Axess Kredi Kartı Başvurusu En Hızlı Nasıl Yapılır)

 
Axess Kredi Kartı Başvurusu En Hızlı Nasıl Yapılır)
 

Akbank kredi kartı olan Axess kredi kartı Akbank müşterilerinin faydalı kullanımına sunulan bir kredi kartıdır. Pek çok özelliği ve kampanyası olan Axess kredi kartına başvurmak için yapılması gerekenler ise çok basit.

   

Kredi kartları artık hayatın pahalılığı ve nakit taşıma istediğin azalmasıyla birlikte günlük hayatlarımızın bir vazgeçilmesi haline gelmişlerdir. Hal böyle olunca da insanlar kendileri için en avantajlı olan kredi kartlarına yönelmek durumunda kalmışlardır. Kredi kartlarının her müşterisine sağladığı avantajlar da faklıdır. Akbank kredi kartı olan Axess kart da çoğu insanın dikkatini avantajlı kampanyaları ve anlaşmalı iş merkezleri sayesinde çekmeyi başarmıştır. Axess kredi kartına Akbank’ın internet sitesinden birkaç adımı tamamlayarak başvurmak mümkün. Hem böylelikle oturduğumuz yerden başvuru yapabilir, Axess kredi kartımızın da ev adresimize gelmesini sağlayabiliriz. Bir diğer yöntem ise şubeye gitmektir. Axess kredi kartına sahip olmak isteyenler tüm Akbank şubelerine giderek bireysel olarak kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Böylelikle Axess kredi kartının tüm kampanyalarından ve özelliklerinden de yararlanılabilir.

Axess kredi kartı pek çok avantajlı uygulaması ve hizmeti ile dikkatleri üzerine çeken bir kredi kartıdır.

 1. Axess Kredi Kartı Aidatı

Axess kredi kartı aidatı ne kadar sorusunun cevabı kartın işlevlerine göre değişmektedir. Müşteriler kartlarının aidatlarını alacakları Axess kredi kartlarına göre de Akbank’ın tüm şubelerinden öğrenebilirler.

Kredi kartlarının çoğu zaman sorgulanan bir özelliği olan yıllık aidat ücretleri de bankadan bankaya, kredi kartından kredi kartına ve kartların işlevlerine göre farklılıklar göstermektedir. İnsanlar da hayatlarının bir vazgeçilmezi haline gelmiş bu kredi kartlarının aidatlarını öğrenmek istemektedirler.

Örneğin Axess klasik kredi kartının ücreti asıl kart için 108,5 TL, ek kart için 54 TL’dir. Axess Gold kredi kartı için asıl kart ücreti 122 TL iken ek kart ücreti de 61 TL’dir. Axess Platinum kredi kartı için ise asıl kart ücreti 136 TL ve ek kart ücreti de 68 TL’dir. Axess Business/Axess Kobi kredi kartları için de asıl kart ücreti 135 TL ve Axess Öğrenci kredi kartı için ise asıl kart ücreti 25 TL’dir.

Ayrıca ilk yıl için öğrencilerden kart aidatı alınmamaktadır, daha sonraki yıllarda ise yıllık kart ücreti olan 25 TL aidat Axess Öğrenci kredi kartından tahsis edilecektir.

Bu bilgiler Axess kredi kartı yıllık ücretidir, aylık ücret alınmamaktadır. Yani kredi kartı sahipleri sadece yılda bir sefer bu aidatı ödedikten sonra diğer aylarda hiçbir ekstra ücret ödemeksizin kredi kartlarını gönül rahatlığıyla kullanabilmektedirler.

 

 

 

 1. Axess Kredi Kartı Borç Sorgulama

Axess kredi kartı borcunu öğrenmek için müşterilerin yapması gereken işlemler oldukça kolaydır. Ayrıca yapılan işlemler de sırasıyla müşteriyi bir diğer adıma da basit bir şekilde yönlendirmektedir. Bu işlemler aşağıda ayrıntısıyla anlatılmıştır.

Axess kredi kartının ekstresini sorgulama işlemleri Akbank Direkt İnternet şubesinden ve Akbank Direkt Mobil uygulamasından yapılabilmektedir. İnternet şubeleri ve mobil uygulamalar her bankada olduğu gibi son zamanlarda iyice kullanılır hale gelmiş ve aynı Akbank’ta olduğu gibi müşterilerine 7 gün 24 saat çoğu bankacılık hizmetlerine ulaşımlarını kolay hale getirmiştir. Ayrıca müşteriler 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni de arayarak hesap kesim tarihlerini ve hesap özetlerini öğrenebilirler.

