Bonus Kredi Kartı Başvurusu En Kolay Yöntem

 
Bonus Kredi Kartı Başvurusu En Kolay Yöntem
 

Garanti Bonus kredi kartı Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredi kartı hizmetidir. Garanti Bankası müşteriler bu kredi kartı sayesinde anlaşmalı iş yerlerinde kendilerine özel kampanya ve avantajlardan kolay bir şekilde yararlanabilir.

   

Garanti Bonus kredi kartına başvurmak ise birkaç yöntemle mümkün. Öncelikle Garanti Bankası müşterisi olmayanlar Garanti Bankası’nın kendilerine en yakın tüm şubelerine giderek Garanti Bonus kredi kartı için başvuruda bulunabilirler. Bunun yanında Bonus internet sitesinde yer alan formu da kullanarak kolayca başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Kişiler bu formu doldurdukları takdirde Garanti Bankası’ndan başvuruları ile ilgili girdikleri telefon numarasına 10 dakika içerisinde bir arama alacaklardır.

Aynı zamanda kişiler Bonus internet sitesi yerine Garanti Bankası internet sitesinden de kolayca Bireysel sekmesi altındaki Kredi Kartları bölümünden başvurularını yapabilirler. Müşteriler Bonus kredi kartı, Bonus Platinum kredi kartı, Bonus Gold kredi kartı, Bonus American Express kredi kartı ve Miles and Smiles kredi kartlarına ayrı ayrı olarak başvuruda bulunabilirler.

Bonus internet sitesi ya da Garanti Bankası internet sitesi üzerinden ad, soyad, cep telefonu numarası ve T.C. kimlik numarasıyla beraber başvuruda bulunan müşterileri Garanti Bankası arayarak başvurularını doğrulayıp diğer gerekli bilgileri de temin edecektir.

Garanti Bonus Kredi Kartı Aidatı

Garanti Bonus kredi kartı aidatı ne kadar sorusunun cevabı kart özelliklerine ve işlevlerine göre değişiklik göstermektedir.

Buna göre Garanti Bonus kredi kartı yıllık ücreti asıl kart için 102, 5 TL iken ek kart ücreti ise 51 TL’dir. Bunun yanında Bonus Gold/Bonus Plus ve Altın Bonus kredi kartlarının asıl kart için yıllık ücreti 119 TL olup ek kart için 59 TL’dir. Bonus Platinum ve Bonus Premium kredi kartlarının yıllık asıl kart ücreti 134 TL ve ek kart ücretleri ise 66,5 TL’dir. Bonus American Express kredi kartı için yıllık asıl kart ücreti 134 TL iken ek kart ücreti de yine 66,5 TL’dir.

Bunlarla beraber, Bonus Card’a bağlı Bonus American Express kredi kartının asıl kart ücreti yıllık 31 TL ve ek kart ücreti de 14,50 TL’dir. Bonus Trink kredi kartının yıllık asıl kart ücreti ise 102,5 TL iken ek kart ücreti de 51 TL’dir. Bonus Trink Gold ve Bonus Trink Plus kredi kartlarının da yıllık asıl kart ücreti 119 TL olup ek kart ücreti ise 59 TL’dir. Bonus Trink Platinum ve Bonus Trink Premium kredi kartlarının ise asıl yıllık kart ücreti 134 TL ve ek kart için ücreti ise 66,5 TL’dir.

Ayrıca Fenerbahçe Bonus kredi kartının da yıllık asıl kart ücreti 102,5 TL ve ek kart ücreti de 51 TL’dir. FB Bonus Gold kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 119 TL ve ek kart ücreti ise 59 TL’dir. FB Bonus Platinum asıl Kart ücreti yıllık 134 TL iken ek kart ücreti ise 68,5 TL’dir.

GS Bonus kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 102,5 TL, ek kart ücreti 51 TL; GS Bonus Gold kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 119 TL, ek kart ücreti 59 TL ve GS Bonus Platinum kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 134 TL, ek kart ücreti 66,5 TL’dir.

BJK Bonus kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 102,5 TL, ek kart ücreti ise 51 TL; BJK Bonus Gold kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 119 TL ve ek kart ücreti de 59 TL; BJK Bonus Platinum kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 134 TL, ek kart ücreti ise 66,5 TL’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KREDİ KARTI LİMİTİNİ NE KADAR AŞABİLİRİM (Kredi Kartı Limiti Aşılırmı)

Trabzonspor Bonus kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 102,5 TL ve ek kart ücreti de 51 TL; Trabzonspor Bonus Gold kredi kartının yıllık asıl kart ücreti 119 TL, ek kart ücreti ise 59 TL; Trabzonspor Bonus Platinum kredi kartının yıllık asıl kart ücreti ise 134 TL ve ek kart ücreti de 66,5 TL’dir.

