Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (En Düşük Faiz, En Uzun Vade)

 
Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (En Düşük Faiz, En Uzun Vade)
 

Kısa vadeli ve düşük tutarlı olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak adına kullanılan bir kredi türüdür. Tüketici kredisi olarak da adlandırılır. Evlilik kredisi, eşya kredisi, tatil kredisi, eğitim kredisi gibi alt kategorilere ayrılır. Uygun faizli ihtiyaç kredisi alabilmek için gerekli olan şartlara uyum sağlanmalıdır.

   

En uygun ihtiyaç kredisi alarak tatile gidebilir ya da eşya satın alabilirsiniz. Bunun dışında ise uzun vadeli ihtiyaç kredisi alarak evlilik için ihtiyaç duyacağınız şeyleri karşılamanız mümkün olur. Çeşitli bankalar üzerinden kredi notunuz hesaplandıktan sonra kefilsiz ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

T.C Ziraat Bankası

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvuru için belgeler hazırlandıktan sonra oldukça kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alınabiliyor.

 • Banka formunun dikkatlice doldurulması şarttır. Başvuru formu banka çalışanı tarafından verilir ve şubede doldurulur.
 • Bunun yanı sıra nüfus cüzdanı, pasaport fotokopisi ve sürücü belgesi de gerekli olan evraklardandır.
 • Çalışma durumunu gösteren gelir belgesinin de mutlaka hazırlanması gerekiyor. Ücretli çalışanlar için işveren tarafından düzenlenip onaylanmış ve net ücretleri gösteren maaş belgesi istenilen evraklar arasında.

Ziraat bankası vade seçenekleri en uygun olan bankalardan biridir.  Bu göre 48 aya kadar vade ile ihtiyaç kredisi alınabilir.  Ziraat bankası faiz oranları da oldukça düşüktür. %1,34 faiz oranı ile ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz.

Vakıfbank

11 Ocak 1954 yılında Ankara’da kurulan Vakıfbank ihtiyaç kredisi için gerekli olan evrakların tamamlanması gerekiyor. İstenen belgeler;

 • Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor.
 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi de gerekli olan evraklar arasındadır.
 • Gelir durumunu gösteren belgenin de ibraz edilmesi gerekmekte.
 • Eğer ücretli çalışan iseniz maşanızın üzerinde kısıtlama olmadığına dair kurum yazısının olması şarttır.
 • Emekli olanların ise onalı maaş hesaplarının ekstresi isteniyor.
 • İkametgah belgesi ve elektrik, doğalgaz, su vb. faturalardan birinin fotokopisi de istenmektedir.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı için 10.000 TL alacak olanlara belirtilen faiz %1,30. Faiz tutarı ise 4,281,23 TL’dir. En az 3 ve en çok 48 aya kadar vade seçeneği ile ihtiyaç kredisi alınabiliyor.  En az kredi tutarı 1.000 TL olmakla beraber en çok 90.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alınabiliyor.

Halk Bankası

1933 yılında kurulan Halk bankası evlilik, taşıt, eşya ya da tatil gibi ihtiyaçlarınız adına sizlere ihtiyaç kredisi sunuyor. Halkbank ihtiyaç kredisi başvuru yapmak adına online olarak Halkbank sitesini kullanabilirsiniz. Bunun dışında ise müşteri hizmetleri aranarak da başvuruda bulunabilir. Kişiler Halkbank ihtiyaç kredisi başvuru için gerekli olan evrakları da hazırlamalı.

Gerekli Olan Belgeler: TC Kimlik belgesi ya da bunun yerine de kullanılabilecek sürücü belgesi, pasaport.

 • Gelir belgesi; son iki aya ait maaş bordrosu. Şirket tarafından antetli kağıda yazılmış olan gelir yazısı da maaş bordrosu yerine kullanılabilir.
 • Son vergi levhasının fotokopisi ise serbest meslek sahiplerinin hazırlaması gereken belgeler arasında yer alır.

Halk bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları özel sektör ya da kamu çalışanları için örneğin 10.000 TL kredi alınacak ise faiz oranı % 1, 35 olarak hesaplanmıştır. Faiz tutarı ise 4.463.74 TL’dir. Halk bankası ihtiyaç kredisi vade seçenekleri değişiklik göstermektedir. Minimum 3 ay maksimum 48 aya kadar vade seçeneği ile ihtiyaç kredisi alınabilir.  

