Düğün Kredisi Veren Bankalar Hakkında (Evlilik Kredisi Veren Bankalar)

 
Düğün Kredisi Veren Bankalar Hakkında (Evlilik Kredisi Veren Bankalar)
 

Bir aile kurmak ve bu güzel anı sevdikleriyle paylaşmak isteyen kişilerin ekonomik olarak toplu bir desteğe ihtiyaç duymalarında, bunu en kolay biçimde karşılayacakları nokta, düğün kredisi  veren bankalar aracılığıyla evlilik kredisi çekmek olacaktır. Diğer kredi türlerine göre, düğün ya da evlilik kredisi çok daha avantajlıdır. Düğün ya da evlilik kredisi adında geçen kredi türü, bankalar tarafından genel olarak düğün mevsimi olarak geçen nisan ile eylül ayları arasında sunulmaktadır. Yeni çiftler için son dönemlerde bankalar tarafından uygulana bir diğer ayrıcalık da geri ödemede sadece çekilen ana paranın ödenecek olmasıdır. Düğün – evlilik kredisi veren bankalar hakkında bilgi vermek gerekirse;

   

Garanti Bankası evlilik kredisi; 48 aya varan vade imkanıyla sunulmaktadır. Evliliğin ilk 3 ayında geri ödeme yapılmaksızın, 3 ay ödeme erteleme avantajı bulunmaktadır. Faiz oranı ise talep edilen kredi miktarına göre belirlenmektedir. 1.000 TL ile 25.000 TL arasındaki kredi taleplerine % 1.59; 25.000 TL – 50.000 TL arasına % 1.49 ve de 50.000 TL – 75.000 TL arasına % 1.39 faiz oranı uygulanmaktadır.

Vakıfbank Evlilik Kredisi; son derece uygun faiz oranlarıyla kredi imkanı tanımaktadır. Ödeme şekillerinin değişken aralıklarla ya da 3 aylık dönemlerle ödenmesi imkanını sunmaktadır. Vade süresi ise 3 ay ile 48 ay arasında değişmektedir. Uygulanan faiz oranı ise % 1.35 olmaktadır.

Bankaların Sunduğu Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar aracılığıyla kredi çekilerek, düğün ve evlilik masraflarının toplu halde, kolay bir şekilde karşılanması sağlanmaktadır. 2016 Nisan ayı ile birlikte uygulanmaya başlayan devlet destekli düğün kredisi uygulaması, çeyiz yardımı olarak da geçmektedir. Çiftler bu uygulamadan yararlanmak için bankalara ayrı ayrı başvuruda bulunabilirler. Bir kişiye çeyiz yardımı olarak verilen ücret 5.000 TL’dir. Bir çift toplamda 10.000 TL çeyiz yardımı alabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Senetle Altın Satın Alma İmkânı Var Mıdır? (Elden Taksit Satış Yapan Kuyumcular)

Devlet destekli düğün kredisi anlaşmalı bankalar aracılığıyla alınabilmekte ve bunun için de kredi alınacak bankaya çeyiz hesabı açtırılması gerekmektedir. Geri ödeme açılan bu hesaba üç yıl süresince yapılır. En az 105 TL olacak şekilde yapılan ödemelerin üst limiti de 1000 TL olmaktadır.

2018 Yılı Faizsiz Evlilik Kredisi İçin

Evlilik kredisi 2018 yılında faizsiz olarak veren bankalar aracılığıyla yararlanılabilir. Evlilik kredisinden devlet destekli olarak ve hiçbir faiz oranı bedeli ödemeden yararlanılabilmesi için;

  • Üniversite mezunu başvuru sahiplerinin 26 yaşında olması,
  • Üniversite mezunu olmayanların 18- 24 yaşları arasında olması,
  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası kapsamında herhangi bir ağır suça çarptırılmamış olması, gerekmektedir.

Herhangi bir faiz oranı olmadan,  5.000 TL’lik çeyiz kredisi başvurusu için yukarıdaki şartları taşımak gerekmektedir. Bu şartları taşıyan kişiler; faizsiz evlilik kredisi 2018 yılı içinde bankalara başvuruda bulunabilir, 3 yıl boyunca çok rahat bir şekilde geri ödeme yapabilirler.

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Devlet tarafından sunulan faizsiz kredi imkanından yararlanmak için Ziraat Bankası evlilik kredisi başvurusu yapılabilir. Devlet desteğiyle birlikte, düğün kredileri içinde en avantajlı imkanlara sahip bankalardan biri de Ziraat Bankası’dır. Banka aracılığıyla devlet destekli kredi çekliebileceği gibi, bankanın kendi imkanlarıyla sunduğu evlilik kredisi avantajlarından da yararlanılabilinir. Hem devlet destekli hem de avantajlı evlilik kredisi imkanı tanıyan diğer bankalar;

  • QNB Finansbank evlilik kredisi ve devlet destekli düğün kredisi,
  • Halkbankası evlilik kredisi ve devlet destekli, faizsiz düğün kredisi, olmaktadır.

Bankaların kendi evlilik kredisi kampanyaları detaylı olarak incelendikten sonra, banka şubeleri, ATM’leri, telefon ya da internet bankacılığı kullanılarak, başvuru yapılabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.