Garanti Bonus Kredi Karı Borç Sorgulama

Garanti Bonus kredi kartının borcunu öğrenmek için yapılabilecek birkaç tane işlem bulunmakta. Bu işlemleri gerçekleştiren müşteriler kolay bir şekilde Garanti Bonus kredi kartının ekstresini sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Müşteriler Garanti Bankası Anında Bilgi Servisi sayesinde son ödeme tarihi, günce ve hesap özeti borç bilgisi ve kullanılabilir limit gibi bilgilere en kısa sürede ulaşabilirler.

Müşteriler cep telefonlarıyla ‘bilgi’ yazıp kartlarının son 4 rakamını da ekleyerek 3340’a mesaj attıkları takdirde istedikleri bilgilere kolayca ulaşabilirler.

Ayrıca müşteriler yine cep telefonlarıyla ‘ekstre’ yazıp kredi kartlarının son 4 rakamını da ekleyerek yine 3340’a mesaj attıkları takdirde, hesap özeti borç bilgisi, minimum ödeme tutarı, son ödeme tarihi ve kalan borç gibi bilgilerine ulaşabilirler.

Dikkat edilmesi gereken nokta ise 3340’a mesaj attıkları numaraların bankaya kayıtlı cep telefonu numaraları olması gerekmektedir. Başka numaradan atılan mesajlara cevap verilmeyecektir. Ayrıca müşteriler Garanti Şube ve Garanti Bankası ATM’si olan Paramatik’lerden cep telefonu bilgilerini kontrol edip güncelleme işlemlerini yapabilirler.

Garanti Bonus Kredi Kartı Mobil Uygulama

Garanti Bonus kredi kartı Android uygulaması Play Store’da, Garanti Bonus kredi kartı IOS uygulaması ise App Store’da mevcuttur.

Garanti Cep mobil uygulaması sayesinde müşteriler günlük bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde zaman ve mekan fark etmeksizin halledebilirler. Müşteriler aplikasyonları Play Store ve App Store’da bulabileceği gibi, 3342’ye ‘Garanti Cep’ yazıp SMS gönderdikleri takdirde de kendilerine gelen kısa mesajdaki link sayesinde uygulamayı telefonlarına indirip yükleyebilirler.

Müşteri numarası, T.C. kimlik numarası ve kredi kartı numarası ile uygulamaya giriş yapılabilmektedir. Aynı zamanda Garanti Cep uygulamasına Garanti İnternet parolası ile de giriş yapabilmektedirler. Müşteriler ek güvenlik için Cep Şifrematik başvurusunda da bulunabilirler.

Ayrıca Göz Tanıma ile Giriş de Garanti Cep mobil uygulamasında bulunan özelliklerden bir tanesidir.

Garanti Cep mobil uygulaması için şifre de cep telefonu numarası ve kredi kartı ya da Paracard şifresi ile birlikte alınabilmektedir.

Müşteriler her türlü sorunları için ise 444 0 333 Alo Garanti telefon bankacılığını kullanabilirler.

Garanti Cep mobil uygulaması sayesinde QR ile para çekme ve para yatırma işlemleri, QR kod ile para transferi işlemi, Mobil İşlem Asistanı sayesinde döviz kuru sorgulama vb. işlemleri, Görüntülü Kredi ile kredi işlemleri vb. pek çok işlem kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

Garanti Bonus Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri

Garanti Bonus kredi kartı müşteri hizmetleri numarası 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 olan Alo Garanti telefon bankacılığı numarasıdır.

Telefon bankacılıklarında işlemler otomatik olarak sesli bankacılık sistemiyle yapılmaktadır. Ancak bazı müşteriler bekleme yapmak istemeden de müşteri temsilcilerine bağlanmak isteyebilmektedirler.

Garanti Bonus kredi kartı müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için ise izlenmesi gereken yol şu şekildedir;

-Öncelikle 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı müşteri hizmetleri telefon numaralarından birini aramak,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kredi Kartı Borç Yapılandırma 2019 Nasıl Yapılır

-Açılan menüde önce 1 ve sonra da 3 tuşlarına basmak ve

-Son olarak 5 tuşuna basmaktır.