QNB Finansbank

Finansbank müşterisi olanlar Finansbank ihtiyaç kredisi alabilmek adına öncelikle başvuruda bulunmalıdır.

 • C. Kimlik numarasının 5030’ a gönderilmesi ile başvuruda bulunulabilir.
 • Bunun dışında ise online olarak Hemen Başvur butonuna tıklayarak da internet üzerinden başvuruda bulunmanız mümkün olacak.
 • Finansbank Şubeleri üzerinden de ön başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür.
 • Ön başvurunuzun olumlu olması durumunda ise Finansbank ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurarak kesin olarak ihtiyaç kredisi almaya hak kazanmış olursunuz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tavuk Çiftliği Kurmanın Maliyeti (Tavuk Çiftliği Kredisi)

Başvuru İçin Gerekli Olan Evraklar: Kimlik belgesi, adres belgesi, su, elektrik, doğalgaz, cep telefonu hattı faturalarından biri, gelir belgesidir. İstenilen tüm evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekiyor.

Örneğin 10.000 TL ihtiyaç kredisi alacaklar için belirtilen Finansbank ihtiyaç kredisi vade seçenekleri en az 1 aydan başlamak üzere 48 aya kadar veriliyor. Bunun için belirtilen Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,33’ tür. Faiz oranı genellikle müşterinin skoruna göre de değişiklik gösterebilir.

48 ay vade için belirtilen aylık taksit tutarı 299,80 TL iken toplam geri ödeme tutar ise 14.390.77 TL’dir.

Yapı Kredi

1994 yılında ilk ulusal çaplı özel banka olarak kurulan Yapı Kredi müşteri odaklı anlayış ile hareket eder. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi alarak evliliğinizi daha rahat yapabilirsiniz. Bunun için ise Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faiz oranları araştırılmalıdır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesini

 • Son iki aya ait olan güncel maaş bordrosundan biri. Bunun dışında antetli kağıda şirket yetkilisi tarafından yazılmış maaş yazısı ve yetki belgesi gerekli olan belgeler arasında yer alır.
 • Ücretli çalışan kişilerinse son vergi levhasının fotokopisini mutlaka hazırlaması gerekmektedir.
 • Emekliler ise maaş cüzdanlarını ve fotokopisini hazırlamalı.
 • Kira geliri var ise topu fotokopisi de isteniyor.

Doğalgaz, su, elektrik faturaları ve 3 ay içinde düzenlenmiş olan fatura ve aslı istenilen evraklar arasında. Bunun dışında ise 3 ay içinde alınmış ikametgah belgesi de Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvuru için gerekli olan belgeler arasındadır.

Nasıl Başvurulur: Öncelikle kişilerin internet üzerinden kredi şimdi ile başvuruda bulunmaları gerekiyor. Sms ile de başvuruda bulunmanız mümkün olacak. En yakın yapı Yapı Kredi Şubesi’ni de ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun dışında iletişim hattı üzerinden de başvuru sağlanabilmekte. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi vade seçenekleri değişiklik göstermektedir.

Denizbank İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyaçlarınız içi 1.04 ile başlayan en uygun faiz oranları ile 48 aya kadar varan taksitler sonucunda kolaylıkla alabilirsiniz. Öncelikle kredi için başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Başvuru: Kişiler eğer Denizbank ihtiyaç kredisi almak istiyorsa ise; sadece T.C. kimlik numarası ve cep telefonu üzerinden başvuruda bulunabilir. Bunun için Denizbank sitesine girerek hemen başvur butonuna tıklamanız yeterli olacak. Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları; Örneğin 10.000 TL ihtiyaç kredisi alacak olanların geri ödemeleri için 48 ay zamanları vardır.  Aylık faiz oranı da 1.74 civarında olup taksit tutarı 539.07, 405.55, 339,97, 180.49 olarak hesaplanmıştır.

Denizbank ihtiyaç kredisi başvuru yapıldıktan sonra; onaylı ihtiyaç kredisi, internet ya da mobil üzerinden mobil bankacılık şubesindeki krediler menüsü altında yer alan ihtiyaç kredisi seçeneği ile tüm belgeler onaylandıktan sonra anında Denizbank Şubesi’nden kredinizi kullanmanız mümkün olacak.

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil olmak üzere tüm günler 09.00 ve 21.00 saatleri arasında ihtiyaç kredisi kullanılabilir.