Bunun yanı sıra Axess kredi kartı hesap özetlerini öğrenmek isteyen müşteriler E-Ekstre servisine başvurarak hesap özetlerinin mail adreslerine gelmesini de sağlayabilirler.

E-Ekstre’ye başvurmak için de Akbank Direkt İnternet bankacılığını kullanabilir, 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilir ya da Akbank’a kayıtlı cep telefonu numaranızla ‘E’ yazıp 4566’ya SMS atabilirsiniz.

 1. Axess Kredi Kartı Mobil Uygulama

Axess kredi kardı Android uygulaması ve Axess kredi kartı IOS uygulaması Play Store ve App Store’da bulunmaktadır. Windows Phone için ise Akbank Direkt mobil uygulaması Microsoft Store aracılığıyla telefonlara indirilip kullanılmaya başlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yüksek Limitle Sonuçlandırma

Müşteriler Akbank Direkt Mobil uygulamasını kullanarak pek çok bankacılık işlemlerini oturdukları yerden gerçekleştirebilir ve 7 gün 24 saat bankalarına ulaşabilirler. Bu hizmetler arasında hesap özeti görüntüleme, hesap kesim tarihi sorgulama, taksitli nakit avansa başvurma vb. işlemler sayılabilir.

Akbank Direkt Mobil uygulamasına giriş yapmak ise çok kolay. Müşteriler müşteri numaraları ile ve Akbank Direkt şifreleri ile uygulamaya kolayca giriş yapabilirler. Müşteri numarası ayrıca Neo kartında da yazmaktadır. Müşteri numarasını bilmeyen müşteriler ise 44 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak müşteri numaralarını öğrenebilirler. Akbank Direkt şifresini bilmeyen müşteriler de Akbank internet sitesindeki adımları izlemelidirler.

Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ise gelen Cep Şifre ile birlikte uygulamaya giriş yapılmış olur. Bundan sonraki girişlerde Cep Şifre gelmeyecektir. Cep Şifre sadece mobil uygulamaya ilk girişte güvenlik önlemi için gönderilen şifredir.

 1. Axess Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri

 Axess kredi kartı müşteri hizmetleri numarası 444 25 25 ya da 0850 222 25 25  olan Akbank Telefon Şubesi’dir. Müşteriler telefon bankacılığını kullanarak pek çok işlemlerini yerine getirebilirler. Örneğin, kayıp/çalıntı bildirimi yaparak kredi kartlarını bloke ettirebilir, internet alışverişine yeniden açtırabilir, şifrelerini yenileyebilir, hesap kesim tarihlerini ve hesap özetlerini sorgulayabilirler.

Ayrıca telefon bankacılıklarında işlemler genellikle otomatik olarak sesli bankacılık sistemi ile yapıldığından bazı müşteriler direkt bireysel olarak müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyebilirler. Ayrıca işlemlerin otomatik sesli bankacılık sistemiyle yapılması bir zorluk değil aksine kolaylı ve hız kazandırmaktadır. Ancak yine de Axess kredi kartı müşteri temsilcisine direkt bağlanma için yapılması gerekenler ise 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi arandıktan sonra ‘2’ tuşuna basılmalı, daha sonra T.C. kimlik numarası girilmeli, kartın son 4 hanesi tuşlanmalı ve kart şifresi girilmelidir. Bu işlemlerden sonra açılan menüde 0 tuşuna basıldığında müşteri hizmetlerine bağlanmak mümkün olur.

 1. Axess Kredi Kartı Kampanyaları

Axess kredi kartı avantajları neredeyse saymakla bitmez. Bunlardan bazıları şöyledir;

-Taksit İste özelliği ile harcamaların geri ödemeleri taksitlendirilebilir.

-Erteleme İste özelliği ile yapılan harcamaların ödemeleri 3 aya kadar ertelenebilir.

-Ekstre Böldür özelliği ile son ekstrenin hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasındaki harcamalar 3’e kadar bölünebilir.

Axess kredi kartının kampanyaları 2018 yılında da devam etmektedir. Örneğin 1 Nisan – 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında BP benzin istasyonlarından 4 kez 100 TL ve üzeri alışveriş yapan müşterilerine 40 TL’ye varan chip-para vermektedir.

Öğrenciler de Mayıs ayı içerisinde ilk kez Axess kredi kartı sahibi olacaklarsa Axess kredi kartlarıyla yapıkları ilk alışverişleri kadar chip-para kazanıp bu chip-paraları da sonraki alışverişlerinde gerçek para değerinde kullanabilirler.

Bir diğer kampanya ise 1 – 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında Gülaylar mağazaları ve internet sitelerinden 1500 TL ve üzeri alışverişlerinde müşteriler yine 200 TL chip-para kazanıyor.

