Askeri Personele Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir? (TSK Özel İndirimli Kredi)

 
Askeri Personele Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir? (TSK Özel İndirimli Kredi)
 

Askeri Personele çeşitli avantajlar sunarak kredi veren bankalar olduğu gibi özellikle konut almak isteyen askeri personele faizsiz kredi veren 5 adet yatırım bankası vardır. Bu bankalara başvuru yapan piyade, jandarma, subay ve astsubay, uzman erbaş, memurlar dahil olmak üzere her TSK personeli bu avantajdan yararlanabilir. Askeri personele faizsiz kredi veren bankalar Türk Silahlı Kuvvetleri personeline sundukları bu imkanlarla askerleri personelimize yardımcı olmakta ve onların konut sahibi olmasını sağlamaktadırlar. Askeri personele faizsiz kredi imkânı sunan bankalar şu şekilde sıralanabilir;

   
  • Türkiye Finans ve Katılım
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım
  • Vakıf Katılım Bank
  • Kuveyt Türk Katılım

Bu bankalar konut alımlarında faiz talep etmemektedir ve askeri personelimiz için imkân sağlamaktadır. Ayrıca çalışmak istediğiniz ve avantajlarından yararlanmak istediğiniz başka bankalar olabilir. Bunun için banka şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz. Örneğin ING bank TSK personeline ihtiyaç kredisi veriyor mu öğrenmek isterseniz ING Bank müşteri temsilcileri ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. TSK personellerine yapılacak olan uygun faizler ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Belli dönemlerde bankalar TSK personeline özel kampanyalar sunmaktadırlar.

TSK Personeline İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç Kredisi Türk Silahlı Kuvvetleri personeline çok avantajlı olarak verilmektedir. Öncelikle OYAK bank kuruluşu TSK personeline en düşük faiz oranlarını sağlamış daha sonra birçok banka TSK personeli ihtiyaç kredilerinde en düşük faiz oranlarını sunarak avantajlı kampanyalar yapmışlardır. Vakıfbank TSK personeline kredi imkânı sunan bankalardan birisi olup OYAK üyesi olan personele 10 yıla kadar uzanan vade seçenekleri ile konut kredisi sağlamaktadır. 6 ay süreli olarak taksitleri erteleme imkânı bulunmaktadır. Ziraat Bankasının başlatmış olduğu kampanya ile TSK avantajlar sunmaktadır. OYAK üyelerine Özel Tüketici Kredisini düşük faiz oranı ile veren banka ise Ziraat Bankası’dır. Normal kredi faiz oranı %1,19 olup Ziraat Bankası TSK personeline kredi faizi oranını %1,16 ile uygulamaktadır. TSK personeline ihtiyaç kredisi 120 aya kadar çıkan vade seçenekleri ile verilmekte olup alacağınız konutun %75 oranında bankanızdan kredi imkânı sağlar.

Astsubaylara Özel Kredi Veren Bankalar

Türk Silahlı Kuvvetleri hakları olan değerleri ülkemizin bankacılık sektöründen almaya devam edeceklerdir. Konut veya otomobil almak istediklerinde ve nakit sıkıntısı çektiklerinde rütbe ayrımı yapmaksızın bütün TSK personeli dahil olarak bankaların sundukları özel kredilerden yararlanmaktadırlar. Askeri personelimizin önemli bir bölümünü oluşturan Astsubaylara özel kredi uygulayan bankalar arasında iki önemli banka devlet bankası olan Türkiye Vakıflar Bankası ve T.C.  Ziraat Bankasıdır. Bunun dışında özel sermayeli bazı bankalarda TSK personeline çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Belli dönemlerde uygulanan kampanyalardan faydalanarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Türk Silahlı Kuvvetleri personeline sunulan faiz oranları her banka tarafından oldukça düşük tutulmakta ve vade seçenekleri diğer kredilere oranla daha uygun olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doktor Şikayet Etmek İçin Yapılması Gerekenler Hakkında Başvuru Bilgileri

OYAK Üyelerine Konut Kredisi Hesaplama

OYAK üyelerine konut kredisi hesaplama işlemi yapılmak istendiğinde 120 aya kadar taksitlendirilen kredinin geri ödeme planını oluşturarak kredi masraflarınızı ve aylık ödemelerinizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ziraat Bankası’nın Kredi hesaplama grafiği üzerinde alacağınız kredi miktarı ve ödemek istediğiniz vade sayısını yazarak hesaplama yapabilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası OYAK Üyelerine özel hesaplama yapabilecekleri bir grafik hazırlamıştır. Bu hesaplama aracını kullanarak toplam geri ödeme tutarı, aylık taksit tutarı, uygulanacak faiz oranı, yıllık masraflar, kredi tahsis ücretleri, sigorta ücretleri gibi pek çok ayrıntıyı inceleyebilirsiniz. Ziraat Bankası’nın resmî web sitesine giriş yaparak kredi hesaplamanızı yapabilir ve ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.