Düğün Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır? (Evlilik Kredisi Başvurusu)

 
Düğün Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır? (Evlilik Kredisi Başvurusu)
 

Düğün kredisi, evlilik gibi hayatın en önemli dönemlerinden birinin ekonomik açıdan daha rahat bir şekilde atlatılmasına imkan veren bir kredidir. Acil nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için bankaların evlilik kredilerine başvuruda bulunulabilir.  Evlilik kredisinde, kişilerden özel bir şart aranmamaktadır. İhtiyaç kredisi kategorisinde değerlendirildiği için gelir belgesi ile başvuru yapmak yeterli olmaktadır. Kredi başvurularından olumlu bir yanıt alabilmek için gelir durumuna uygun krediler için başvuru yapılması ve kredi notunun yüksek olmasına dikkat edilmelidir.

   

Günümüzde özel bankaların hemen hemen hepsi evlilik kredisi hizmeti vermektedir. Devlet tarafından ise çeyiz hesabı hizmeti verilmektedir. Çeyiz hesabı ile devlet desteğinden yararlanabilmek için, belirli bir süre hesaba yatırım gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hesaba yapılan yatırımın süresine göre devlet tarafından katkı verilmektedir. Bu hesaplar, evlenme planı olmadan açılması gereken hesaplardır. Ani evlilik kararlarında bu katkılardan faydalanabilmek söz konusu değildir. Belirli bir süre hesaba yatırım yapma şartını sağlamayan kişilere devlet tarafından katkı ödenmeyeceği bilinmelidir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

En uygun düğün kredisi veren bankalar arasında, Garanti Bankası da bulunmaktadır. Garanti Bankası Evlilik Kredisi için banka şubelerine müracaat edilebilir. Bireysel İhtiyaç Kredisi kapsamında sunulan bu kredi ile evlilik ve balayı masraflarının karşılanması mümkün olabilmektedir. Bankadan kredi kullanımı, gelir durumu ve kredi notuna göre belirlenmektedir.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi yerine Çeyiz Hesabı hizmeti vermektedir. Devlet tarafından katkı almak isteyenler, Ziraat Bankası üzerinden Çeyiz Hesabı açarak yatırım yapmalıdır. Bu şekilde, geri ödemesi olmayan katkı elde edilebilir. Bankanın faizli kredilerinden faydalanmak isteyenler ise ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilirler.

Denizbank Evlilik Kredisi

Denizbank Evlilik Kredisi ihtiyacı, Bireysel İhtiyaç Kredisi kapsamında karşılanabilmektedir. Evlilik kredisi adı altında özel bir kredi bulunmamaktadır. İhtiyaç kredisi ile 36 aya kadar vade kullanmak mümkündür. 10.000 TL kredi için 1 yıla kadar olan vadelerde %1,43, 2 yıla kadar olan vadelerde %1,53, 3 yıla kadar olan vadelerde ise %1,63 faiz oranı uygulanmaktadır. Kullanılabilecek kredi üst limiti ise 55.000 TL’dir. Maaş hesabı Denizbank’ta bulunan kişiler, özel kredi imkanlarından faydalanarak daha düşük faiz oranları ile geri ödeme yapabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar 2019 (Faizsiz)

QNB Finansbank Evlilik Kredisi

QNB Finansbank Evlilik Kredisi yerine İhtiyaç Kredisi kullanılabilmektedir. QNB Finansbank, cep şube ve internet üzerinden gerçekleştirilen kredi başvurularına da kısa bir süre içerisinde onay verebilmektedir. 35.000 TL’ye kadar kredi kullanılabilir. İhtiyaç kredisi geri ödemesinde 3 ay erteleme imkanı da sunulmaktadır. Kredi faiz oranları, vade süresine göre %1.38 ile %1.86 arasında değişmektedir.

Akbank Evlilik Kredisi

Akbank Evlilik Kredisi hakkında bir hizmet bulunmaktadır. Düğün Kredisi adı altında sunulan bu hizmet, masrafsızdır. Krediye başvuru yapmak için en yakın Akbank şubesinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Bu kredi için 31 Ağustos’a kadar başvuru yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi, gerekli görüldüğü takdirde ikametgah belgesi, gelir belgesi ile kredi başvurusu yapılabilmektedir.  Maaş hesabı Akbank’ta olan kişilerin gelir belgesi getirmelerine gerek yoktur.

Vakıfbank Evlilik Kredisi

Vakıfbank Evlilik Kredisi, İhtiyaç Kredisi olarak kullanılabilmektedir. Taksitli İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yapılabilir. 48 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Ödeme planı aylık taksit, 3 ayda 1 taksit ya da değişken taksit şeklinde hazırlanabilmektedir.  Kredi kullanımında müşterilerin kredi notları dikkate alınmaktadır. Kredi kullanan kişilere Hayat Sigortası da yapılmaktadır. Teminat talep edilmektedir.

İş Bankası Evlilik Kredisi

İş Bankası Evlilik Kredisi adı altında  bir hizmet bulunmamaktadır. Bankadan evlilik ihtiyaçları için kredi kullanmak isteyenler, İhtiyaç Kredisi için başvuru yapabilir. Şubelere gidilerek, internet bankacılığından anında başvuru yapılarak ya da mobil uygulama kullanılarak, krediye sahip olunabilir.

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.