 1. Axess Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Axess kredi kartının borcu nasıl taksitlendirilir sorusunun cevabı birkaç koşuldan geçiyor. Örneğin geçmiş kredi kartlarının borcu taksitlendirilmek isteniyorsa 27 Eylül 2016’da yayımlanan 29840 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik’e göre 26 Eylül 2016 tarihine kadar yapılmış nakit avans ve alışveriş kullanımları ve 26 Eylül 2016 tarihine kadar yapılan diğer işlemlere ait gelecek dönem vadeli taksitler ve daha önce yapılandırılmış ve taksitleri devam eden toplam borcun henüz ödenmemiş kısmı için borç taksitlendirme talebinde bulunulabilir. 27 Eylül sonrası yapılan işlemler için böyle bir seçenek ise mümkün değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Müşterilerine Kolayca Kredi Kartı Veren Bankalar (En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar)

Güncel borçlar için ise Axess kredi kartının bir özelliği olan Ekstre Böldür özelliği kullanılabilir.

Axess kredi kartı borç yapılandırma işlemleri de tüm Akbank şubelerinden yapılabilmektedir.

Kredi kartlarının borçlarını ödeyemeyen müşteriler için devletin getirdiği bir kolaylık olan bu kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri tüm eski kredi kartı borçları için uygulanabilmektedir.

 1. Axess Kredi Kartı Borç Erteleme

Axess kredi kartının borcu nasıl ertelenir sorusunun cevabı bir tanedir o da Axess kredi kartının bir özelliği olan Erteleme İste’dir. Erteleme İste özelliği ile yapılan alışverişlerin geri ödemeleri sonraki aylara bırakılabilir. Müşteriler kimi zaman borçlarını ödemekte zorluk çekebilirler ve bu borçları da ellerinin bol olduğu aylarda ödemeyi tercih edebilirler. İşte Axess kredi kartının bir özelliği olan bu Erteleme İste özelliği de müşterilerine en uygun yoldan kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır.

Axess kredi kartı borç atlatma işlemleri için müşteriler Axess kredi kartı ile yaptıkları alışverişlerinden sonra Akbank’a kayıtlı cep telefonu numaralarına gelen SMS’de yer alan kodu 5990’ göndermeli ya da Akbank Direkt İnternet şubesi ve Akbank Direkt Mobil uygulamasına giriş yapmalı, ya da 444 25 25 numaraları Akbank Telefon Şubesini aramalıdırlar.  Bu sayede müşteriler 50 TL ve üzeri alışveriş masraflarını 3 aya kadar erteleyebilirler. Ertelenen bu ödemeler ise 3 ay sonraki hesap özetine eklenecek olup müşterilerin diğer hesap özetleri ile birlikte ödemeleri gerekir.

 1. Axess Kredi Kartı Limit Arttırma

Axess kredi kartı limitini yükseltmek isteyen müşteriler diledikleri zaman Akbank Direkt İnternet şubesini, Akbank Direkt Mobil uygulamasını kullanarak, Akbank ATM’lerini kullanarak ya da kendileri bireysel olarak kendilerine en yakın Akbank şubelerine giderek isteklerini gerçekleştirebilirler.

Axess kredi kartının limitini SMS ile arttıramak için ise müşteriler ‘LIMIT’ yazıp kartın son 4 hanesi, aylık net gelir ev istenilen limit bilgisiyle beraber 4566’ya SMS atarak limit artırım talebinde bulunabilirler.

Ayrıca müşteriler düzenli limit artış talebinde de bulunabilirler.

Axess kredi kartı limit aşımı yoktur. Her müşteri Müşteri Limiti her ne kadar ise ancak o kadar limitte para kullanma hakkına sahiptir. Örneğin Müşteri Limiti 4000 TL, Axess Visa kart limiti de 4000 TL ve Axess Mastercard limiti 3000 TL ise, Axess Mastercard ile 3000 TL’lik alışveriş yapan bir müşteri Axess Visa kartı ile sadece 1000 TL alışveriş yapabilir.

Bu müşteri limitleri ise 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi, tüm Akbank şubeleri ve ATM’leri, Akbank Direkt İnternet şubesi ve Akbank Direkt Mobil uygulaması sayesinde kolayca öğrenilebilir.

Ayrıca bu bilgi kartın müşteriye ulaşan zarfında da mevcut olduğu gibi, hesap özetlerinin üzerinde de yer almaktadır.