Garanti Bonus Kredi Kartı Kampanyaları

Garanti Bonus kredi kartı avantajları oldukça fazla olan bir kredi kartıdır. ‘Bedavası en bol kredi kartı’ sloganıyla yoluna devam eden Garanti Bonus kredi kartının Taraftar Bonus kredi kartlarına özel 30 TL Bonus ve İzmir’de temassız işlemlere 10 TL Bonus gibi avantajları bulunmaktadır.

Garanti Bonus kredi kartı kampanyaları 2018 yılında da devam etmektedir. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir;

-İGDAŞ doğalgaz faturası ödemelerine ücretsiz 3 taksit,

-GarantiPay ile D and R internet sitesinden yapılan alışverişlerde 30 TL bonus,

-Sportive’de BonusFlaş’a özel 50 TL Sportive bonus ve

-Arçelik’te peşin fiyatına 12 taksit.

Garanti Bonus Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Garanti Bonus kredi kartının borcu nasıl taksitlendirilir sorusunun cevabı bir tanedir.

27 Eylül 2016 tarihinde yayımlanan Banka Kartları Ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik’e eklenen madde ile 26 Eylül 2016 tarihine kadar yapılmış nakit avans ve alışveriş kullanımları ve bu tarihe kadar yapılan işlemlere ait gelecek dönem vadeli taksitler ve daha önce yapılandırılmış ve taksitleri devam eden toplam borcun henüz ödenmemiş kısmı için müşterilerin borç taksitlendirme talebinde bulunması mümkündür. 27 Eylül’den sonra yapılan işlemler için ise borç taksitlendirme işlemi yapılmamaktadır. Resmi olarak yayınlanan maddede ise belirtildiği üzere maddenin yayım tarihinden itibaren kredi kartlarıyla mevcut borçlarının kart sahipleri tarafından istenmesi durumunda 72 ay ile sınırlı olmak üzere taksitlendirme yapılabilir. Her ayın taksit tutarı ise gelecek dönemin asgari ödeme miktarına eklenir. Ancak bu taksitlendirme ile ilgili herhangi bir ekstra ücret gelecek dönemki hesap özetlerine yansıtılmayacaktır.

Borç taksitlendirme talebinde bulunacak müşterilerin sabah saat 9 ile akşam saat 12 arasında 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı Alo Garanti telefon bankacılığını arayarak ya da kendilerine en yakın Garanti Bankası şubesine giderek borç taksitlendirme talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Müşteriler birden fazla kredi kartları için borç taksitlendirme talebinde bulunabildikleri gibi minimum tutar ise 500 TL’dir, bir üst sınır bulunmamaktadır.

12 ile 72 ay arasında vadelendirilecek olan borç taksitlendirme işlemlerinin faiz oranları ise yüzde 1,99 ile yüzde 1,69 arasında değişmektedir.

Garanti Bonus kredi kartı borç yapılandırma isteyen müşteriler ise 0212 410 90 00 numaralı telefonu arayarak kendilerine özel çözüm önerileri hakkında bilgi alabilirler.

Garanti Bonus Kredi Kartı Borç Erteleme

Garanti Bonus kredi kartı borcu nasıl ertelenir merak eden müşterilerin yapması gereken birkaç işlem vardır. Müşteriler Ekstre Atlat özelliği ile hesap özeti borçlarını bir sonraki döneme erteleyebilir ve Garanti Bonus kredi kartı borç atlatma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Müşteriler Garanti İnternet şubesini kullanarak Kartlar sekmesi altındaki Kredi Kartlarım bölümünden Borç Ödeme’yi seçerek Ekstre Atlat’ı seçebilir ya da Kredi Kartlarım adımındaki Ekstre Atlat seçeneği ile açılan sayfadan ekstre atlatma talebinde bulunabilirler.

Ayrıca Garanti Cep mobil uygulaması sayesinde de sırasıyla Hesaplar ve Ürünler, Kartlar, Kredi Kartı Seçimi, Borç Ödeme’yi seçip ya da Kart İşlemleri alanından Ekstre Atlat seçeneği sayesinde de talepte bulunabilirler.

444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı Alo Garanti telefon bankacılığı sayesinde de bu işlem yapılabilmektedir.

Müşteriler ‘ATLAT’ yazıp kartlarının son 6 hanesiyle birlikte 3340’a SMS attıkları takdirde de Ekstre Atlat talebinde bulunabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şekerbank Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Son olarak Garanti Bankası’nın tüm şubeleri de aynı işlemleri kolaylıkla yapmakta ve ekstre atlatma taleplerini almaktadır.

Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti Bonus kredi kartı limitini yükseltme için yapılabilecek birkaç seçenek mevcuttur.

Müşteriler Garanti İnternet bankacılığından, Garanti Cep ve BonusFlaş mobil uygulamalarından ve Garanti Bankası’nın tüm şubelerinden limit artırım talebinde bulunabilir.

Garanti Bonus kredi kartının limitini SMS ile arttırmak için ise müşterilerin bankaya kayıtlı cep telefonu numaralarından ‘ARTIR’ yazıp istenilen limit, kartın son 6 hanesi ve aylık net gelir bilgisi aralarında bir boşluk bırakarak 3340’a SMS atmaları gerekir. Yurtdışından yapılacak taleplerde ise aynı bilgiler 3340 yerine 0532 752 33 40 numaralı telefona SMS olarak gönderilmelidir.  Ayrıca müşteriler Garanti Bankası ATM’si olan Paramatik’lerden de Limit İşlemleri bölümünden düzenli limit artış talebi verebilirler.

Garanti Bonus kredi kartı limit aşımı faizi ise limiti aşan tutarın yüzde 2,34’üdür

Garanti Bonus Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi

Garanti Bonus kredi kartı nakit çekim faizi ne kadar sorusunun cevabı yüzde 1,84’tür. Garanti Bankası kredi kartı olan Bonus Card sahibi müşteriler kredi kartlarından nakit çekim yapmaları halinde işlem tarihinden itibaren ödeme tarihine kadar işletilecek olan net faiz oranı bu yüzde 1,84’tür.

Garanti Bankası ATM’si olan Paramatik’lerden Garanti Bonus kredi kartı nakit çekim miktarının günlük limitleri bulunmaktadır. Buna göre Mastercard/Maestro Kart, Visa ve Electron Kart ya da Kredi Kartı fark etmeksizin günlük Paramatik’lerden ve diğer bankamatiklerden yapılabilecek nakit çekim miktarı 2000 TL ile sınırlıdır.

Garanti Bonus Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Garanti Bonus kredi kartı taksitli çekim faiz oranı vade süresine oranla değişiklik göstermektedir. Aylık net faiz oranı ise Taksitli Para seçeneğinde yüzde 1,84’tür.

Garanti Bonus kredi kartı taksitli çekim vade seçenekleri ise 5 ile 12 ay arasında değişmektedir. 3 ile 12 ay arasında vade seçenekleri ile de 400 ile 15000 TL arasında Taksitli Para kullanılabilir.

Taksitli nakit avans işlemlerinde kısmi ödeme ya da erken kapama yapılması halinde vadesi geçen taksitler için uygulanan faiz geri ödenmez.

Taksitli nakit avans 500 TL ile 20000 TL arasında çekilebilirken Garanti Bankası ATM’si olan Paramatik’lerde bu sınır 4000 TL’dir.

Ayrıca nakit avans taksitsiz de kullanılabilmektedir.

Garanti Bonus Kredi Kartı Kapatma

Garanti Bonus kredi kartı nasıl kapatılır bu bankanın kredi kartını kullanan ve kartlarını iptal ettirmek isteyen müşterilerin kafasını karıştıran bir sorudur.  Müşterilerin kredi kartlarını kapatmaları için öncelikle kapatmak istedikleri kredi kartlarına ait bütün borçları ödemiş olmaları gerekmektedir, ancak bu şekilde kredi kartının iptali işlemi yapılabilir.

Garanti Bonus kredi kartlarını kapatmak isteyen müşteriler için iki yol bulunmaktadır. Kredi kartı iptali için müşteriler kendilerine en yakın tüm Garanti Bankası şubelerine giderek kredi kartlarının iptali için bir dilekçe doldurarak başvuruda bulunabilirler. Müşterilerin yaptıkları iptal talebi merkez şubeye iletildikten sonra da kart sahibine geri dönüş yapılacaktır.

Ayrıca müşteriler 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaraları Alo Garanti telefon bankacılığını da arayarak Garanti Bonus kredi kartlarının kapatılması için talepte bulunabilirler. Bunun için ise müşterilerin otomatik olarak sesli bankacılık sistemiyle değil direkt olarak müşteri temsilcisiyle görüşmesi gerekmektedir.

Garanti Bonus kredi kartını kullanan müşteriler kapatma talepleri doğrultusunda herhangi bir ekstra ücret ödemezler ve bu iki yol sayesinde de kredi kartı iptal işlemlerini gerçekleştirebilirler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.