Denizbank Konut Kredisi Özellikleri Hakkında Faiz Ve Vade Bilgisi

 
Denizbank Konut Kredisi Özellikleri Hakkında Faiz Ve Vade Bilgisi
 

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler, bankaların sunduğu konut kredisi hizmetinden yararlanabilirler. Konut kredisi hizmetini sunan bankalardan biri de Denizbank olmaktadır. Konut kredisine BDDK tarafından son yıllarda getirilen düzenlemeler sonucu, Denizbank konut kredisi hizmetinde en avantajlı bankalardan biri olmuştur. Denizbank, müşterilerine konut kredisi için en uygun faiz oranlarıyla hizmet vermekte; uzun vade seçenekleri ve müşterilerine özel oluşturdukları ödeme planları ile en çok tercih edilen bankalardan biri olmaktadır.

   

Denizbank Konut Kredisinde Deniz Mortgage Uygulaması

Denizbank kredi ürünlerinde, konut kredisi kapsamında Deniz Mortgage kampanyasını uygulamaktadır. Deniz Mortgage ile konut kredisinin daha avantajlı hale gelmesi hedeflenmiştir. Herkesin hayalindeki eve kavuşabilmesi için düşük faiz oranları uygulanmaktadır. Ödeme planları ise esnek ve kişiye özel oluşturulur. Yani ödeme planı oluşturulurken, kişinin ne kadar ve hangi zaman aralıklarında ödeme yapacağı göz önüne alınmaktadır. Ev kredisi çekmek isteyen kişiler için en büyük masraflardan biri de bankaların uyguladığı dosya masrafıdır. Denizbank aracılığıyla Deniz Mortgage uygulamasıyla kredi kullanıldığında, oldukça düşük bir tutarda dosya masraf ücreti kesilir.

Denizbank Deniz Mortgage İçin Başvuru Yöntemleri

Denizbank’ın Deniz Mortgage kredisi için diğer kredilerde kullanılan tüm başvuru yolları kullanılabilir. Bunlar; bankanın şubeleri, ATM’leri, mobil uygulaması, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı olmaktadır. Bu yöntemlerden biri tercih edilerek hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapılabilir. Başvuru yapılırken istenilen oranda kredi kullanılabilmesi için kredi notunun yüksek olmasına dikkat edilmelidir.

Başvuru yapıldıktan ve banka yetkilileri tarafından kredi kullanımı onaylandıktan sonra Denizbank konut kredisi için gerekli belgeler ile birlikte başvuru sahibine en yakın Denizbank şubesine gidilmesi gerekmektedir. Belge teslimatı ve karşılıklı kredi sözleşmesi imzalandıktan sonra kredi kullanımı gerçekleşir. Yapılan kredi sözleşmesi gereğince, diğer tüm bankalarda olduğu gibi Denizbank’tan kullanılacak kredi değeri, evin tüm değeri kadar olamaz. Evin değerinin belirli bir kısmı için kredi kullanılabilir. Alınacak evin değerinin belirlenmesi ve kullanılacak limite karar verilmesi için bir ekspertiz görevlendirilir. Ekspertiz gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra kullanılabilecek kredi tutarı ortaya çıkar. Ardından en fazla 3 iş günü içinde karar verilen kredi tutarı çekilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akbank Telefondan Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (Axess Ek hesap)

Deniz Mortgage Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Denizbank’ın sunduğu Deniz Mortgage kredisinden yararlanılmak istendiğinde 120 aya varan vade seçenekleri sunulmaktadır. Yani çekilecek tutar, 120 ay taksitlendirilebilir. Denizbank konut kredisi faiz oranları 2018 yılı içinse % 1.25’ten başlatılmıştır. Kullanılmak istenen kredi tutarı arttıkça faiz oranında da artış görülür. Yani 100 bin TL’lik konut kredisi taleplerinde % 1.25 faiz oranı uygulanırken, çekilmek istenen tutar 200 bin TL’ye çıktığı zaman uygulanacak faiz oranı da % 1.30 olacaktır. Kullanılmak istenen tutar ve uygulanacak faiz oranları hakkında daha detaylı bilgiye, başvuru kanalları üzerinden ulaşılabilir.

Kullanılacak kredi tutarına birtakım ekstra ücretler de eklenmektedir. Bunlar; uzman incelemesi masrafı, ipotek rehin ücreti ve BSMV tutarları olmaktadır. Çekilmek istenen kredi tutarına bu masraflar da dahil edildikten sonra kişiye özel taksitlendirme planı oluşturulur. Taksitlendirme sırasında ödemelerde aksama yaşandığı zaman Denizbank konut kredisi yapılandırma işlemi yapılır. Yapılandırma işlemi için konut kredisi taksitlerinin en az 3 adetinin ödenmemesi gerekir. 3 dönem ödenmeyen kredi borcuna yeni faiz oranı ve vade seçenekleri uygulanır. Ancak bu hak, müşterilere bir defa sunulur. Bir defa konut kredisi yapılandırıldıktan sonra yapılandırılmış kredinin taksitleri ödenirken de aksaklık yaşanırsa, tüm borç kredi takip sistemine düşmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.