 1. Axess Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi

Axess kredi kartının nakit çekim faizi ne kadar sorusunun cevabı Axess kredi kartının nakit çekim miktarı ve çekilen miktara göre değişmektedir. Akbank’ın müşterilerine sunduğu kolaylıklardan biri olan Nakit Avans sistemi de acil nakde ihtiyaç duyan müşterilerinin her ihtiyaçlarında yanlarında olmayı amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kuveyt Türk Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sonrası Onay Alma

Nakit avansa başvurmak isteyen müşteriler Akbank ya da diğer bankaların ATM’lerinden Axess kredi kartları ile birlikte 7 gün 24 saat hızlı ve kolay bir şekilde isteklerini gerçekleştirebilirler.

Ayrıca SMS ile de Akbank müşterileri nakit avans alabiliyorlar. Bunun için müşterilerin yapması gereken sadece birkaç işlem var. Öncelikle müşteriler SMS ile ‘NA’ yazarak Axess kredi kartının son 6 hanesi ve istedikleri tutarla birlikte 5990’a göndermelidir. Böylelikle SMS ile nakit avans başvurusunda bulunulmuş olur.

Bunun yanında müşteriler 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi, Akbank Direkt İnternet bankacılığı ve Akbank Direkt Mobil uygulamasını da kullanarak nakit avans başvurusunda bulunabilirler.

Ayrıca tüm Akbank şubeleri de bu hizmeti müşterilerine sağlamaktadır.

Nakit avans limitini ise müşteriler tüm Akbank ATM’lerinden, 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’nden, Akbank Direkt İnternet bankacılığından ve tüm Akbank şubelerinden öğrenebilirler.

Nakit avans çekim ücreti yurtiçinde tüm Akbank şube ve ATM’leri için yüzde 3,75 ve 9 TL, yurtiçi tüm diğer banka ATM’leri için yine yüzde 3,75 ve 10 TL, yurtdışındaki tüm ATM’ler için ise yine yüzde 3,75 ve artı 10 TL’dir.

Nakit avans faiz oranı ise yüzde 1,84’tür.

 1. Axess Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Axess kredi kartı taksitli nakit çekim faiz oranı çekilen miktar ve kart işlevlerine göre değişiklik göstermemektedir.

Akbank’ın müşterilerine sunduğu kolaylıklardan biri olan Axess Nakit Çözümler ile müşteriler Taksitli Nakit Avans seçeneklerinden yararlanabiliyor.

Müşteriler acil nakit ihtiyaçları için ücretsiz bir şekilde ve 12 aya varan vadelerle taksitli nakit avans alabiliyorlar.

Taksitli nakit avans almak isteyen müşteriler için ise birkaç seçenek bulunuyor. Bu seçenekler şöyle sıralanabilir;

-Müşteriler 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Telefon Şubesi’ni arayıp şifrelerini girdikten sonra Kredi Kartı menüsünden 3’ü tuşlayabilir,

-Akbank Direkt İnternet bankacılığını kullanarak ‘Kart İşlemleri’ menüsünün altından ‘Taksitli Avans’ı seçebilir,

-Akbank Direkt Mobil uygulamasını kullanarak ‘Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım’ kısmından ‘Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans’ı tıklayabilir ya da

-‘Kendilerine en yakın Akbank ATM’sine ya da Akbank şubesine gidebilirler.

Taksitli nakit avans 200 TL ile 15000 TL arasında çekilebilir, Axess kredi kartı taksitli nakit çekim vade seçenekleri de 2 ve 12 ay arasında da değişebilir, aylık net faiz oranı ise yüzde 1,84’tür. Aylık taksit tutarlarına KKDF ve BSMV de dahildir.

Ayrıca ödeyeceği faiz miktarını merak eden müşteriler Axess kredi kartı internet sitesinden de taksitli nakit avans hesaplama aracını kullanarak ödeme planları dahilinde ödeyecekleri faiz miktarını kolayca öğrenebilirler.

 1. Axess Kredi Kartı Kapatma

Axess kredi kartı nasıl kapatılır sorusunun cevabı müşterilerin öncelikle Axess kredi kartlarına ait olan tüm borçları ödemelerinden geçer. Axess kartının iptali için müşterilerin uygulayabileceği birden çok seçenek de bulunmaktadır.

Axess kredi kartlarını kapatmak isteyen müşteriler 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirler ve müşteri temsilcileri aracılığıyla da işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bunun yanında da müşteriler kendilerine en yakın tüm Akbank şubelerine bireysel olarak Axess kredi kartlarının kapatılması için başvuruda bulunabilir ve müdürlüğe yazılacak olan bir adet dilekçe ile müşterilerin Axess kredi kartlarını kapatma işlemleri gerçekleştirilebilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.