Gerekli Olan Evraklar;  Çalışanların son iki aya ait maaş bordrosu hazırlamaları ya da şirket sahibi tarafından yazılmış olan maaş yazısı, maaşın kesintiye uğrayıp uğramadığını gösteren belge, emekli olanların ise emeklilik tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi hazırlamaları gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çiftçiler İçin Tarım Aletleri Kredisi (Pulluk Ve Diğer Ekipmanlar İçin)

Bunun yanı sıra 1 ay içinde alınmış olan gelir yazısı ile imza sirküleri de istenilen belgeler arasındadır. Eğer kredi başvurusunda bulunan kişi şirket sahibi ise; güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesini de mutlaka hazırlaması gerekiyor. Güncel işletme hesap özeti de kişilerin hazırlaması gereken evraklar arasındadır. Tüm evraklar tamamlandıktan sonra kredi çekilebilir.

ING Bank

ING Bank kişiye özel faiz oranlı ihtiyaç kredisi almak adına öncelikle başvuruda bulunmanız gerekiyor. ING bank ihtiyaç kredisi almak isteyenler internet üzerinden online olarak ön başvuruda bulunmalı. Bunun için adınız, soyadınız, e-posta adresiniz ve cep telefonunuz ile başvuruda bulunabilirsiniz. ING Bank ihtiyaç kredisi başvuru için;

 • Sürücü belgesi kredi çekecek kişiler için istenilen evraklar arasında. Bunun dışında pasaport belgelerini hazırlamaları gerekiyor.
 • Yabancılar ise; pasaport, oturma izni belgesi, son 3 aya ait ikametgah belgesi ya da elektrik, doğalgaz ve su vb. faturaları hazırlamaları şart.
 • Bu belgelere ek olarak ise çalışma durumuna göre de belge hazırlamaları gerekiyor.
 • Ücretli çalışan kişilerin ise son aya ait maaş bordrosu aslı ya da imza sirkülerinin olduğu maaş yazısını hazırlaması şart. Özel sektör çalışanlarının ise mutlaka SGK belgelerini hazırlamalı.
 • Emekli olan ve kredi çekmek isteyenlerin ise sosyal güvenlik kurumunca düzenlenmiş olan kimlik belgesi, gelirlerini belgeleyen banka hesap hareketlerinin kaşe ya da imzalı aslı da istenilmekte.
 • Gerçek kişiliğe sahip olan tacirler ve serbest meslek çalışanları; son yıla ait vergi levhası fotokopisi, üyelik belgesi fotokopisi ve vergi dairesi onaylı son yıllara ait hesap vaziyeti özetini hazırlamalıdır.

Tüzel Kişiliği Olan Firma Ortaklarından İstenen Belgeler:  Son yıla ait noter onaylı imza sirküleri, son yıla ait vergi levhası fotokopisi, son iki yıla ait bankaların kredi işlemlerine ilişkin yönetmelik esaslarına uygun olarak temin edilmiş olan bilanço ve gelir tabloları ile son dönem detay mizanı istenilen belgelerdendir. Bunun yanı sıra şirket ana sözleşmesini ve ortaklık yapısını gösteren ticaret sicil gazetesi de istenilen evraklar arasında yer alır.

Çiftçiler İçin: Bunlara ek olarak çiftçilik belgesi istenilmektedir. ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları ise %1,39 olarak belirlenmiştir. Minimum 2.000 TL, maksimum 50.000 TL kredi alınabilir. ING Bank ihtiyaç kredisi vade seçenekleri En az 3 ay vade en fazla ise 48 aya kadardır.

Garanti Bankası

Türkiye’nin en büyük ikinci bankası olan Garanti, 1946 yılında Ankara’da kurulmuştur. İhtiyaç kredisi almak için Garanti Bankasını tercih edenlerin öncelikle Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvuru işlemlerinde bulunması gerekir. Gerekli olan evraklar;

 • C. kimlik fotokopisi, ücretli çalışanların bordro ya da gelir yazısını hazırlamaları gerekiyor. 2 aydan eski olmayan güncel bordro ya da SGK sicil no, iş yeri sicil no, aylık net ücret ve maaşta kesinti olup olmadığını gösteren belge.
 • Emeklilerin ise emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahis belgesi ya da emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı istenilen belgeler arasında yer alır.
 • Şahıs şirketi sahibi olanların firma belgeleri, güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesinin yanı sıra güncel işletme hesap özetini de hazırlamaları gerekir.
 • Sermaye şirketi ortağı olanların firma belgeleri, güncel vergi levhası ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesini hazırlamaları şart.
 • Kira geliri sahibi olanların ise kire belgeleri; kiraya konu gayrimenkul tapusu, 2 aydan eski olmayan kira tahsilatına ilişkin belge, 2 yıldan eski olmayan kira kontratı istenilmektedir.
 • Faiz geliri sahibi olanların hesap cüzdanı istenilen belgeler arasında yer alır.
 • Çiftçilerin ise çiftçilik belgesi ve zirai kazancı gösterir belgesi de istenilen belgeler arasında yer alır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İş Bankası Bireysel Emeklilik (Başvuru, Cayma Hakkı, Birikim Sorgulama)

