Düğün Salonu Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır (Kosgeb Desteği)

 
Düğün Salonu Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır (Kosgeb Desteği)
 

Bilindiği gibi düğün salonu açmak günümüzde oldukça karlı bir iş seçeneğidir ve düğün sektörü doğru adımlar atıldığı takdirde oldukça fazla gelir getiren, halk arasında “ölmeyecek sektörler” olarak nitelendirdiğimiz bir sektördür. Dolayısıyla yeniliklere açık ve sürekli gelişme gösterebilecek karlı iş seçenekleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bunun nedeni hemen hemen her insanın hayatında en az bir kere evleniyor olmasıdır. Evlenme düğünlerinin yanı sıra sünnet düğünleri için de ailelerin düğün salonu arayışına girdiğini bilmekteyiz. Bu sebepten dolayı da düğün salonlarının hemen hemen hiçbir zaman boş kalmadığını, insanların düğün salonlarından gün almak ve rezervasyon yaptırabilmek için aylar öncesinden düğün salonu arayışına girdiğini söylemek yanlış olmaz.

   

Hemen hemen her işyerinde olduğu gibi düğün salonu açmak için maliyet belirlemede açmak istediğiniz düğün salonunun büyüklüğünü de göz önünde bulundurup, ona göre bir maliyet belirlemelisiniz. Sonrasında ise düğün salonu açmak için gerekli şartlar nelerdir, öncelikle onları bilmeniz gerekir. Ancak yatırım yapmak ya da iş kurmak isteyen hemen hemen her insanın iş fikri olarak düğün salonu açma seçeneğini değerlendirebilir. Şehir merkezinde ya da şehir merkezine uzak bir salon satın almayı düşünebilirsiniz, arsasını kendiniz satın aldığınız salonu kendiniz inşa edebilirsiniz, kır düğün salonu projeleri üzerinde durabilirsiniz, ya da prefabrik bir yapı satın alıp/inşa edip düğün salonunuzu orada açmayı düşünebilirsiniz. Prefabrik düğün salonu maliyeti diğer seçeneklere oranla daha düşük bir maliyet olacaktır, bunu da göz önünde bulundurmanızı sizlere tavsiye edebiliriz. Ancak standart bir düğün salonu açmak isteyenlerin ortalama 250.000 TL’yi gözden çıkarmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Çok katlı ya da lüks bir düğün salonu sahibi olmak isteyenler ise herhangi bir üst sınır bulunmamakla birlikte 250.000 TL’den fazla sermayeye ihtiyaç duyacaklarını bilmeliler. Bunun yanı sıra sadece düğün salonu değil, herhangi bir işyeri açma durumunda bile sadece banka kredisi ya da KOSGEB desteği ile değil, kendi birikimlerinin üzerine alacakları finansman desteği ile bu yola çıkmalarını öneriyoruz.

 

Akbank Proje ve Yatırım Kredisi

Akbank, işyeri kredisi olarak Proje Yatırım Kredileri adı altında işyeri açmak isteyip de yüksek tutarlı nakit ihtiyacı olan KOBİ’lere kredi olanağı sağlıyor. Bu kredi ile birlikte isterseniz varolan bir ticari gayrimenkule yatırım yapabilir; isterseniz de istediğiniz lokasyonda herhangi bir arsayı bu amaç doğrultusunda satın alıp, işyerinizi yani açmak istediğiniz düğün salonunuzu sıfırdan kendiniz inşa edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alabilme Şartları Nelerdir? (Teşvik Kredileri Alma Şartları)

 

Akbank; İşyeri ya da İşyeri Yenileme/Bitirme Kredisi’nde 10 yıla kadar finansman desteği sunarken, Ticari Arsa Alım Kredisi’nde 5 yıla kadar uzun vadeli finansman desteği sağlayabilmektedir. Üstelik 1 yıl sonra geri ödemeye başlayabiliyorsunuz. Akbank kredi tutarını ekspertiz değerinin %50’si olarak belirlemiş, yani açmak istediğiniz düğün salonunun büyüklüğüne ya da maliyetine göre belirlenen ekspertiz değerinin %50’si oranında kredi çekebiliyorsunuz.

 

Vakıfbank İşyeri Edindirme Kredisi

Vakıfbank işyeri alımlarına yönelik “İşyeri edindirme kredisi” adı altında uygun vade ve uygun faiz oranlarıyla kredi seçeneği sunuyor. Üstelik vade ve ödeme seçenekleri için ihtiyacınıza yönelik ödeme planı oluşturma avantajı da sağlamakta. Düğün salonu açmak isteyen girişimci ya da yatırımcıların Vakıfbank’ın bu kredisi için ihtiyaç duydukları kredi tutarı konusunda detaylı bilgiyi bankaya başvurarak edinmeleri gerekmektedir.

 

QNB Finansbank Taksitli Ticari Kredi

Bu kredi seçeneği ile maksimum 1.000.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Düğün salonu açmak için kredi arayışında olanlar QNB Finansbank’ın 120 Ay Vadeli İpotek Teminatlı Taksitli Ticari Kredi”sini inceleyebilir. Kredi teminatı için işyeri, konut ya da arsa kabul edilebilmektedir. Maksimum kredi vadesi 120 ay olup, sahip olduğunuz işyerinin ekspertiz değerinin %75’ine, arsa’nın da ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Başvuru ve daha detaylı bilgi için en yakın QNB Finansbank şubesine müracaat edebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Bireysel İşyeri Kredisi

Ziraat Bankası, işyeri olarak kullanılma amacıyla gayrimenkul alımlarında ve arsa alımlarında bireysel işyeri kredisi ile finansman desteği sağlamaktadır. 120 aya kadar vade seçeneği olan bireysel işyeri kredisi ile satın almak istediğiniz işyerinin ekspertiz tutarının %75’i kadar kredi kullanma imkanınız bulunmakta. Ancak Ziraat Bankası’nın bu krediyi kullanabilmeniz için bir şartı var. Satın aldığınız işyeri ipoteği karşılığında, gerekli görülen dudrumlarda daa ek teminat göstermek koşulu ile bu krediden faydalanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Düşük Faizli KOBİ Kredisi Veren Bankalar (Kobi Kredisi Kampanyaları)

Bunlara ek olarak kredi vadesi süresince hayat, işyeri ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

 

Halkbank Eşit Taksitli Krediler

Sahip olmak istediğiniz işyerinin yatırım finansmanı ihtiyaçları vade sonuna kadar sabit faizli ve eşit taksitli olarak sağlanabilmektedir. Bu kredi ile aylık olarak eşit taksit ya da 3-6 ayda bir eşit taksit imkanından yararlanabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.