Denizbank Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Onay Nasıl Alınır)

 
Denizbank Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Onay Nasıl Alınır)
 

Denizbank telefondan kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin tercih edebileceği ilk adresler arasında yer almaktadır. “Cebimde Kredi” olarak verilen hizmet sayesinde, birkaç dakika içerisinde kredi başvuru yapmak ve onay almak mümkündür. Denizbank onaylanan kredi için ise son işlemlerin tamamlanması için şubelere kısa bir ziyaret gerekebilir. SMS bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinde hizmet sağlayabilen bankalar, kredi kullanma isteyenlerin ilk tercih ettikleri bankalar arasındadır. Denizbank ise, gelişen bankacılık uygulamalarına en kısa sürede ayak uyduran isimlerden birisidir. Acil ihtiyaçların giderilmesi için krediye ihtiyaç duyanlar ve hızlı bir şekilde kredi kullanmak isteyenler Denizbank “Cebimde Kredi” hizmetinden ya da Denizbank web kredi hizmetlerinden faydalanabilir.

   

Denizbank Cebimde Kredi

SMS ile anında Denizbank kredi başvurusu yapmak için “KREDİM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C Kimlik Numarasını 3280’e göndermek yeterlidir. Kredi başvurusuna 5 dakika içerisinde yanıt verilebilmektedir. Kredi başvurusundan onaylandıktan sonra herhangi bir evrak teslimine gerek kalmadan kimlik belgesi ile şubelere gidilebilir. Son işlemler tamamlandıktan sonra, kredi hemen hesaba aktarılmaktadır. Denizbank kredi hesaplama işlemi gerçekleştirmek isteyenler, bankanın resmi sitesi üzerindeki hesaplama araçlarını kullanabilir. Girilen bilgilere göre alınabilecek kredi tutarı gerçeğe yakın bir şekilde hesaplanabilmektedir.

Denizbank Cebimde Kredi Özellikleri

Pek çok banka SMS ile yapılan kredi başvurularında kredi limitini düşük tutmaktadır. SMS ile başvuru yaparak daha fazla kredi kullanmak isteyenler, Denizbank’ı tercih edebilir. Cebimde Kredi ile 55.000 TL’ye kadar kredi kullanılabilmektedir. Kredilerin geri ödemesinde 48 aya kadar taksit yapılabilmektedir. Başvuru sırasında kimlik belgesi dışında bir evrakın hazırlanmasına gerek yoktur. Gerekli durumlarda adres için fatura ya da adres kayıt belgesinin ibrazı istenebilir. SMS ile onay alındıktan sonra bankaya herhangi bir kefil gösterilmesi de istenmemektedir. Kimlik belgesinin hem aslı hem de fotokopisi istenmektedir.  Kredi başvuruları, hafta sonu da dahil olmak üzere, saat 9.00 ile 21.00 saatleri arasında gerçekleştirildiği takdirde hemen onay alabilmektedir.  Aksi takdirde bir sonraki iş gününe sarkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İş Bankası’ndan Günlük 5 TL’ye İhtiyaç Kredisi Kaç Ay Vadeli

Denizbank Cebimde Kredi Faiz Oranları

Denizbank resmi internet sitesi üzerinde, Cebimde Kredi faiz oranları hakkında 10.000 TL baz alınarak oluşturulmuş bir tablo bulunmaktadır. Bu tabloya göre kredi faiz oranı 12 ay vade için %1.94 olarak belirlenmiştir. 24, 36 ve 48 ay vade kullananlar ise %1.99 faiz oranına tabi tutulmaktadır. 48 ay vade ile ödenecek aylık taksit tutarı 352,29 TL’dir. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının %0.5’i olarak hesaplanmaktadır. Yine 48 ay vade için sigorta ve vergi dahil olmak üzere toplam ücret 218,44 TL’dir.

Cebimde Kredi Hakkında Önemli Detaylar

Bankalar, kredi ürünlerinde tek taraflı değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu nedenle, kredi şartlarında yer almasa bile bazı isteklerin yerine getirilmesi gerekebilir.  Cebimde Kredi kampanyasından onay mesajı almış ancak kredi kullanımına izin verilmeyen kişiler olabilir. Bu kişiler, bankanın son karar aşamasında kredi kullanımına uygun bulmadığı kişilerdir. Uygun bulunmama sebepleri arasında kredi notu, gelir durumu ya da geçmiş banka hareketleri bulunabilir. Cebimde Kredi, kefil istemeyen bir kredi türüdür ancak müşterinin profiline göre banka kefil getirilmesini isteyebilir. Kredi notu çok düşük olan ve gelir durumu kredi tutarı için uygun olmayanlardan genellikle kefil göstermeleri istenmektedir. Kefil seçiminde, kredi tutarına uygun bir geliri olan ve kredi notu yüksek olan kişiler tercih edilmelidir. Kefil istenebildiği gibi, gerekli görülen durumlarda müşterilerden belge talebinde de bulunulabilmektedir. Onaylanan kredisini iptal etmek isteyenler, aynı gün içerisinde iptal işlemini gerçekleştirebilirler. Aynı gün içerisinde iptal edemeyenler, kredilerini erken kapatarak kullandıkları gün kadar faiz ödemesi yapabilirler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.