cüzdanı mutlaka hazırlanmalıdır. Pasaportun ası ve fotokopisi taşıt kredisi için gerekli olan evrakların başında gelir. Bunun dışında;

 • İkametgah belgesinin mutlaka hazırlanması gerekiyor. Bunun için muhtarlıktan ikametgah belgesi alınabilir.
 • Ücretli olarak çalışanlardan net maaşlarını gösteren iş yeri onaylı belge ve maaş bordrosu hazırlamaları istenir.
 • Firma ortaklarından vergi levhası, ticaret sicil gazetesinde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi
 • Emekliler ise kredi alabilmek adına hesap cüzdanı Akbank taşıt kredisi başvuru için istenilen evraklar arasında yer alır.

3 – 48 ay Akbank taşıt kredisi vade seçenekleri arasından bütçenize uygun olan seçebilirsiniz. Taşıt kredisi için belirlenen Akbank taşıt kredisi faiz oranı %1,41-%1,47’ dir.

Vakıfbank

Vakıfbank taşıt kredisi alacak kişiler internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde başvuruda bulunabilir. Vakıfbank taşıt kredisi şartları ise şu şekildedir;

 • el araç alacak olan kişiler için kasko bedeli baz alınır.
 • Düzenli geliri olan kişiler taşıt kredisi alabilir.
 • Teminat olarak ise araç rehin işlemleri yapılması gerekmektedir.
 • Taksitler ile geri ödeme imkanı bulunur.
 • Kullanım oranları fatura bedeli üzerinden belirlenmekte olup otomobilin fatura bedeli üzerinden 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için % 70, 50.000 TL’yi aşması durumunda % 50 oranında kredi kullanılır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  10 Bin TL Gelir Belgesiz Şartsız Kredi Veren Bankalar (İnternet Bankacılığı Kredi Başvurusu)

Gerekli Olan Evraklar:  Nüfus cüzdanı ve fotokopisi, gelir belgesi gerekli olan evraklar arasında yer alır. 2. El taşıt kredisi almak isteyenler Vakıfbank taşıt kredisi başvuru için gerekli belgeleri hazırlamalı.

 • Maaşlı çalışanlardan maaş bordrosu, iş yerinden onaylı net maaş tutarını gösteren belge, serbest meslek çalışanları için vergi levhası.
 • Firma ortağı olanların ticari sicil gazetesinde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi ve vergi levhasını da hazırlaması gerekiyor.

Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranı % 1,45 olarak belirlenmiştir. Gerekli olan başvuru evraklarının tamamlanması ile beraber 3 ay – 48 ay Vakıfbank taşıt kredisi vade seçenekleri değerlendirilerek kredi çekilebilir.

İş Bankası

Taşıt kredisi için başvuruda bulunacak olanların öncelikle İş Bankası şubelerine uğraması gerekiyor. Bunun dışında internet bankacılığı ya da telefon şubesini kullanarak da İş Bankası taşıt kredisi için başvuruda bulunulabilir. Başvuru için gerekli olan evraklar;

 • Taşıt kredisi başvuru formu mutlaka eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Taşıt kredisi için istenilen belgeler arasında; T.C. Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi de mutlaka hazırlanmalıdır.
 • Sıfır kilometre alınacak olan araçlar için araca ait proforma faturasını da hazırlaması gerekir.
 • İkinci el araç almak adına ise aracı aldığınız kişiye ait olan en son motorlu araç ve trafik belgesi İş Bankası taşıt kredisi başvuru için istenilen evraklar arasındadır.

En az 1.000 TL ve en çok 200.000 TL kredi çekilebilir.  3 aydan 48 aya kadar İş Bankası vade seçenekleri değerlendirilerek bütçeye uygun kredi taksitlendirmesi ile taşıt kredisi alınabilir. İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı ise % 1, 45 olarak belirlenmiştir.

HSBC

İnternet üzerinden online olarak ön başvuruda bulunarak HSBC taşıt kredisi alınabilir. Bunun için gerekli olan birtakım evraklar vardır. Gerekli evrakların tamamlanması durumunda taşıt kredisi alınabilir.

Taşıt Kredisi Özellikleri: Aracın değerinin 100.000 TL üzerinde olduğu 0 km. taşıt alımlarında; 100.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, eğer 100.000 TL üzerinde ise %50 kredi olarak kullanılabiliyor.

 • el taşıt alacak kişiler kasko bedelini en fazla % 70 kredilerde kullanabilir.
 • En fazla vade seçeneği 48 aydır.
 • Uygun faiz oranı avantajı bulunur. Bunun yanı sıra erken ödeme, otomatik ödeme ve ara ödeme yapılabilir.
 • Taşıt kredisi için talepler kefilsiz değerlendirilmekte olup sadece araç rehin teminatı istenmektedir.
 • Kredili hayat sigortası ile güvence sağlanır. Kredi borcunuz da teminat altına alınır
 • Tek seferde ve düşük tutardaki sigorta prim ödemesi ise tüm kredi vadesi boyunca geçerlidir.
 1. el taşıt alımlarında kullanılacak olan taşıt kredilerinde taşıtın yaşı ve vade yıl sayılarının toplamı bankanın uyguladığı en yüksek vade seçenekleri geçerli olmak kaydı ile 8 yılı aşamaz.