3 aydan 48 aya kadar varan Garanti Bankası ihtiyaç kredisi vade seçenekleri ile en az 1.000 TL en fazla ise 500.000 TL ihtiyaç kredisi alınabilir. Garanti bankası faiz oranı ise %1,84 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi alabilmek adına başvuru formunun da eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor.

HSBC

Öncelikle HSBC şubesi üzerinden online olarak HSBC ihtiyaç kredisi için başvuru yapılmalı. Başvuru formu oldukça kolay bir şekilde doldurulmalıdır. Daha sonra ise HSBC ihtiyaç kredisi başvuru için gerekli olan evrakların tamamlanması gerekiyor.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar: Kimlik belgesi ( Türk uyruklu gerçek kişiler için T.C nüfus cüzdanı, T.C sürücü belgesi, pasaport, yabancı uyruklu olanlardan ise pasaport ve oturma izni belgesi istenir.)

 • Gelir belgesi de hazırlanması gereken evraklar arasında yer alır. Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıda düzenlenmiş ise imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası istenilmektedir.
 • Serbest meslek sahiplerinden ticaret sicil gazetesi, başvuru formunda belirtilen ev adresine ait son dönem elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturası, son aya ait SSK bildirgesinin de mutlaka hazırlanması gerekiyor.

Talep edilen kredi koşullarına ek evraklar da istenebilir. Kefil istenmesi durumunda ise aynı belgelerin kefil içinde hazırlanması şarttır.  HSBC İhtiyaç kredisi faiz oranları %1, 52 olarak belirlenmiştir. HSBC ihtiyaç kredisi vade seçenekleri ise 3 aydan 48 aya kadardır. En az 500 TL ve en fazla 40.000 TL ihtiyaç kredisi için HSBC Bankasını tercih edebilirsiniz.

İş Bankası

Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan İş Bankası 26 Ağustos 1924 tarihinde kurulmuştur. İş Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli olan evraklar tamamlandıktan sonra ihtiyaca yönelik krediler vererek hizmetlerini sürdürmektedir. Öncelikle müşteri temsilcisi tarafından verilecek olan kredi başvuru formunun dikkatli ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor. Bunun dışında;

 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisinin aslı
 • Gelir durumunu gösterir belge istenilen evraklar arasındadır.
 • Ücretli çalışanlar; 2 aydan eski olmamak koşuşu ile güncel bordro, SGK sicil no gibi belgeleri tamamlamalı. Bunun yanı sıra maaşta kesinti olup olmadığını gösteren belgenin de son bir ay içinde alınmış olması şart.
 • Faiz geliri olanların ise başvuru tarihinden sonra alınmış faiz geliri belgesi ve çiftçilerin de zirai kazancını gösteren belgeleri hazırlamaları gerekli.
 • Sermaye şirketi ortağı olanların firma belgeleri yani güncel vergi levhası ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesini hazırlamaları gerekli.
 • Emekli olanlar ihtiyaç kredisi alabilmek adına emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi hazırlamalı. Bunun yanında emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı da gerekli olan evraklar arasındadır.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvuru yapmak adına bu belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanması gerekmektedir. Eğer kredi başvurusunda bulunacak olan kişi kira geliri sahibi ise kiraya konu gayrimenkul tapusu da hazırlamalıdır. İş Bankası ihtiyaç kredisi vade seçenekleri 3 aydan başlayıp 48 aya kadar uzar. İhtiyaç kredisini en az 3.000 TL, en fazla ise 250.000 TL kadar alabilirsiniz. İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı ise 1,54 olarak belirlenmiştir.  Örneğin 10.000 TL kredi alacak kişilerin aylık ödemesi 316 TL olup toplam ödemesi ise 15.221.32 TL olarak hesaplanır. Diğer masraflar ise 52.50 TL olarak belirlenmiştir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.