Avans Hesaplar İçin Limit Artırımı Nasıl Yapılır? (Gelir Durumuna Göre Yükseltme)

 
Avans Hesaplar İçin Limit Artırımı Nasıl Yapılır? (Gelir Durumuna Göre Yükseltme)
 

Avans Hesap, kredili mevduat hesabı olarak düşünülebilir. Normal hesap türlerinde, hesaplardaki bakiye kadar işlem yapılabilir. Pek çok banka hesabında, hesabın eksiye düşmesine izin verilmemektedir. Kredili Mevduat Hesabı ise hem banka hesabı olarak hem de acil durumlarda avans kullanmak için tercih edilebilmektedir. Banka hesabındaki bakiye ile pek çok işlem yapılabilir. Bakiyenin yetersiz kaldığı durumlarda ise avans özelliğinden faydalanarak, limite göre nakit çekimi gerçekleştirilebilir. Hesabın sağladığı hizmetler nedeniyle, pek çok insan kredili mevduat hesabı için bankalara başvuru yapmaktadır. Limitin yetmediği durumlarda ise avans hesap limit yükseltmek için başvuru yapılabilir.

   

Kredili mevduat hesabı, otomatik olarak faturaları ödemek için kullanılabilir. Ne kadar bakiye kaldı ya da bakiyem faturalar için yeterli geldi mi gibi endişelere gerek kalmadan, faturalarınızı otomatik ödeme talimatları ile ödeyebilirsiniz. Kredili mevduat hesabı, bakiye olmadan da işlem yapmayı mümkün kıldığı için gerekli ödemeler aksamadan gerçekleştirilebilmektedir. Bu hesabı, acil nakit ihtiyaçlarınızda da kullanabilirsiniz. Kredi kartları her ne kadar çok yaygın bir kullanım alanına sahip olsa da, zaman zaman nakit paraya ihtiyaç duyulabilmektedir. Kredili mevduat hesabı ile limit aşılmadığı sürece istenilen miktarda nakit para, bankamatikler üzerinden çekilebilir. Nakit olarak çekilen avanslarda faiz uygulandığı için en kısa sürede, çekilen miktarın hesaba tekrar yatırılması önerilir.

Avans Hesabın Limitini Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler

Avans hesabının limitini arttırmak isteyenler, banka şubelerine başvuruda bulunmalıdır. Bu başvurular incelendikten sonra, müşterilerin talep ettikleri limit miktarının onayı gerçekleşir. Müşterinin istediği limit, karşılayabileceğinden çok yüksek bulunduğu takdirde, daha az bir miktar için limit artırımı yapılabilir ya da talep reddedilebilir. Bankalar, hangi müşterinin limitinin artırılabileceğine kendileri karar vermektedir. Başvurusu reddedilen kişiler, gelir durumları iyileştikten sonra tekrar başvuruda bulunabilirler. Avans hesap ile gerçekleştirilen nakit çekimleri, bir ay içerisinde geri ödenmelidir. Ödenmeyen her gün için faiz uygulanmaktadır. Ödemeleri tek seferde gerçekleştirmekte zorlananlar, borçlarını taksitler halinde ödeyebilirler. Borçların uzun süre ödenmemesi durumunda hesaplar nakit çekime kapatılabilir.

Avans Hesap Borçlarını Taksitlendirme Nasıl Gerçekleştirilir?

Aylık ihtiyaçlarınıza göre, çok yüksek miktarlarda avans nakit kullanmış olabilirsiniz. Kredili mevduat hesabınıza ödemeniz gereken borç, bütçenizi yorabilir. Bu gibi durumlarda avans hesap taksitlendirme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Banka ATM’leri üzerinden, borç için taksitlendirme yapılabilir. Telefon bankacılığı kullanılarak da bu işlem gerçekleştirebilir. Taksit sayısı, müşterinin tercihine bırakılmaktadır. Tercih edilebilecek taksit sayısında alt ve üst limitler de bulunmaktadır. Bu sayede, borçlar daha rahat bir şekilde ödenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vakıf Bank Yeni Yaşını Müşterileriyle Kutluyor Vakıfbank Düşük Faizli Kredi

Avans Hesap İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası avans hesap internetten başvuru ile gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Banka müşterileri, internet bankacılığı hizmeti üzerinden bu hesaba başvuru gerçekleştirebilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler, kendilerine en yakın banka şubesi üzerinden bu işlemi gerçekleştirmelidir. Başvuru sırasında gelir belgesi gibi istenebilecek ek belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerin hangileri olduğuna ve nasıl hazırlanmaları gerektiğine, bankanın sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Avans hesap başvurusu için internetten işlem yapmak isteyenler, öncelikle Garanti İnternet Bankacılığı ya da Garanti Cep uygulaması için şifreye sahip olmalıdır. Şifre almamış olan müşteriler, şubeler üzerinden şifrelerini öğrenebilirler. Mevcut avans hesap kapatma işlemi için de şubelere başvurulması gerekmektedir. Hesabın kapatılması ile ilgili talep alındıktan sonra, ödenmesi gereken herhangi bir borç olup olmadığı kontrol edilmektedir. Borç tespit edildiği takdirde, müşterilerin en kısa sürede borçlarını ödemesi gerekmektedir. Borçlar ödendikten sonra, hesaplar sorunsuz bir şekilde kapatılabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.