Başvuru İçin Geçerli Olan Belgeler:  HSBC bankası üzerinden taşıt kredisi çekecek olan kişilerin ilk önce ön başvuruda bulunmaları daha sonra HSBC taşıt kredisi başvuru için gerekli olan belgeleri hazırlamaları gerekiyor.

 • Başvuru formunun eksiksiz ve düzgün bir şekilde doldurulması şarttır.
 • C. uyruklu olan kişilerin; T.C nüfus cüzdanı, T.C sürücü belgesi ya da pasaport, yabancı uyruklu kişiler için ise pasaport ve oturma izni belgeleri de gerekmekte.
 • Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, antetli kağıda düzenlenmiş olan firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi ve satın alınacak aracın proforma faturası istenilmekte.
 • Bunun yanı sıra başvuru formunda belirtilen ev adresine ait son dönem elektrik, su, doğal gaz ya da cep telefonu faturasının aslı da hazırlanmalı
 • Son aya ait olan SGK bildirgesi de gerekli olan belgelerdendir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019 (Kesin Verenler)

Bunun dışında talep edilen belgelere ek olarak teminatlarda istenebilir. Kefil istenmesi durumunda ise talep edilen belgelerin aynısı kefil olacak kişiler için de geçerlidir. HSBC taşıt kredisi faiz oranları % 1, 70 olarak hesaplanmıştır. En az 1.000 TL en fazla da 200.000 TL kredi çekilebilir. HSBC taşıt kredisi vade seçenekleri ise 3 aydan başlar 48 aya kadar uzanır.

BankPozitif

Bankpozitif müşterilerine Bankpozitif taşıt kredisi hizmetini de sağlıyor. Taşıt kredisi alacak olan kişilerin öncelikle gerekli olan evrakları tamamlamaları gerekmekte. Bankpozitif taşıt kredisi başvuru için istediği belgeler;

 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet belgesi kredi başvuru adına istenilen belgelerdendir.
 • Şirket ortakları ise; vergi levhası ve kuruluş ilanı fotokopisini hazırlamalıdır.
 • Ücretli çalışanlar gelir durumunu gösteren; maaş bordrosu ya da net maaşını gösteren çalıştığı iş yerince onaylanmış belge hazırlamalıdır.
 • Elektrik, doğal gaz, cep telefonu faturası, ikametgah belgesi, su faturası vb. belgelerin son döneme ait olarak taşıt kredisi alacak olan kişilerin ya da aileden biri adına verilmesi gerekiyor.

Bankpozitif taşıt kredisi vade seçenekleri ise 3 aydan 48 aya kadar uzanır. Bütçenize uygun vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. En az 1.000 TL, en fazla ise 1.000.000 TL kredi tutarı bulunur. Bankpozitif taşıt kredisi faiz oranları %1,49 olarak belirtilir.

Yapı Kredi

Taşıt kredisi almak isteyenler Yapı Kredi taşıt kredisi için istenilen evraklar ile beraber en yakın Yapı Kredi şubesine uğrayarak başvuruda bulunabilir. Yapı kredi taşıt kredisi başvuru için kişilerin hazırlaması gereken evraklar ise;

 • Taşıt kredisi için kişilerin mutlaka nüfus cüzdanı fotokopilerini hazırlaması gerekiyor.
 • Kira geliri olanların ise tapu ve kira kontratı sözleşmesini hazırlayarak teslim etmesi gerekir.
 • Emekli olan kişilerin emekli maaş cüzdanlarının fotokopisini mutlaka hazırlamaları şarttır.
 • Son iki aya ait güncel maaş bordrosunun biri ya da antetli kağıda yazılmış olan şirket yetkilileri tarafından düzenlenmiş maaş yazısı
 • Elektrik, su, doğalgaz vb. belgelerin son üç ay içinde temin edilmesi
 • Yine son 3 aya ait ikametgah kağıdı
 • 0 km araçlar adına şirketin verdiği fiyat teklifi ve faturası
 • İkinci el taşıtlar için se araç ruhsatı ve noterde düzenlenmiş olan alım satım belgesi ( son 15 gün içinde alınmış olan)

3 – 48 ay Yapı Kredi taşıt kredisi vade seçenekleri üzerinden taşıt kredisi alınabilir. %1, 46 olarak Yapı kredi taşıt kredisi faiz oranları belirtilmiştir.

TEB

TEB bankası taşıt kredisi için 3- 48 ay TEB taşıt kredisi vade seçenekleri ile hizmet veriyor. En az 1.000 TL, en fazla ise 1.000.000 TL kredi tutarı belirtilir. Taşıt kredisi alacak olan kişilerin öncelikle gerekli olan evrakları hazırlamaları gerekiyor.

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar: Kredi için gerekli olan evrakların başında T.C kimlik fotokopisi gelir. Bunun yanı sıra TB taşıt kredisi başvuru yapacak olan kişiler; gelir bildirgesi, elektrik, doğal gaz, su faturası vb. belgeleri de hazırlamalı. Emekli olan kişilerin ise emekli maaş cüzdanları istenilen belgeler arasında yer alır.

Eğer 0 km araç alınacak ise; TEB taşıt kredisi için araç adına şirketin sunduğu fiyat ya da fatura gereklidir. %1, 45 TEB taşıt kredisi faiz oranları ile taşıt kredisi çekebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.