AVM ‘de Stant Açmak İçin KOSGEB Desteği (Kosgeb Destekleri)

 
AVM ‘de Stant Açmak İçin KOSGEB Desteği (Kosgeb Destekleri)
 

AVM standı için KOSGEB ’ten destek almak mümkün olup bunun için öncelikle uygulamalı girişimcilik sertifikası almış olmanız gerekmektedir. KOSGEB yeni bir iş kurmak isteyen, AVM konseptinde işyeri açmak isteyen ve bunun için iş projesi sunan her girişimcinin başvurusunu kabul etmektedir. Hem kendi işinizin patronu olmak hem de karlı bir yatırım yapmak istiyorsanız AVM stant çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

   

AVM ‘de stant açmak; zaman açısından hızlı bir şekilde gerçekleşirken maliyet açısından da bir dükkân açmaktan daha avantajlıdır.  AVM ‘de stant açarak iş sahibi olmak istiyorsanız hızlı tüketim malları ve hediyelik eşya sektörünü tercih etmeniz faydalı olacaktır. AVM ‘de stant açmadan önce karar vermeniz gerekenler;

 • Öncelikle hangi AVM ‘de iş yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.
 • Seçtiğiniz AVM ’nin incelemesini iyi yapmalı ve AVM ‘de bulunmayan bir alanda stant açmalısınız.
 • Satmak istediğiniz ürüne karar verirken, AVM’ nin müşteri potansiyelini incelemelisiniz.

Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra, satacağınız ürüne ve seçtiğiniz AVM ’ye göre bir iş planı hazırlayarak KOSGEB’e sunabilirsiniz.

AVM ‘de Stant Açmak İçin KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • KOSGEB destekleri için başvura yapabilmeniz için öncelikle KOSGEB tarafından ücretsiz olarak verilen uygulamalı girişimcilik kursuna katılmanız gerekmektedir. KOSGEB bu kursu belirli zamanlarda vermekte olup KOSGEB resmî web sitesinde tarih ve yer bilgileri yayınlanmaktadır.
 • Uygulamalı girişimcilik kursunu tamamlayıp sertifikanızı aldıktan sonra KOSGEB resmî web sitesinden temin edebileceğiniz boş iş planı dosyasını indirerek, iş planınızı hazırlamanız gerekmektedir.
 • Hazırlamanız gereken iş planında kişisel bilgileriniz, iş kurma süreci ile ilgili planınız, seçtiğiniz iş fikrini seçme nedenleriniz, kısa ve uzun vadede hedefleriniz ve işin nitelikleri gibi ayrıntılar verilerek oluşturulmaktadır.
 • Projenizi KOSGEB’e sunduktan sonra ön onay alındığı takdirde, KOSGEB uzmanları ile mülakat yapmak için davet gönderilmektedir. Bu mülakat sırasında uzmanlara iş projenizin detaylarını anlatarak, iş fikrinizi kabul ettirmeniz gerekmektedir.
 • Mülakat sonrasında kurul kararı olumlu olursa 50 ila 100 bin TL arasında faizsiz kredi desteğinden yararlanabilir ve kuruluş giderleriniz için hibe desteklerinden faydalanabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizleri (En Düşük Oranlar)

AVM ‘de Hangi Stantlar Açılabilmektedir?

AVM ‘de açılabilecek stantlar için bir sınır bulunmamaktadır. Dilediğiniz ürünün satışını yapabilirsiniz. Fakat satacağınız ürününün araştırmasını, AVM ’nin müşteri potansiyelini ve AVM içerisinde satışı yapılan ürünlerin incelemesini iyi yapmanızda fayda vardır. Öncelikle popüler olan ürünleri araştırabilirsiniz. Satacağınız ürünlerin fiziksel boyutları da oldukça önemlidir. Stant üzerinden satış yapacağınız için daha pratik ve ufak ürünlerin satışını tercih mantıklı olacaktır. AVM ‘de hangi standı açmalıyım sorusunun yanıtı için hızlı tüketim ürünlerini veya hediyelik eşya seçeneklerini düşünebilirsiniz.

AVM ‘de stant açmadan önce iş fikrinizi somut bir hale getirmenizde fayda vardır. Satmayı düşündüğünüz ürüne olan talebi, maliyet ve kar hesaplamalarınızı iyi yapmalısınız. Bu hesaplamalarınızın içine AVM ‘ye ödemeniz gereken kira bedelini de eklemelisiniz. AVM stant kiraları 2018 yılında AVM ‘nin bulunduğu şehire, büyüklüğüne ve konumuna göre değişiklik göstermektedir.

AVM ‘de Stant Açmak İçin Gerekli Olanlar

AVM ‘de stant açmak için ne gerekli merak ediyorsanız öncelikle vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Stant açmak için gerekli şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Şirket kurmanız gerekmektedir.
 • İşletmeye ait ruhsat ve izinlerinizin tam olması şarttır.
 • Esnaf ve sanatkârlar odasına kayıt olmanız gerekmektedir.
 • AVM ile en az bir yıllık kira sözleşmesi yapılmalıdır.

Gerekli koşulları sağladığınızda, uygun yatırımı yaparak stant açabilirsiniz. AVM ‘de stant açmak az sermaye ile yüksek gelir getiren karlı iş seçenekleri arasında yer almaktadır.

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.